59 Congresul Statelor Unite - 59th United States Congress
59 Congresul Statelor Unite | |
---|---|
58 ←
→ 60
| |
4 martie 1905 - 4 martie 1907 | |
Membri | 90 de senatori 386 de reprezentanți 6 delegați fără vot |
Majoritatea Senatului | Republican |
Președinte al Senatului | Charles W. Fairbanks (R) |
Majoritatea casei | Republican |
Președinte al Camerei | Joseph G. Cannon (R) |
Sesiuni | |
Special : 4 martie 1905 - 18 martie 1905 1 : 4 decembrie 1905 - 30 iunie 1906 2 : 3 decembrie 1906 - 3 martie 1907 |
59th Statele Unite Congresul a fost o întâlnire a ramurii legislative a guvernului federal al Statelor Unite, compus din Senatul Statelor Unite și Statele Unite , Camera Reprezentanților . S-a întâlnit la Washington, DC, din 4 martie 1905 până în 4 martie 1907, în timpul celui de-al cincilea și al șaselea an al președinției lui Theodore Roosevelt . Repartizarea locurilor în Camera Reprezentanților sa bazat pe Recensământul al doisprezecelea al Statelor Unite în 1900 . Ambele camere aveau o majoritate republicană .
Evenimente majore
- 4 martie 1905: Președintele Theodore Roosevelt și-a început al doilea mandat (doar complet).
Legislație majoră
- 8 iunie 1906: Legea antichităților
- 29 iunie 1906: Hepburn Act
- 30 iunie 1906: Pure Food and Drug Act din 1906 (Wiley Act), cap. 3915, 34 Stat. 768
- 30 iunie 1906: Actul de inspecție a cărnii (Actul Beveridge)
- 1906: Fundația Carnegie pentru promovarea predării a fost închiriată.
- 2 martie 1907: Legea de expatriere din 1907 , 34 Stat. 1228
Rezumatul partidului
Senat
Petrecere (umbrirea arată controlul) |
Total | Vacant | ||
---|---|---|---|---|
Democrat (D) |
Republican (R) |
|||
Sfârșitul congresului anterior | 33 | 56 | 89 | 1 |
Începe | 32 | 56 | 88 | 2 |
Sfârșit | 58 | 90 | 0 | |
Cota de vot finală | 35,6% | 64,4% | ||
Începutul congresului următor | 29 | 61 | 90 | 0 |
camera Reprezentanților
Petrecere (umbrirea arată controlul) |
Total | Vacant | ||
---|---|---|---|---|
Democrat (D) |
Republican (R) |
|||
Sfârșitul congresului anterior | 175 | 209 | 384 | 2 |
Începe | 136 | 249 | 385 | 1 |
Sfârșit | 133 | 246 | 379 | 7 |
Cota de vot finală | 35,1% | 64,9% | ||
Începutul congresului următor | 162 | 221 | 383 | 3 |
Lideri
Senat
- Președinte : Charles W. Fairbanks (R)
- Președinte pro tempore : William P. Frye (R)
- Președintele Conferinței Republicane : William B. Allison
-
Președinte Caucus Democrat : Arthur Pue Gorman , până la 4 iunie 1906
- Joseph Clay Stiles Blackburn , după aceea
- Secretar Caucus Democrat : Edward W. Carmack
camera Reprezentanților
- Vorbitor : Joseph G. Cannon (R)
Conducere majoritară (republicană)
- Lider majoritar : Sereno E. Payne
- Bici majoritar : James E. Watson
- Președintele Conferinței Republicane : William Peters Hepburn
Conducere minoritară (democratică)
- Lider minoritar : John Sharp Williams
- Bici minoritar : James T. Lloyd
- Președinte Caucus Democrat : Robert Lee Henry
- Președintele Comitetului Campaniei Democratice : James M. Griggs
Membri
Această listă este aranjată în funcție de cameră, apoi de stat. Senatorii sunt enumerați în funcție de clasă, iar reprezentanții sunt enumerați în funcție de district.
- Treceți la Camera Reprezentanților , mai jos
Senat
În acest moment, senatorii erau aleși de legislativele de stat la fiecare doi ani, cu o treime începând noi mandate de șase ani cu fiecare Congres. Înaintea numelor din lista de mai jos sunt numerele de clasă din Senat , care indică ciclul alegerilor lor. Clasa 3 a însemnat că mandatul lor a început în Congresul trecut, necesitând realegerea în 1908; Clasa 1 a însemnat că mandatul lor a început în acest Congres, necesitând realegerea în 1910.
camera Reprezentanților
Modificări ale calității de membru
Numărul de mai jos reflectă modificările de la începutul primei sesiuni a acestui Congres.
Senat
- Înlocuiri: 8
- Democrat : fără schimbări nete
- Republican : fără schimbări nete
- Decese: 5
- Demisii: 1
- Posturi vacante: 2
- Număr total de locuri cu schimbări: 9
Stat (clasă) |
Vacator | Motivul postului vacant | Ulterior | Data instalării succesorului |
---|---|---|---|---|
Missouri (1) |
Vacant | Legislativul alesese târziu. | William Warner (R) | 18 martie 1905 |
Delaware (1) |
Vacant | Legislativul alesese târziu. | Henry A. du Pont (R) | 13 iunie 1906 |
Tennessee (1) |
William B. Bate (D) | A murit la 9 martie 1905. Succesorul a fost ales. | James B. Frazier (D) | 21 martie 1905 |
Connecticut (3) |
Orville H. Platt (R) | A murit la 21 aprilie 1905. Succesorul a fost numit și ulterior ales. | Frank B. Brandegee (R) | 10 mai 1905 |
Oregon (2) |
John H. Mitchell (R) | A murit la 8 decembrie 1905. A fost numit succesor. | John M. Gearin (D) | 13 decembrie 1905 |
Kansas (2) |
Joseph R. Burton (R) | Demisionat la 4 iunie 1906, din cauza unei condamnări pentru acuzații de corupție. A fost numit succesor. | Alfred W. Benson (R) | 11 iunie 1906 |
Maryland (2) |
Arthur P. Gorman (D) | A murit la 4 iunie 1906. A fost numit succesor. | William P. Whyte (D) | 8 iunie 1906 |
Oregon (2) |
John M. Gearin (D) | Succesorul a fost ales. | Frederick W. Mulkey (R) | 23 ianuarie 1907 |
Michigan (2) |
Russell A. Alger (R) | A murit la 24 ianuarie 1907. Succesorul a fost ales. | William A. Smith (R) | 6 februarie 1907 |
Kansas (2) |
Alfred W. Benson (R) | Succesorul a fost ales. | Charles Curtis (R) | 29 ianuarie 1907 |
camera Reprezentanților
- Înlocuiri: 17
- Democrat : fără schimbări nete
- Republican : fără schimbări nete
- Decese: 12
- Demisii: 11
- Alegeri contestate: 1
- Locuri noi: 1
- Număr total de locuri cu schimbări: 26
District | Anterior | motiv pentru schimbare | Ulterior | Data instalării succesorului |
---|---|---|---|---|
Indiana 1 | Vacant | Rep. James A. Hemenway a demisionat în timpul congresului anterior | John H. Foster (R) | 16 mai 1905 |
Nebraska primul | Elmer Burkett (R) | A demisionat la 4 martie 1905, după ce a fost ales în Senatul SUA | Ernest M. Pollard (R) | 18 iulie 1905 |
Virginia de Vest 2 | Alston G. Dayton (R) | Demisionat la 16 martie 1905, după ce a fost numit judecător la Curtea Districtuală a Statelor Unite pentru Districtul de Nord din Virginia de Vest | Thomas B. Davis (D) | 6 iunie 1905 |
Texas 8 | John M. Pinckney (D) | A murit la 24 aprilie 1905 | John M. Moore (D) | 6 iunie 1905 |
Connecticut 3 | Frank B. Brandegee (R) | Demisionat la 10 mai 1905, după ce a fost ales în Senatul SUA | Edwin W. Higgins (R) | 2 octombrie 1905 |
Illinois 14 | Benjamin F. Marsh (D) | A murit la 2 iunie 1905 | James McKinney (R) | 7 noiembrie 1905 |
California 1 | James Gillett (R) | Demisionat la 4 ianuarie 1906, după ce a fost ales guvernator al Californiei | William F. Englebright (R) | 6 noiembrie 1906 |
Virginia 5 | Claude A. Swanson (D) | Demisionat la 30 ianuarie 1906, după ce a fost ales guvernator al Virginiei | Edward W. Saunders (D) | 6 noiembrie 1906 |
Pennsylvania 3 | George A. Castor (R) | A murit la 19 februarie 1906 | J. Hampton Moore (R) | 6 noiembrie 1906 |
Pennsylvania 12 | George R. Patterson (R) | A murit la 21 martie 1906 | Charles N. Brumm (R) | 6 noiembrie 1906 |
Pennsylvania 2 | Robert Adams Jr. (R) | A murit la 1 iunie 1906 | John E. Reyburn (R) | 6 noiembrie 1906 |
Georgia 1 | Rufus E. Lester (D) | A murit la 16 iunie 1906 | James W. Overstreet (D) | 3 octombrie 1906 |
Missouri 12 | Ernest E. Wood (D) | Alegeri contestate pierdute, 23 iunie 1906 | Harry M. Coudrey (R) | 23 iunie 1906 |
Districtul Alaska | Scaun nou | Noul loc de delegat la 14 august 1906 | Frank H. Waskey (D) | 14 august 1906 |
Wisconsin 2 | Henry C. Adams (R) | A murit la 9 iulie 1906 | John M. Nelson (R) | 4 septembrie 1906 |
New York 8 | Timothy Sullivan (D) | Demisionat la 27 iulie 1906 | Daniel J. Riordan (D) | 6 noiembrie 1906 |
Illinois 13 | Robert R. Hitt (R) | A murit la 20 septembrie 1906 | Frank O. Lowden (R) | 6 noiembrie 1906 |
Massachusetts 3 | Rockwood Hoar (R) | A murit la 1 noiembrie 1906 | Charles G. Washburn (R) | 18 decembrie 1906 |
New York 21 | John H. Ketcham (R) | A murit la 4 noiembrie 1906 | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Tennessee 10 | Malcolm R. Patterson (D) | Demisionat pe 5 noiembrie 1906, după ce a fost ales guvernator al Tennessee | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Indiana 12 | Newton W. Gilbert (R) | Demisionat la 6 noiembrie 1906, după ce a fost numit judecător al instanței de fond din Manila, Filipine | Clarence C. Gilhams (R) | 6 noiembrie 1906 |
Arkansas 4 | John S. Little (D) | A demisionat la 14 ianuarie 1907, după ce a fost ales guvernator al Arkansasului | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Kansas primul | Charles Curtis (R) | Demisionat la 28 ianuarie 1907, după ce a fost ales în Senatul SUA | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
New York 26 | William H. Flack (R) | A murit la 2 februarie 1907 | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Virginia a 8-a | John F. Rixey (D) | A murit la 8 februarie 1907 | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Michigan 5 | William Alden Smith (R) | Demisionat la 9 februarie 1907, după ce a fost ales în Senatul SUA | Locul a rămas vacant până la Congresul următor |
Comitete
Listele comisiilor și ale liderilor lor de partid, pentru membrii (Camera și Senatul) comisiilor și atribuțiile acestora, intrați în Directorul oficial al Congresului din partea de jos a articolului și faceți clic pe link (5 linkuri), în directorul de după pagini din termenii de serviciu, veți vedea comisiile Senatului, Camerei (în picioare cu subcomisiile, selectate și speciale) și mixte, iar după paginile comisiei, veți vedea sarcinile comisiei Camerei / Senatului în director, în secțiunea comisiilor din Camera și Senatul din Directorul oficial al Congresului, membrii comitetului din primul rând din partea stângă îl prezintă pe președintele comisiei, iar din partea dreaptă indică membrul de rang superior al comitetului.
Senat
- Cazări suplimentare pentru Biblioteca Congresului (Select) (președinte: Thomas S. Martin )
- Agricultură și silvicultură (președinte: Redfield Proctor ; membru clasat : Chester I. Long )
- Credite (președinte: William B. Allison ; membru clasat : Henry M. Teller )
- Auditează și controlează cheltuielile contingente ale Senatului (președinte: John Kean ; membru clasat : Hernando D. Money )
- Relații canadiene (președinte: Winthrop Murray Crane ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Recensământ (președinte: Chester I. Long ; membru clasat : Samuel D. McEnery )
- Serviciul public și reducerea (președinte: George C. Perkins ; membru clasat : Fred T. Dubois )
- Revendicări (președinte: Charles W. Fulton ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Sondaj de coastă și insular (președinte: Samuel H. Piles ; membru clasat : John T. Morgan )
- Coast Defenses (Președinte: Philander C. Knox ; Membru clasat : Charles A. Culberson )
- Comerț (președinte: William P. Frye ; membru clasat : James H. Berry )
- Corporații organizate în districtul Columbia (președinte: Samuel D. McEnery ; membru clasat : Nelson W. Aldrich )
- Relații cubaneze (președinte: Henry E. Burnham ; membru clasat : Henry M. Teller )
- Distribuirea veniturilor publice între state (Selectați)
- Districtul Columbia (președinte: Jacob H. Gallinger ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Educație și muncă (președinte: Jonathan P. Dolliver ; membru clasat : John W. Daniel )
- Facturi absorbite (președinte: James H. Berry ; membru clasat : Alfred B. Kittredge )
- Facturi înscrise (președinte: John F. Dryden ; membru clasat : Murphy J. Foster Jr. )
- Înființarea unei universități în Statele Unite (Select) (președinte: James A. Hemenway ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Examinarea eliminării documentelor (selectat) (președinte: Edmund W. Pettus )
- Examinați mai multe filiale din funcția publică (președinte: Morgan G. Bulkeley ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Cheltuieli în departamentele executive
- Finanțe (președinte: Nelson W. Aldrich ; membru clasat: John W. Daniel )
- Pescuit (președinte: Albert J. Hopkins ; membru clasat : Stephen R. Mallory )
- Cinci triburi civilizate ale indienilor (selectat) (președinte: Benjamin R. Tillman ; membru clasat : John T. Morgan )
- Relații externe (președinte: Shelby M. Cullom ; membru clasat : John T. Morgan )
- Rezervațiile forestiere și protecția vânatului (președinte: Frank B. Brandegee ; membru clasat : John T. Morgan )
- Studiu geologic (președinte: Frank P. Flint ; membru clasat : Hernando D. Money )
- Imigrație (președinte: William P. Dillingham ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Afaceri indiene (președinte: Moses E. Clapp ; membru clasat : John T. Morgan )
- Depredări indiene (președinte: Elmer J. Burkett ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Expoziții industriale (președinte: William Warner ; membru clasat: John W. Daniel )
- Investigați starea frontului râului Potomac la Washington (Selectați) (președinte: Joseph H. Millard ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Teritoriul Indian (Selectați)
- Canale interoceanice (președinte: Joseph H. Millard ; membru clasat : John T. Morgan )
- Comerț interstatal (președinte: Stephen B. Elkins ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Irigarea și recuperarea terenurilor aride (președinte: Levi Ankeny ; membru clasat : Clarence D. Van Duzer )
- Instanța judiciară (președinte: Clarence D. Clark ; membru clasat : Joseph W. Bailey )
- Biblioteca (președinte: George P. Wetmore ; membru clasat : William A. Clark )
- Fabricări (președinte: Weldon B. Heyburn ; membru clasat : Alexander S. Clay )
- Afaceri militare (președinte: Francis E. Warren ; membru clasat : Edmund W. Pettus )
- Mines and Mining (Președinte: Charles Dick ; Membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Râul Mississippi și afluenții săi (Select) (președinte: Knute Nelson )
- Bănci naționale (selectat) (președinte: George S. Nixon ; membru clasat : Samuel D. McEnery )
- Afaceri navale (președinte: Eugene Hale ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Organizarea, conduita și cheltuielile departamentelor executive (președinte: Thomas H. Carter ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Insulele Pacificului și Puerto Rico (președinte: Joseph B. Foraker ; membru clasat : Stephen R. Mallory )
- Căile ferate din Pacific (președinte: Russell A. Alger ; membru clasat: John T. Morgan )
- Brevete (președinte: Alfred B. Kittredge ; membru clasat : Stephen R. Mallory )
- Pensii (președinte: Porter J. McCumber ; membru clasat : James P. Taliaferro )
- Filipine (președinte: Henry Cabot Lodge ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Poștă și drumuri poștale (președinte: Boies Penrose ; membru clasat : Arthur P. Gorman )
- Frontul râului Potomac (Selectați)
- Tipărire (președinte: Thomas C. Platt ; membru clasat : Arthur P. Gorman )
- Revendicări private asupra terenurilor (președinte: Henry M. Teller ; membru clasat : Eugene Hale )
- Privilegii și alegeri (președinte: Julius C. Burrows ; membru clasat : Edmund W. Pettus )
- Clădiri publice și terenuri (președinte: Nathan B. Scott ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Sănătate publică și carantină națională (președinte: John Tyler Morgan ; membru clasat : John Coit Spooner )
- Terenuri publice (președinte: Henry C. Hansbrough ; membru clasat : James H. Berry )
- Căi ferate (președinte: J. Frank Allee ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Revizuirea legilor (președinte: Chauncey M. Depew ; membru clasat : John W. Daniel )
- Revendicări revoluționare (președinte: Alexander S. Clay ; membru clasat : Russell A. Alger )
- Reguli (președinte: John C. Spooner ; membru clasat : Henry M. Teller )
- Standarde, greutăți și măsuri (selectați) (președinte: Reed Smoot ; membru clasat : William A. Clark )
- Regulamentul tarifar (Selectați)
- Teritorii (președinte: Albert J. Beveridge ; membru clasat : Thomas M. Patterson )
- Transportul și vânzarea produselor din carne (selectat) (președinte: John W. Daniel ; membru clasat : Clarence D. Clark )
- Rute de transport către malul mării (președinte: Robert J. Gamble ; membru clasat : Edmund W. Pettus )
- Trespassers upon Indian Lands (Select) (Președinte: George Sutherland )
- Ventilație și acustică (Select) (președinte: Roswell P. Bishop ; membru clasat: David H. Smith )
- Întreg
- Woman Suffrage (Select) (președinte: Augustus O. Bacon ; membru clasat : George P. Wetmore )
camera Reprezentanților
- Conturi (președinte: H. Burd Cassel ; membru clasat : Charles Lafayette Bartlett )
- Agricultură (președinte: James W. Wadsworth ; membru clasat : John Lamb )
- Trafic alcoolic (președinte: Nehemiah D. Sperry ; membru clasat : John L. Burnett )
- Credite (președinte: James A. Tawney ; membru clasat : Leonidas F. Livingston )
- Bancă și valută (președinte: Charles N. Fowler ; membru clasat : Elijah B. Lewis )
- Recensământ (președinte: Edgar D. Crumpacker ; membru clasat : James Hay )
- Revendicări (președinte: James M. Miller ; membru clasat : Henry M. Goldfogle )
- Monedă, greutăți și măsuri (președinte: James H. Southard ; membru clasat : John W. Gaines )
- Dispoziția lucrărilor executive
- Districtul Columbia (președinte: Joseph W. Babcock ; membru clasat : Thetus W. Sims )
- Educație (președinte: George N. Southwick ; membru clasat : Edwin Y. Webb )
- Alegerea președintelui, vicepreședintelui și a reprezentanților în Congres (președinte: Joseph H. Gaines ; membru clasat : William W. Rucker )
- Alegeri nr. 1 (președinte: James Robert Mann ; membru clasat : Ollie M. James )
- Alegeri nr. 2 (președinte: Marlin E. Olmsted ; membru clasat : Joshua Frederick Cockey Talbott )
- Alegeri nr. 3 (președinte: Michael E. Driscoll ; membru clasat : Choice B. Randell )
- Facturi înscrise (președinte: Frank C. Wachter ; membru clasat : James T. Lloyd )
- Cheltuieli în Departamentul Agricultură (președinte: Charles E. Littlefield ; membru clasat : Henry D. Flood )
- Cheltuieli în departamentele de comerț și muncă (președinte: David J. Foster ; membru clasat : Arsene P. Pujo )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului de Interne (președinte: Edward S. Minor ; membru clasat : Robert N. Page )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului Justiției (președinte: William A. Calderhead ; membru clasat : Robert N. Page )
- Cheltuieli în departamentul marinei (președinte: Joseph W. Fordney ; membru clasat : Choice B. Randell )
- Cheltuieli în departamentul poștal (președinte: Irving P. Wanger ; membru clasat : Carter Glass )
- Cheltuieli în Departamentul de Stat (președinte: John H. Ketcham ; membru clasat : Rufus E. Lester )
- Cheltuieli în Departamentul Trezoreriei (președinte: Robert G. Cousins ; membru clasat : John Lamb )
- Cheltuieli în departamentul de război (președinte: George P. Lawrence ; membru clasat: George F. Burgess )
- Cheltuieli cu clădiri publice (președinte: James A. Hughes ; membru clasat: John H. Small )
- Afaceri externe (președinte: Robert R. Hitt ; membru clasat : William M. Howard )
- Imigrație și naturalizare (președinte: Benjamin F. Howell ; membru clasat : Jacob Ruppert Jr. )
- Afaceri indiene (președinte: James S. Sherman ; membru clasat: John H. Stephens )
- Arte și expoziții industriale (președinte: Augustus P. Gardner ; membru clasat : Charles L. Bartlett )
- Afaceri insulare (președinte: Henry Allen Cooper ; membru clasat : William A. Jones )
- Comerț interstatal și exterior (președinte: William P. Hepburn ; membru clasat : Robert C. Davey )
- Pensii invalide (președinte: Cyrus A. Sulloway ; membru clasat : George H. Lindsay )
- Irigarea terenurilor aride (președinte: Frank W. Mondell ; membru clasat : Clarence D. Van Duzer )
- Sistemul judiciar (președinte: John J. Jenkins ; membru clasat : David A. De Armond )
- Muncii (președinte: John J. Gardner ; membru clasat : William Randolph Hearst )
- Digi și îmbunătățiri ale râului Mississippi (președinte: George W. Prince ; membru clasat : Robert F. Broussard )
- Biblioteca (președinte: James T. McCleary ; membru clasat : William M. Howard )
- Fabricări (președinte: Joseph C. Sibley ; membru clasat : Charles H. Weisse )
- Marine comerciale și pescuit (președinte: Charles H. Grosvenor ; membru clasat : Thomas Spight )
- Kilometraj (președinte: William A. Reeder ; membru clasat : Elijah B. Lewis )
- Afaceri militare (președinte: John AT Hull ; membru clasat : William Sulzer )
- Miliție (președinte: Edward De V. Morrell ; membru clasat : Augustus O. Stanley )
- Mines and Mining (Președinte: Webster E. Brown ; Membru clasat : Adolph Meyer )
- Afaceri navale (președinte: George E. Foss ; membru clasat : Adolph Meyer )
- Pacific Railroads (președinte: Thomas S. Butler ; membru clasat : James L. Slayden )
- Brevete (președinte: Frank D. Currier ; membru clasat : William Sulzer )
- Pensii (președinte: Henry C. Loudenslager ; membru clasat : William Richardson )
- Poștă și drumuri poștale (președinte: Jesse Overstreet ; membru clasat : John A. Moon )
- Tipărire (președinte: Charles B. Landis ; membru clasat : James M. Griggs )
- Revendicări private asupra terenurilor (președinte: George W. Smith ; membru clasat : William A. Jones )
- Clădiri publice și terenuri (președinte: Richard Bartholdt ; membru clasat : John H. Bankhead )
- Terenuri publice (președinte: John F. Lacey ; membru clasat: John L. Burnett )
- Căi ferate și canale (președinte: James H. Davidson ; membru clasat: John L. Burnett )
- Reforma în funcția publică (președinte: Frederick H. Gillett ; membru clasat : Edward W. Pou )
- Revizuirea legilor (președinte: Reuben O. Moon ; membru clasat : Robert B. Macon )
- Rivers and Harbors (Președinte: Theodore E. Burton ; Membru clasat : Rufus E. Lester )
- Reguli (președinte: John Dalzell ; membru clasat : John S. Williams )
- Standarde de conduită oficială
- Teritorii (președinte: Edward L. Hamilton ; membru clasat: John A. Moon )
- Ventilație și acustică (președinte: Roswell P. Bishop ; membru clasat: David H. Smith )
- Revendicări de război (președinte: Thaddeus M. Mahon ; membru clasat : Thetus W. Sims )
- Căi și mijloace (președinte: Sereno E. Payne ; membru clasat: John S. Williams )
- Întreg
Comitete mixte
- Condițiile triburilor indiene (speciale)
- Dispoziția lucrărilor executive (inutile) (președinte: Rep. Arthur L. Bates ; vicepreședinte: sen.)
- Revizuirea legilor
- Librăria
- Tipărire
- Materia poștală de clasa a doua
Cauzele
Angajați
Directorii agențiilor de sucursale legislative
- Arhitect al Capitoliei : Elliott Woods
- Bibliotecar al Congresului : Herbert Putnam
-
Imprimantă publică a Statelor Unite : Francis W. Palmer , până în 1905
- Charles A. Stillings, din 1905
Senat
- Secretar : Charles G. Bennett
- Bibliotecar : Edward C. Goodwin
- Sergent la arme : Daniel M. Ransdell
- Capelan : Pr. Edward E. Hale , unitar
camera Reprezentanților
- Grefier : Alexander McDowell
- Sergent la arme : Henry Casson
- Portar : Frank B. Lyon
- Postmaster : Joseph C. McElroy
- Grefier la masa vorbitorului : Asher C. Hinds
- Grefieri cititori : EL Sampson (D) și Dennis E. Alward (R)
- Capelan : Pr. Henry N. Couden , universalist
Vezi si
- Alegeri în Statele Unite, 1904 (alegeri care conduc la acest Congres)
- Alegerile Statelor Unite, 1906 (alegeri în timpul acestui Congres, care duc la următorul Congres)
Referințe
- Gould, Lewis L. (2005). Cel mai exclusivist club . Cambridge, MA: Perseus Books Group. ISBN 0-465-02778-4.
- Remini, Robert V. (2006). Casa . New York: HarperCollins Publishers, Inc. ISBN 0-06-088434-7.
- Congresul SUA (2005). "Director biografic al Congresului SUA" . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Camera Reprezentanților SUA (2006). „Istoria Congresului” . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Senatul SUA (2006). „Statistici și liste” . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 59-lea Congres, prima sesiune .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 59-lea Congres, prima sesiune (prima revizuire) .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 59-lea Congres, prima sesiune (a doua revizuire) .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 59-lea Congres, a doua sesiune .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 59-lea Congres, a doua sesiune (revizuire) .