Al 60-lea Congres al Statelor Unite - 60th United States Congress
Al 60-lea Congres al Statelor Unite | |
---|---|
59 ←
→ 61
| |
4 martie 1907 - 4 martie 1909 | |
Membri | 90 - 92 de senatori 386 - 391 de reprezentanți 6 delegați fără drept de vot |
Majoritatea Senatului | Republican |
Președinte al Senatului | Charles W. Fairbanks (R) |
Majoritatea casei | Republican |
Președinte al Camerei | Joseph G. Cannon (R) |
Sesiuni | |
1 : 2 decembrie 1907 - 30 mai 1908 2 : 7 decembrie 1908 - 3 martie 1909 |
60. Congresul Statelor Unite a fost o întâlnire a ramurii legislative a guvernului federal al Statelor Unite, compus din Senatul Statelor Unite și Statele Unite , Camera Reprezentanților . S-a întâlnit la Washington, DC, din 4 martie 1907 până în 4 martie 1909, în ultimii doi ani de președinție a lui Theodore Roosevelt . Repartizarea locurilor în Camera Reprezentanților sa bazat pe Recensământul al doisprezecelea al Statelor Unite din 1900 . Ambele camere aveau o majoritate republicană .
Evenimente majore
Legislație majoră
- 30 mai 1908 - Aldrich-Vreeland Act , cap. 229, 35 Stat. 546
- 1908 - Legea federală privind răspunderea angajatorilor (FELA), 5645 USC § 51 și următoarele.
Statele admise
- 16 noiembrie 1907: Oklahoma a fost admis ca al 46-lea stat.
Rezumatul partidului
Senat
Petrecere (umbrirea arată controlul) |
Total | Vacant | ||
---|---|---|---|---|
Democrat (D) |
Republican (R) |
|||
Sfârșitul congresului anterior | 32 | 58 | 90 | 0 |
Începe | 29 | 60 | 89 | 1 |
Sfârșit | 31 | 61 | 92 | 0 |
Cota de vot finală | 33,7% | 66,3% | ||
Începutul congresului următor | 32 | 59 | 91 | 1 |
camera Reprezentanților
Petrecere (umbrirea arată controlul) |
Total | Vacant | |||
---|---|---|---|---|---|
Democrat (D) |
Democrat independent (ID) |
Republican (R) |
|||
Sfârșitul congresului anterior | 133 | 0 | 246 | 379 | 7 |
Începe | 161 | 1 | 221 | 383 | 3 |
Sfârșit | 164 | 220 | 385 | 6 | |
Cota de vot finală | 42,6% | 0,3% | 57,1% | ||
Începutul congresului următor | 170 | 1 | 218 | 389 | 2 |
Conducere
Senat
Conducere majoritară (republicană)
Conducere minoritară (democratică)
camera Reprezentanților
- Vorbitor : Joseph G. Cannon (R)
Conducere majoritară (republicană)
- Lider majoritar : Sereno E. Payne
- Bici majoritar : James E. Watson
- Președintele Conferinței Republicane : William Peters Hepburn
Conducere minoritară (democratică)
-
Lider minoritar : John Sharp Williams până în 1908
- Champ Clark , din 1908
- Bici minoritar : James T. Lloyd până în 1908; vacant ulterior
- Președinte Caucus : Henry D. Clayton
- Președintele Comitetului Campaniei Democratice : James M. Griggs
Membri
- Treceți la Camera Reprezentanților , mai jos
Senat
În acest moment, senatorii erau aleși de legislativele de stat la fiecare doi ani, cu o treime începând noi mandate de șase ani cu fiecare Congres. Înaintea numelor din lista de mai jos sunt numerele de clasă din Senat , care indică ciclul alegerii lor. Clasa 1 a însemnat că mandatul lor a început în Congresul trecut, necesitând realegerea în 1910; Clasa 2 a însemnat că mandatul lor a început în acest Congres, necesitând realegerea în 1912.
camera Reprezentanților
Numele membrilor Camerei Reprezentanților aleși la nivel de stat pe biletul general sau în alt mod , sunt precedate de un „At-large”, iar numele celor aleși din districte, fie că sunt membri plural sau unic, sunt precedate de numere de district.
Modificări ale calității de membru
Numărul de mai jos reflectă modificările de la începutul primei sesiuni a acestui Congres.
Senat
- Înlocuiri: 10
- Democrat : fără schimbări nete
- Republican : fără schimbări nete
- Decese: 8
- Demisii: 1
- Post vacant: 1
- Număr total de locuri cu schimbări: 11
Stat (clasă) |
Vacator | Motivul postului vacant | Ulterior | Data instalării succesorului |
---|---|---|---|---|
Rhode Island (2) |
Vacant | Mandatul senatorului Wetmore expirase la sfârșitul Congresului anterior, legiuitorul nu reușind să-l realeagă la timp. Wetmore a fost reales târziu. | George P. Wetmore (R) | 22 ianuarie 1908 |
Wisconsin (3) |
John C. Spooner (R) | Demisionat la 30 aprilie 1907. Succesorul a fost ales. | Isaac Stephenson (R) | 17 mai 1907 |
Alabama (2) |
John Tyler Morgan (D) | A murit la 11 iunie 1907. Succesorul a fost numit și ulterior ales pentru a termina mandatul | John H. Bankhead (D) | 18 iunie 1907 |
Alabama (3) |
Edmund Pettus (D) | A murit la 27 iulie 1907. Succesorul a fost numit și ulterior ales pentru a termina mandatul. | Joseph F. Johnston (D) | 6 august 1907 |
Oklahoma (2) |
Scaune noi | Oklahoma a obținut statalitatea la 16 noiembrie 1907. Noii senatori au fost aleși pentru a reprezenta Oklahoma pentru prima dată. | Robert L. Owen (D) | 11 decembrie 1907 |
Oklahoma (3) |
Thomas Gore (D) | |||
Florida (3) |
Stephen Mallory II (D) | A murit la 23 decembrie 1907. Succesorul a fost numit și ulterior a murit. | William J. Bryan (D) | 27 decembrie 1907 |
Carolina de Sud (3) |
Asbury Latimer (D) | A murit la 20 februarie 1908. Succesorul a fost numit pentru a termina mandatul. | Frank B. Gary (D) | 6 martie 1908 |
Vermont (1) |
Redfield Proctor (R) | A murit la 4 martie 1908. A fost numit succesor. | John W. Stewart (R) | 24 martie 1908 |
Maryland (3) |
William P. Whyte (D) | A murit la 17 martie 1908. Succesorul a fost numit și ulterior ales. | John W. Smith (D) | 25 martie 1908 |
Florida (3) |
William J. Bryan (D) | A murit la 22 martie 1908. A fost numit succesor. | William H. Milton (D) | 27 martie 1908 |
Iowa (3) |
William B. Allison (R) | A murit la 4 august 1908. Succesorul a fost ales pentru a termina mandatul, precum și ales pentru mandatul următor. | Albert B. Cummins (R) | 24 noiembrie 1908 |
Vermont (1) |
John W. Stewart (R) | Succesorul a fost ales pentru a termina mandatul. | Pagina Carroll S. (R) | 21 octombrie 1908 |
camera Reprezentanților
- Înlocuiri: 13
- Democrat : câștig de 4 locuri
- Republican : 2 locuri pierdute
- Decese: 10
- Demisii: 7
- Alegeri contestate: 0
- Locuri noi: 7
- Număr total de locuri cu schimbări: 20
District | Anterior | motiv pentru schimbare | Ulterior | Data instalării succesorului |
---|---|---|---|---|
Michigan 5 | Vacant | Rep. William Alden Smith a demisionat în timpul congresului anterior | Gerrit J. Diekema (R) | 27 aprilie 1907 |
Kansas primul | Vacant | Reprezentantul Charles Curtis a demisionat în timpul congresului anterior, fiind ales în Senatul SUA. | Daniel R. Anthony Jr. (R) | 23 mai 1907 |
Virginia a 8-a | Vacant | Rep. John F. Rixey a murit în timpul congresului anterior | Charles C. Carlin (D) | 5 noiembrie 1907 |
Pennsylvania 2 | John E. Reyburn (R) | Demisionat la 31 martie 1907, după ce a fost ales primar al Philadelphia | Joel Cook (R) | 5 noiembrie 1907 |
Virginia a 9-a | Campbell Slemp (R) | A murit la 13 octombrie 1907 | C. Bascom Slemp (R) | 17 decembrie 1907 |
Oklahoma 1 | Scaun nou | New State 16 noiembrie 1907. | Bird S. McGuire (R) | 16 noiembrie 1907 |
Oklahoma 2 | Elmer L. Fulton (D) | |||
Oklahoma 3 | James S. Davenport (D) | |||
Oklahoma 4 | Charles D. Carter (D) | |||
Oklahoma 5 | Scott Ferris (D) | |||
Comisar rezident din Filipine | Scaun nou | Nou teritoriu 22 noiembrie 1907 | Benito Legarda (R) | 22 noiembrie 1909 |
Comisar rezident din Filipine | Pablo Ocampo (D) | |||
Illinois 25 | George W. Smith (R) | A murit la 30 noiembrie 1907 | Napoleon B. Thistlewood (R) | 15 februarie 1908 |
Louisiana 1 | Adolph Meyer (D) | A murit la 8 martie 1908 | Albert Estopinal (D) | 3 noiembrie 1908 |
New York 3 | Charles T. Dunwell (R) | A murit la 12 iunie 1908 | Otto G. Foelker (R) | 3 noiembrie 1908 |
Indiana 13 | Abraham L. Brick (R) | A murit la 7 aprilie 1908 | Henry A. Barnhart (D) | 3 noiembrie 1908 |
Alabama 2 | Ariosto A. Wiley (D) | A murit la 17 iunie 1908 | Oliver C. Wiley (D) | 3 noiembrie 1908 |
Dakota de Sud At-large | William H. Parker (R) | A murit la 26 iunie 1908 | Eben Martin (R) | 3 noiembrie 1908 |
Maine 4 | Puterile Llewellyn (R) | A murit la 28 iulie 1908 | Frank E. Guernsey (R) | 3 noiembrie 1908 |
Maine 2 | Charles E. Littlefield (R) | A murit la 30 septembrie 1908 | John P. Swasey (R) | 3 noiembrie 1908 |
Louisiana 2 | Robert C. Davey (D) | A murit la 26 decembrie 1908 | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Pennsylvania 12 | Charles N. Brumm (R) | A demisionat la 4 ianuarie 1909, după ce a devenit judecător la Curtea Județeană pentru Pledoarii Comune Schuylkill | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Connecticut At-large | George L. Lilley (R) | Demisionat pe 5 ianuarie 1909, după ce a fost ales guvernator al Connecticutului | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Carolina de Nord a 5-a | William W. Kitchin (D) | Demisionat la 11 ianuarie 1909, după ce a fost ales guvernator al Carolinei de Nord | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Rhode Island 1 | Daniel LD Granger (D) | A murit la 14 februarie 1909 după ce a pierdut deja alegerile. | Locul a rămas vacant până la Congresul următor | |
Ohio 21 | Theodore E. Burton (R) | Demisionat la 3 martie 1909, după ce a fost ales în Senatul SUA | Locul a rămas vacant până la Congresul următor |
Comitete
Listele comisiilor și ale liderilor lor de partid, pentru membrii (Camera și Senatul) comisiilor și atribuțiile acestora, intrați în Directorul oficial al Congresului din partea de jos a articolului și faceți clic pe link (5 linkuri), în directorul de după pagini din termenii de serviciu, veți vedea comisiile Senatului, Camerei (în picioare cu subcomisiile, selectate și speciale) și mixte, iar după paginile comisiei, veți vedea sarcinile comisiei Camerei / Senatului în director, în secțiunea comisiilor din Camera și Senatul din Directorul oficial al Congresului, membrii comitetului din primul rând din partea stângă îl prezintă pe președintele comisiei, iar din partea dreaptă indică membrul de rang superior al comitetului.
Senat
- Cazări suplimentare pentru Biblioteca Congresului (Select) (președinte: Thomas S. Martin )
- Agricultură și silvicultură (președinte: Redfield Proctor ; membru clasat : Hernando D. Money )
- Credite (președinte: William B. Allison ; membru clasat : Henry M. Teller )
- Auditează și controlează cheltuielile contingente ale Senatului (președinte: John Kean ; membru clasat : Hernando D. Money )
- Relații canadiene (președinte: Winthrop Murray Crane ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Recensământ (președinte: Chester I. Long ; membru clasat : Samuel D. McEnery )
- Serviciul public și reducerea (președinte: George C. Perkins ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Revendicări (președinte: Charles W. Fulton ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Sondaj de coastă și insular (președinte: Samuel H. Piles ; membru clasat : Alexander S. Clay )
- Coast Defenses (Președinte: George S. Nixon ; Membru clasat : Charles A. Culberson )
- Comerț (președinte: William P. Frye ; membru clasat : N / A)
- Corporații organizate în districtul Columbia (președinte: Samuel D. McEnery ; membru clasat : Nelson W. Aldrich )
- Relații cubaneze (președinte: Henry E. Burnham ; membru clasat : Henry M. Teller )
- Distribuirea veniturilor publice între state (Selectați) (președinte: Hernando D. Money )
- Districtul Columbia (președinte: Jacob H. Gallinger ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Educație și muncă (președinte: Jonathan P. Dolliver ; membru clasat : John W. Daniel )
- Facturi absorbite (președinte: Augustus O. Bacon ; membru clasat : Alfred B. Kittredge )
- Facturi înscrise (președinte: Albert J. Hopkins ; membru clasat : Murphy J. Foster )
- Înființarea unei universități în Statele Unite (Select) (președinte: James A. Hemenway ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Examinarea eliminării documentelor (Selectați)
- Examinați mai multe filiale din funcția publică (președinte: Joseph M. Dixon ; membru clasat: John W. Daniel )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului Agriculturii (Select) (președinte: Isaac Stephenson ; membru clasat : Furnifold M. Simmons )
- Cheltuieli în departamentele executive (președinte: Hernando D. Money ; membru clasat : Jacob H. Gallinger )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului de Interne (Select) (președinte: Harry A. Richardson ; membru clasat : James B. McCreary )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului Justiției (Select) (președinte: Norris Brown ; membru clasat : Joseph W. Bailey )
- Cheltuieli în Departamentul Marinei (Selectați) (Președinte: Simon Guggenheim ; Membru clasat : Thomas S. Martin, apoi Benjamin R. Tillman )
- Cheltuieli în Departamentul Trezoreriei (selectat) (președinte: Frank O. Briggs ; membru clasat : William Pinkney Whyte apoi James P. Clarke )
- Cheltuieli în departamentul de război (selectat) (președinte: Benjamin R. Tillman ; membru clasat : Hernando D. Money, apoi Murphy J. Foster Jr. )
- Finanțe (președinte: Nelson W. Aldrich ; membru clasat: John W. Daniel )
- Pescuit (președinte: Jonathan Bourne Jr .; membru clasat : Stephen R. Mallory, apoi Samuel D. McEnery )
- Cinci triburi civilizate ale indienilor (selectat) (președinte: Benjamin R. Tillman ; membru clasat : Alfred B. Kittredge )
- Relații externe (președinte: Shelby M. Cullom ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Rezervațiile forestiere și protecția vânatului (președinte: Frank B. Brandegee ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Studiu geologic (președinte: Frank P. Flint ; membru clasat : Hernando D. Money )
- Imigrație (președinte: William P. Dillingham ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Afaceri indiene (președinte: Moses E. Clapp ; membru clasat : William J. Stone )
- Depredări indiene (președinte: Moses E. Clapp ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Expoziții industriale (președinte: William Warner ; membru clasat: John W. Daniel )
- Canale interoceanice (președinte: Alfred B. Kittredge ; membru clasat : James P. Taliaferro )
- Comerț interstatal (președinte: Stephen B. Elkins ; membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Investigați starea frontului râului Potomac la Washington (Selectați) (președinte: Joseph H. Millard ; membru clasat : Thomas S. Martin )
- Irigații (președinte: Levi Ankeny ; membru clasat : Joseph W. Bailey )
- Instanța judiciară (președinte: Clarence D. Clark ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Biblioteca (președinte: N / A; membru clasat: John W. Daniel )
- Fabricări (președinte: Weldon B. Heyburn ; membru clasat : Alexander S. Clay )
- Afaceri militare (președinte: Francis E. Warren ; membru clasat : James P. Taliaferro )
- Mines and Mining (Președinte: Charles Dick ; Membru clasat : Benjamin R. Tillman )
- Râul Mississippi și afluenții săi (Select) (președinte: Knute Nelson ; membru clasat : Samuel D. McEnery )
- Bănci naționale (selectați) (președinte: William A. Smith )
- Afaceri navale (președinte: Eugene Hale ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Organizarea, conduita și cheltuielile departamentelor executive (președinte: Thomas H. Carter ; membru clasat : Anselm J. McLaurin )
- Insulele Pacificului și Puerto Rico (președinte: Joseph B. Foraker ; membru clasat : N / A)
- Pacific Railroads (președinte: Elmer J. Burkett ; membru clasat : James P. Taliaferro )
- Brevete (președinte: Reed Smoot ; membru clasat : N / A)
- Pensii (președinte: Porter J. McCumber ; membru clasat : James P. Taliaferro )
- Filipine (președinte: Henry Cabot Lodge ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Poștă și drumuri poștale (președinte: Boies Penrose ; membru clasat : Alexander S. Clay )
- Frontul râului Potomac (Selectați)
- Tipărire (președinte: Thomas C. Platt ; membru clasat : William Pinkney Whyte )
- Revendicări private asupra terenurilor (președinte: Henry M. Teller ; membru clasat : Eugene Hale )
- Privilegii și alegeri (președinte: Julius C. Burrows ; membru clasat : Josiah W. Bailey )
- Clădiri publice și terenuri (președinte: Nathan B. Scott ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Sănătate publică și carantină națională (președinte: John W. Daniel ; membru clasat : Chauncey M. Depew )
- Terenuri publice (președinte: Henry C. Hansbrough ; membru clasat : Samuel D. McEnery )
- Căi ferate (președinte: Morgan G. Bulkeley ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Revizuirea legilor (președinte: Chauncey M. Depew ; membru clasat : John W. Daniel )
- Revendicări revoluționare (președinte: James P. Taliaferro ; membru clasat : William A. Smith )
- Reguli (președinte: Philander C. Knox ; membru clasat : Augustus O. Bacon )
- Standarde, greutăți și măsuri (selectat) (președinte: William E. Borah ; membru clasat : James B. McCreary )
- Regulamentul tarifar (Selectați)
- Teritorii (președinte: Albert J. Beveridge ; membru clasat : James P. Clarke )
- Transport și vânzare de produse din carne (selectat) (președinte: Samuel D. McEnery ; membru clasat : Charles A. Culberson )
- Rute de transport către malul mării (președinte: Robert J. Gamble ; membru clasat: John W. Daniel )
- Trespassers upon Indian Lands (Select) (Președinte: George Sutherland ; Membru clasat : Clarence D. Clark )
- Ventilație și acustică (Selectați)
- Întreg
- Sufragiul femeii (selectat) (președinte: Alexander S. Clay ; membru clasat: N / A)
camera Reprezentanților
- Conturi (președinte: James A. Hughes ; membru clasat : Charles L. Bartlett )
- Agricultură (președinte: Charles Frederick Scott ; membru clasat: John Lamb )
- Trafic alcoolic (președinte: Nehemiah D. Sperry ; membru clasat : N / A)
- Credite (președinte: James A. Tawney ; membru clasat : Leonidas Livingston )
- Bancă și valută (președinte: Charles N. Fowler ; membru clasat : Elijah B. Lewis )
- Proiecte de lege și rezoluții introduse în Cameră (Selectați)
- Recensământ (președinte: Edgar D. Crumpacker ; membru clasat : James Hay )
- Revendicări (președinte: James M. Miller ; membru clasat : Henry M. Goldfogle )
- Monedă, greutăți și măsuri (președinte: William B. McKinley ; membru clasat : John W. Gaines )
- Dispoziția lucrărilor executive (președinte: Arthur L. Bates ; membru clasat : Joshua Frederick Cockey Talbott )
- Districtul Columbia (președinte: Samuel W. Smith ; membru clasat : Thetus W. Sims )
- Educație (președinte: George N. Southwick ; membru clasat : Asbury F. Lever )
- Alegerea președintelui, vicepreședintelui și a reprezentanților în Congres (președinte: Joseph H. Gaines ; membru clasat : William W. Rucker )
- Alegeri nr. 1 (președinte: James R. Mann ; membru clasat : Ollie M. James )
- Alegeri nr. 2 (președinte: Marlin E. Olmsted ; membru clasat : Adam M. Byrd )
- Alegeri nr. 3 (președinte: Michael E. Driscoll ; membru clasat : Claude Kitchin )
- Facturi înscrise (președinte: William W. Wilson ; membru clasat : Henry Thomas Rainey )
- Cheltuieli în Departamentul Agricultură (președinte: Charles E. Littlefield ; membru clasat : Henry D. Flood )
- Cheltuieli în departamentele de comerț și muncă (președinte: David J. Foster ; membru clasat : Arsene Pujo )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului de Interne (președinte: Sydney E. Mudd ; membru clasat : Henry M. Goldfogle )
- Cheltuieli în cadrul Departamentului Justiției (președinte: Gilbert N. Haugen ; membru clasat : Robert N. Page )
- Cheltuieli în departamentul marinei (președinte: Henry S. Boutell ; membru clasat : Lemuel P. Padgett )
- Cheltuieli în departamentul poștal (președinte: Irving P. Wanger ; membru clasat : Carter Glass )
- Cheltuieli în Departamentul de Stat (președinte: John W. Weeks ; membru clasat : Samuel B. Cooper )
- Cheltuieli în Departamentul Trezoreriei (președinte: Philip Knopf ; membru clasat : John Lamb )
- Cheltuieli în departamentul de război (președinte: George P. Lawrence ; membru clasat : Joseph L. Rhinock )
- Cheltuieli pentru clădiri publice (președinte: E. Stevens Henry ; membru clasat: John H. Small )
- Afaceri externe (președinte: Robert G. Cousins ; membru clasat : William M. Howard )
- Imigrație și naturalizare (președinte: Benjamin F. Howell ; membru clasat: John L. Burnett )
- Afaceri indiene (președinte: James S. Sherman ; membru clasat: John H. Stephens )
- Arte și expoziții industriale (președinte: Augustus P. Gardner ; membru clasat : Harry L. Maynard )
- Afaceri insulare (președinte: Henry Allen Cooper ; membru clasat : William A. Jones )
- Comerț interstatal și exterior (președinte: William P. Hepburn ; membru clasat : Robert C. Davey )
- Pensii invalide (președinte: Cyrus A. Sulloway ; membru clasat : George H. Lindsay )
- Irigarea terenurilor aride (președinte: William A. Reeder ; membru clasat : William R. Smith )
- Sistemul judiciar (președinte: John J. Jenkins ; membru clasat : David A. De Armond )
- Muncii (președinte: John J. Gardner ; membru clasat : Henry Thomas Rainey )
- Levele și îmbunătățirile râului Mississippi (președinte: George W. Prince ; membru clasat : Robert F. Broussard )
- Biblioteca (președinte: Samuel W. McCall ; membru clasat : William M. Howard )
- Fabricări (președinte: Henry McMorran ; membru clasat : Charles H. Weisse )
- Marine comerciale și pescuit (președinte: William S. Greene ; membru clasat : Thomas Spight )
- Kilometraj (președinte: Charles N. Brumm ; membru clasat : Elijah B. Lewis )
- Afaceri militare (președinte: John AT Hull ; membru clasat : William Sulzer )
- Miliție (președinte: Halvor Steenerson ; membru clasat : Ariosto A. Wiley )
- Mines and Mining (Președinte: George F. Huff ; Membru clasat : Gordon Lee )
- Afaceri navale (președinte: George E. Foss ; membru clasat : Adolph Meyer )
- Pacific Railroads (președinte: Thomas S. Butler ; membru clasat : James L. Slayden )
- Brevete (președinte: Frank D. Currier ; membru clasat : William Sulzer )
- Pensii (președinte: Henry C. Loudenslager ; membru clasat : William Richardson )
- Poștă și drumuri poștale (președinte: Jesse Overstreet ; membru clasat : John A. Moon )
- Tipărire (președinte: Charles B. Landis ; membru clasat : David E. Finley )
- Revendicări private asupra terenurilor (președinte: Thomas F. Marshall ; membru clasat : William A. Jones )
- Clădiri publice și terenuri (președinte: Richard Bartholdt ; membru clasat : William G. Brantley )
- Terenuri publice (președinte: Frank W. Mondell ; membru clasat : John W. Gaines )
- Căi ferate și canale (președinte: James H. Davidson ; membru clasat : James O. Patterson )
- Reforma în funcția publică (președinte: Frederick H. Gillett ; membru clasat : William P. Kimball )
- Revizuirea legilor (președinte: Reuben O. Moon ; membru clasat : Robert B. Macon )
- Rivers and Harbors (Președinte: Theodore E. Burton ; Membru clasat : Stephen M. Sparkman )
- Reguli (președinte: John Dalzell ; membru clasat : John S. Williams )
- Standarde de conduită oficială
- Teritorii (președinte: Edward L. Hamilton ; membru clasat : James T. Lloyd )
- Ventilație și acustică (președinte: William H. Graham ; membru clasat: N / A)
- Revendicări de război (președinte: Kittredge Haskins ; membru clasat : Thetus W. Sims )
- Căi și mijloace (președinte: Sereno E. Payne ; membru clasat : Champ Clark )
- Întreg
Comitete mixte
- Condițiile triburilor indiene (speciale)
- Dispunerea documentelor executive (inutile)
- Librăria
- Tipărire
Cauzele
Angajați
Directorii agențiilor de sucursale legislative
- Arhitect al Capitoliei : Elliott Woods
- Bibliotecar al Congresului : Herbert Putnam
-
Imprimantă publică a Statelor Unite : Charles A. Stillings, până în 1908
- John S. Leech, 1908
- Samuel B. Donnelly, din 1908
Senat
- Secretar : Charles G. Bennett
- Sergent la arme : Daniel M. Ransdell
- Bibliotecar : Edward C. Goodwin
- Capelan : Edward E. Hale , unitarist
camera Reprezentanților
- Grefier : Alexander McDowell
- Sergent la arme : Henry Casson
- Portar : Frank B. Lyon
- Postmaster : Samuel Langum , ales la 2 decembrie 1907
- Grefieri cititori : EL Sampson (D) și Dennis E. Alward (R)
- Grefier la masa vorbitorului : Asher C. Hinds
- Capelan : Henry N. Couden , universalist
Vezi si
- Alegeri în Statele Unite, 1906 (alegeri care conduc la acest Congres)
- Alegerile Statelor Unite, 1908 (alegeri în timpul acestui Congres, care duc la următorul Congres)
Referințe
- Gould, Lewis L. (2005). Cel mai exclusivist club . Cambridge, MA: Perseus Books Group. ISBN 0-465-02778-4.
- Remini, Robert V. (2006). Casa . New York: HarperCollins Publishers, Inc. ISBN 0-06-088434-7.
- Congresul SUA (2005). "Director biografic al Congresului SUA" . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Camera Reprezentanților SUA (2006). „Istoria Congresului” . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Senatul SUA (2006). „Statistici și liste” . Arhivat din original la 1 iunie 2006 . Adus la 1 iunie 2006 .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 60-lea Congres, prima sesiune .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 60-lea Congres, prima sesiune (prima revizuire) .
- Anuarul oficial al Congresului pentru cel de-al 60-lea Congres, prima sesiune (a doua revizuire) .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 60-lea Congres, a doua sesiune .
- Directorul oficial al Congresului pentru cel de-al 60-lea Congres, a doua sesiune (revizuire) .