Liga Canberra Rugby - Canberra Rugby League
Sezonul curent sau competiția: Liga Canberra Rugby 2021 | |
Sport | Liga de rugby |
---|---|
Fost cunoscut sub numele de | Grupul 8 (1932–66, 1971–80) Grupul 8/9 (1967–70) Grupul 19 (1974–79) CDRL (1980–81) ACTRL (1981–02) |
Sezonul inaugural | 1998 |
Numărul de echipe | 9 |
Țară | Australia |
Cele mai multe titluri | Queanbeyan United Blues (26 de titluri) |
Partener de difuzare | BarTV Sports |
Canberra Regiunea Rugby Concursul este mai frecvent cunoscut sub numele de Raiders Canberra Cupa , care acoperă teritoriul Australian Capital și din jurul New South Wales orașe Queanbeyan , Goulburn și Yass . Competiția se desfășoară sub auspiciile Ligii țării de rugby, iar jucătorii sunt eligibili pentru selecție în Divizia Canberra a Campionatelor Divizionare de nivel 1 CRL. Competiția din districtul Canberra are competiții sub 19 ani, rezerve și clasa întâi.
Istorie
După înființarea Rugby League la Sydney în 1909, jocul și-a făcut încet drumul spre sud, ajungând în districtul Canberra la sfârșitul anilor 1910. În acei ani și în anii 1920 și 30 Cupa Challenge fotbalul a fost cea mai populară formă de competiție, o cupă fiind donată ca premiu pentru un joc între 2 echipe. Echipa câștigătoare ar trebui apoi să apere cupa împotriva tuturor concurenților. Cele mai notabile Cupe Challenge din regiunea Canberra la acea vreme erau Cupele Massey și Carr, care au început în 1930 și, respectiv, în 1933.
Prima competiție organizată a fost organizată în 1928 de Teritoriul Capitalei Federale și de Liga de Rugby a Districtului. Câștigătorii concursului inaugural au fost Acton Rovers, iar în următorii patru ani s-au văzut patru câștigători diferiți. Competiția a durat până în 1937, când interesul pentru Liga a început să scadă.
Premier League Group 8 a început în 1932 și a fost suficient de puternic pentru a continua în timp ce interesul pentru joc a scăzut. Echipe din Canberra, Yass, Queanbeyan și Goulburn au concurat pentru titlul de premier până în 1941, când toate competițiile Ligii din regiune au fost suspendate din cauza războiului. Competiția a fost reluată în 1946, Cupele Massey și Carr durând doar un sezon înainte de a fi retras, în timp ce Premiership-ul din Grupa 8 a continuat puternic și a fost susținut în mod corespunzător de ACT District Rugby League care a organizat o competiție în divizia a doua.
Unele dintre echipele care au concurat în această perioadă au inclus Captains Flat, Crookwell, Braidwood, Goulburn Workers, Goulburn United, Queanbeyan și Yass în competiția din grupa 8, în timp ce în competiția ACTDRL din divizia a doua au existat echipe precum Ainslie, Causeway, Eastlake, Hall , RAAF, RMC, South City și West City.
Prin competiția din Divizia a II-a s-a înființat Scutul Molonglo, jucat pentru prima dată în 1964, Harman / NAVY scoțând titlul inaugural asupra Canberra Rovers.
În 1967, Grupul 8 s-a alăturat unei părți din Grupul 9 pentru a forma Grupul 8/9 sau Zona 2. Acest lucru s-a datorat unei dispute privind limitele CRL în Riverina și a văzut ca Harden, Young și Wyangala Dam se alătură competiției de district. Formatul Zonei 2 a durat până în 1970, când CRL a readus granițele din Riverina la pozițiile lor inițiale, iar Grupa 8 a fost restaurată.
În 1974, CRL a recunoscut oficial Scutul Molonglo ca fiind propria sa competiție și i-a acordat un număr de grup, grupa 19. În acest moment, atât grupa 8, cât și grupa 19 au fost suficient de puternice pentru a participa la competițiile din prima și a doua divizie. Cluburile din prima divizie au condus primele, rezervele și Under 18, în timp ce echipele din divizia a doua au condus o singură echipă.
Grupa 8 Prima Divizie a constat în principal din echipele care joacă Canberra Raiders Cup astăzi, cu adăugarea Crookwell și Goulburn United. Grupa 8 Divizia a II-a a fost în principal pentru orașele din jurul districtului Goulburn, inclusiv Taralga, Marulan, Bigga și Argyle. Braidwood a câștigat, de asemenea, o parte în competiție.
Grupa 19 Prima Divizie cuprinde echipe din jurul Canberra, inclusiv Kambah, South Woden, Belconnen United și North Canberra. Batemans Bay a concurat și în grupa 19 până în 1977. Divizia a doua a fost la fel ca George Tooke Shield astăzi, echipele din Harman, Bungendore, Weston Creek și Captains Flat concurând pentru titlu.
În 1980, Grupul 19 și-a schimbat numele în ACTRL, în timp ce în 1981, Grupul 8 s-a schimbat în CDRL. În 1982, CDRL a primit intrarea în NSWRL ca Canberra Raiders, astfel încât ACTRL a preluat conducerea ligii seniori din district, combinând cele două grupuri pentru a forma 3 noi competiții. Divizia premieră a jucat încă pentru Scutul Molonglo, în timp ce competiția din divizia a doua a fost împărțită în nord și sud în funcție de locația din district. În 1986, cele două competiții din divizia a doua au fost fuzionate pentru a forma Cupa Canberra, care a durat până în 1998.
Între timp, o mișcare a orașelor regionale a văzut înființarea George Tooke Shield în 1995, care se adresează cluburilor care doreau să lanseze primii și sub 18 ani, dar nu erau suficient de competitivi pentru Molonglo Shield. În primul său an au concurat 5 echipe: East Canberra, Braidwood, Yass, Crookwell și Goulburn Exchange. În timp ce echipa Under 18 a competiției a durat doar 2 ani, George Tooke Shield a continuat să se extindă, 9 cluburi concurând acum pentru titlu.
În 1998, după 35 de ani, Scutul Molonglo a fost retras și Cupa Canberra Raiders a devenit premiul pentru care au luptat cluburile de clasa întâi de-a lungul unui sezon. Încă este așa astăzi și Shield își are încă locul în joc, acordat premierilor minori de clasa întâi.
Cluburi
2021 Cluburi pentru seniori
Cluburi Prima Divizie
Club | Culori | Oraș / Suburbie | Stat | Locul de acasă | Est. | Anotimpurile clasei I | Premieri de clasa I | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Cel mai recent | |||||||
Belconnen United Sharks | Canberra ( Bruce ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Sediul NSWRL Bruce | 2016 | 2016–19, 2021 – prezent | 0 | - | |
Goulburn City Bulldogs | Goulburn | New South Wales | Arena Muncitorilor | 2020 | 2021 – prezent | 0 | - | |
Gungahlin Bulls | Canberra ( Gungahlin ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Gungahlin Oval închis | 1994 | 1994 – prezent | 2 | 2001 | |
Cangurii Queanbeyan | Queanbeyan ( Crestwood ) | New South Wales | Seears Workwear Oval | 1966 | 1969-19, 2021 – prezent | 8 | 2013 | |
Queanbeyan United Blues | Queanbeyan ( Estul Queanbeyan ) | New South Wales | Seiffert Oval | 1928 | 1932–33, 1935–39, 1947 – prezent | 26 | 2019 | |
Tuggeranong Bushrangers | Canberra ( Calea Verde ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Calea Verde Oval | 2003 | 2003–19, 2021 – prezent | 0 | - | |
West Belconnen Warriors | Canberra ( Holt ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Raiders Belconnen | 1975 | 1975–19, 2021 – prezent | 11 | 2016 | |
Berbeci din Valea Woden | Canberra ( Phillip ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Phillip Oval | 1967 | 1971 – prezent | 3 | 2018 | |
Yass Magpies | Yass | New South Wales | Walker Park | 1919 | 1932–33, 1935–39, 1947–49, 1951–85, 1988–89, 1991–94, 2001–12, 2016–19, 2021 – prezent | 6 | 2006 |
Locații |
---|
|
Cluburile Diviziei a II-a
Club | Culori | Oraș / Suburbie | Stat | Locul de acasă | Est. | Anotimpurile Diviziei a II-a | Premierships din Divizia a II-a | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Cel mai recent | |||||||
Binalong Brahmans | Binalong | New South Wales | Teren de recreere Binalong | 1955 | 2000–05, 2007, 2010–11, 2013–14, 2017–19, 2021 – prezent | 3 | 2014 | |
Boomanulla Raiders | Canberra ( Narrabundah ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Boomanulla Oval | 1979 | 1979–83, 1989–16, 2019, 2021 – prezent | 1 | 1991 | |
Boorowa Rovers | Boorowa | New South Wales | Boorowa Showground | 2005 | 2005–06, 2010–19, 2021 – prezent | 0 | - | |
Tigrii Bungendore | Bungendore | New South Wales | Mick Sherd Oval | 1952 | 1952, 1955–70, 1977–81, 1988 – prezent | 8 | 2015 | |
Urșii Burrangong | Tineri | New South Wales | Cranfield Oval | 1990 | 2020 – prezent | 0 | - | |
Cootamundra Bulldogs | Cootamundra | New South Wales | Les Boyd Oval | 1922 | 2021 – prezent | 0 | - | |
Crookwell Green Devils | Crookwell | New South Wales | Crookwell Memorial Oval | 1925 | 1994–19, 2021 – prezent | 4 | 2018 | |
Harden Hawks | Se întărește | New South Wales | McLean Oval | 1920 | 2009–19, 2021 – prezent | 2 | 2017 | |
North Canberra Bears | Canberra ( Kaleen ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Kaleen Oval închis | 1971 | 1982, 1984–88, 2016–19, 2021 – prezent | 3 | 2019 | |
Universitatea din Canberra Stars | Canberra ( Holt ) | Teritoriul Capitalei Australiene | Raiders Belconnen | 2010 | 2013, 2017–19, 2021 – prezent | 0 | - |
Locații |
---|
|
Fostele cluburi din prima divizie
Club | Culori | Oraș | Stat | Est. | Anotimpurile clasei I | Premieri de clasa I | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Ultimul | ||||||
Tigrii din Golful Batemans | Golful Batemans | New South Wales | 1960 | 1974–77 | 0 | - | |
Belconnen United Panthers | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1974–84, 1986 | 6 | 1981 | |
Belconnen United Sharks | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1986 | 1987–93 | 0 | - | |
Belconnen United Scholars | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1998 | 2005–15 | 1 | 2012 | |
Binalong | Binalong | New South Wales | 1955 | 1955 | 0 | - | |
Bombala | Bombala | New South Wales | 1932 | 1948 | 0 | - | |
Braidwood Bears | Braidwood | New South Wales | 1947 | 1947–48, 1955–58, 1961–64 | 0 | - | |
Burrinjuck | Crookwell | New South Wales | 1954 | 1955 | 0 | - | |
Orașul Canberra | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1996 | 1996 | 0 | - | |
Canberra Raiders U20 | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1982 | 2020 | 1 | 2020 | |
Canberra United | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1932 | 1932–33, 1935–39, 1947–51, 1953, 1955–59 | 2 | 1947 | |
Muncitori Canberra | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1959 | 1959–70 | 0 | - | |
Tigrii Canberra | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1971–83 | 2 | 1976 | |
Căpitanii Flat Redmen | Căpitani Flat | New South Wales | 1947 | 1947–61, 1974–75 | 4 | 1957 | |
Armăsari Cooma | Cooma | New South Wales | 1971 | 1997–00 | 0 | - | |
Crookwell Green Devils | Crookwell | New South Wales | 1925 | 1953, 1955–61, 1965, 1970–93 | 1 | 1955 | |
Canberra de Est | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1971–75, 1978–81, 1989 | 0 | - | |
Tigrii Canberra de Est | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1990 | 1990–91 | 0 | - | |
Orașul Goulburn | Goulburn | New South Wales | 1987 | 1987 | 0 | - | |
Gladiatori Goulburn | Goulburn | New South Wales | 1991 | 1991–95 | 0 | - | |
Goulburn Stockmen | Goulburn | New South Wales | 1995 | 1996–05 | 0 | - | |
Cocoșii Goulburn United | Goulburn | New South Wales | 1932 | 1932–33, 1935–39, 1947–53, 1955–86 | 6 | 1977 | |
Goulburn Workers Bulldogs | Goulburn | New South Wales | 1958 | 1958–84, 2008–19 | 8 | 2009 | |
Grabben Gullen | Grabben Gullen | New South Wales | 1927 | 1963–64 | 0 | - | |
Îl împușcă pe Roos | Aruncă | New South Wales | 1958 | 1958–60 | 0 | - | |
Gungahlin Gallopers | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1978 | 1978–81, 1988–92 | 1 | 1980 | |
Harden-Murrumburrah | Se întărește | New South Wales | 1958 | 1967–70 | 0 | - | |
Excavatoare Jerrabomberra | Queanbeyan | New South Wales | 1952 | 1991–92 | 0 | - | |
Lakes United Sharks | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1974 | 1974–79, 1983–84 | 0 | - | |
Nordul Canberrei | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1949 | 1949–52 | 0 | - | |
Orașul de Nord | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1929 | 1954 | 0 | - | |
North Canberra Bears | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1974–81 | 1 | 1974 | |
South Canberra | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1974–76 | 0 | - | |
Sfinții Woden de Sud | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1974–75 | 0 | - | |
Tuggeranong-Sud Woden | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1980 | 1980 | 0 | - | |
Tuggeranong United Buffaloes | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1975 | 1976–79, 1981–02 | 0 | - | |
Dragonii din vale | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1990 | 1994–98, 2002 | 0 | - | |
Weston Creek | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1976 | 1978–81 | 0 | - | |
West Canberra | Canberra | Teritoriul Capitalei Australiene | 1971 | 1974 | 0 | - | |
Barajul Wyangala | Wyangala | New South Wales | 1967 | 1967 | 0 | - | |
Tineri Cherrypickers | Tineri | New South Wales | 1939 | 1967–70 | 1 | 1968 |
Marea finală de clasa întâi
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa 8 Premiership | |||||||
1932 | Queanbeyan United Blues | 13 - 0 | Canberra United | B. Prăjiți |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
11 septembrie 1932 | CT |
1933 | Cocoșii Goulburn United | 7 - 2 | Canberra United | Liga Park Goulburn |
20 august 1933 | CT | |
1935 | Canberra United * | 3 - 3 | Goulburn United Cocosi (2) * | J. Murphy |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6 octombrie 1935 | CT |
1936 | Queanbeyan United Blues (2) | 19 - 9 | Cocoșii Goulburn United | L. Deane | Liga Park Goulburn |
4 octombrie 1936 | CT |
1937 | Queanbeyan United Blues (3) | 29 - 7 | Cocoșii Goulburn United | A. Spankie |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
3 octombrie 1937 | CT |
1938 | Queanbeyan United Blues (4) | 16 - 3 | Cocoșii Goulburn United | Liga Park Goulburn |
25 septembrie 1938 | CT | |
1939 | Yass Magpies | 14 - 11 | Canberra United | Victoria Park Yass |
17 septembrie 1939 | CT | |
1947 | Canberra United (2) | 13 - 2 | Queanbeyan United Blues | T. Knight |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
7 septembrie 1947 | CT |
1948 | Yass Magpies (2) | 13 - 9 | Queanbeyan United Blues | T. Knight | Liga Park Goulburn |
5 septembrie 1948 | CT |
1949 | Cocosi Goulburn United (3) | 11 - 3 | Queanbeyan United Blues | L. Lees |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
18 septembrie 1949 | CT |
1950 | Căpitanii Flat Redmen | 9 - 5 | Cocoșii Goulburn United | R. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
24 septembrie 1950 | CT |
1951 | Queanbeyan United Blues (5) | 15 - 10 | Cocoșii Goulburn United | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
30 septembrie 1951 | CT |
1952 | Căpitanii Redmen plat (2) | 9 - 2 | Yass Magpies | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
10 august 1952 | YTC |
1953 | Căpitanii Redmen plat (3) | 17 - 4 | Queanbeyan United Blues | R. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6 septembrie 1953 | CT |
1954 | Yass Magpies (3) | 7 - 0 | Orașul de Nord | A. Nicholls | Victoria Park Yass |
26 septembrie 1954 | YTC |
1955 | Crookwell Green's | 18 - 13 | Cocoșii Goulburn United | R. Nicholls | Crookwell Memorial Oval | 4 septembrie 1955 | CT |
1956 | Yass Magpies (4) | 8 - 3 | Căpitanii Flat Redmen | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
9 septembrie 1956 | CT |
1957 | Căpitanii Redmen Plati (4) | 27 - 8 | Queanbeyan United Blues | J. Jewell |
Manuka Oval Canberra |
8 septembrie 1957 | CT |
1958 | Goulburn Workers Bulldogs | 9 - 5 | Căpitanii Flat Redmen | J. Jewell | Liga Park Goulburn |
12 octombrie 1958 | |
1959 | Yass Magpies (5) | 13 - 3 | Crookwell Green's | J. Jewell |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
20 septembrie 1959 | CT |
1960 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 20 - 5 | Yass Magpies | B. Ison |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
25 septembrie 1960 | CT |
1961 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 16 - 4 | Yass Magpies | T. Reynolds |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
3 septembrie 1961 | CT |
1962 | Cocoșii Goulburn United (4) | 18 - 11 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Chapman | Liga Park Goulburn |
9 septembrie 1962 | |
1963 | Cocoșii Goulburn United (5) | 17 - 2 | Muncitori Canberra | M. Whitby | Liga Park Goulburn |
29 septembrie 1963 | CT |
1964 | Goulburn Workers Bulldogs (4) | 10 - 3 | Queanbeyan United Blues | A. Hutton |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6 septembrie 1964 | CT |
1965 | Queanbeyan United Blues (6) | 17 - 7 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Ison | Liga Park Goulburn |
3 octombrie 1965 | CT |
1966 | Queanbeyan United Blues (7) | 14 - 0 | Goulburn Workers Bulldogs | K. Lyon |
Manuka Oval Canberra |
2 octombrie 1966 | CT |
Grupa 8/9 Premiership | |||||||
1967 | Queanbeyan United Blues (8) | 14 - 6 | Cocoșii Goulburn United | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24 septembrie 1967 | CT |
1968 | Tineri Cherrypickers | 9 - 8 | Queanbeyan United Blues | K. Lyon |
Seiffert Oval Queanbeyan |
22 septembrie 1968 | CT |
1969 | Cangurii Queanbeyan | 8 - 2 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
14 septembrie 1969 | CT |
1970 | Cangurii Queanbeyan (2) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27 septembrie 1970 | CT |
Grupa 8 Premiership | |||||||
1971 | Cangurii Queanbeyan (3) | 16 - 8 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12 septembrie 1971 | CT |
1972 | Goulburn Workers Bulldogs (5) | 12 - 10 | Cangurii Queanbeyan | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24 septembrie 1972 | CT |
1973 | Tigrii Canberra | 17 - 8 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1973 | CT |
1974 | Queanbeyan United Blues (9) | 16 - 15 | Tigrii Canberra | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
22 septembrie 1974 | CT |
1975 | Queanbeyan United Blues (10) | 18 - 17 | Cocoșii Goulburn United | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
31 august 1975 | CT |
1976 | Tigrii Canberra (2) | 12 - 11 | Queanbeyan United Blues | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
19 septembrie 1976 | CT |
1977 | Goulburn United Cocosi (6) | 34 - 16 | Queanbeyan United Blues | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
21 august 1977 | CT |
1978 | Queanbeyan United Blues (11) | 16 - 14 | Cangurii Queanbeyan | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24 septembrie 1978 | CT |
1979 | Queanbeyan United Blues (12) | 11 - 4 | Cangurii Queanbeyan | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1979 | CT |
Grupa 19 Premiership | |||||||
1974 | Ursii Canberra de Nord | 12 - 9 | Tigrii din Golful Batemans | B. Foran |
Manuka Oval Canberra |
8 septembrie 1974 | CT |
1975 | Belconnen United Panthers | 17 - 11 | Sfinții Woden de Sud | N. Bissett |
Manuka Oval Canberra |
14 septembrie 1975 | CT |
1976 | Belconnen United Panthers (2) | 22 - 5 | West Belconnen Warriors | N. Bissett | Northbourne Oval Canberra |
29 august 1976 | CT |
1977 | Belconnen United Panthers (3) | 24 - 14 | West Belconnen Warriors | B. Foran |
Manuka Oval Canberra |
4 septembrie 1977 | CT |
1978 | Belconnen United Panthers (4) | 22 - 13 | Lakes United Sharks | N. Bissett | Northbourne Oval Canberra |
3 septembrie 1978 | CT |
1979 | Belconnen United Panthers (5) | 20 - 18 | Canberra Galoperi | K. Pickard | Northbourne Oval Canberra |
23 septembrie 1979 | CT |
ACTRL Premiership | |||||||
1980 | Canberra Galoperi | 30 - 16 | Canberra de Est | K. Pickard |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28 septembrie 1980 | CT |
1981 | Belconnen United Panthers (6) | 13 - 2 | Yass Magpies | K. Pickard | Northbourne Oval Canberra |
6 septembrie 1981 | CT |
CDRL Premiership | |||||||
1980 | Queanbeyan United Blues (13) | 17 - 0 | Ursii Canberra de Nord | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28 septembrie 1980 | CT |
1981 | Queanbeyan United Blues (14) | 20 - 8 | Cangurii Queanbeyan | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
13 septembrie 1981 | CT |
Scutul Molonglo | |||||||
1982 | Goulburn Workers Bulldogs (6) | 14 - 5 | Cocoșii Goulburn United | J. Mahoney | Workers Arena Goulburn |
19 septembrie 1982 | CT |
1983 | Cangurii Queanbeyan (4) | 16 - 10 | Queanbeyan United Blues | G. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
18 septembrie 1983 | CT |
1984 | Goulburn Workers Bulldogs (7) | 10 - 8 | Cangurii Queanbeyan | B. Lloyd | Northbourne Oval Canberra |
16 septembrie 1984 | CT |
1985 | Cangurii Queanbeyan (5) | 11 - 0 | West Belconnen Warriors | G. Jones | Northbourne Oval Canberra |
8 septembrie 1985 | CT |
1986 | West Belconnen Warriors | 17 - 0 | Berbeci din Valea Woden | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
7 septembrie 1986 | CT |
1987 | Queanbeyan United Blues (15) | 6 - 4 | Cangurii Queanbeyan | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
30 august 1987 | CT |
1988 | Berbeci din Valea Woden | 23 - 18 | West Belconnen Warriors | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
28 august 1988 | CT |
1989 | West Belconnen Warriors (2) | 26 - 4 | Berbeci din Valea Woden | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
17 septembrie 1989 | CT |
1990 | West Belconnen Warriors (3) | 21 - 13 | Berbeci din Valea Woden | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
15 septembrie 1990 | CT |
1991 | West Belconnen Warriors (4) | 14 - 4 | Berbeci din Valea Woden | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
14 septembrie 1991 | CT |
1992 | Queanbeyan United Blues (16) | 9 - 6 | West Belconnen Warriors | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
13 septembrie 1992 | CT |
1993 | West Belconnen Warriors (5) | 30 - 20 | Queanbeyan United Blues | A. Thompson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12 septembrie 1993 | CT |
1994 | Queanbeyan United Blues (17) | 17 - 16 | West Belconnen Warriors | R. Terry |
Seiffert Oval Queanbeyan |
4 septembrie 1994 | CT |
1995 | West Belconnen Warriors (6) | 26 - 14 | Queanbeyan United Blues | R. Terry |
Seiffert Oval Queanbeyan |
10 septembrie 1995 | CT |
1996 | Berbeci din Woden Valley (2) | 14 - 10 | West Belconnen Warriors | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
10 septembrie 1996 | |
1997 | West Belconnen Warriors (7) | 26 - 8 | Goulburn Stockmen | J. Elliott |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1997 | |
Cupa Canberra Raiders | |||||||
1998 | West Belconnen Warriors (8) | 44 - 10 | Queanbeyan United Blues | M. Harradine | 13 septembrie 1998 | ||
1999 | Gungahlin Bulls | 42 - 28 | Queanbeyan United Blues | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12 septembrie 1999 | |
2000 | Queanbeyan United Blues (18) | 44 - 12 | Gungahlin Bulls | C. Wilson |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10 septembrie 2000 | |
2001 | Gungahlin Bulls (2) | 18 - 4 | Queanbeyan United Blues | C. Wilson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26 august 2001 | |
2002 | Queanbeyan United Blues (19) | 34 - 20 | West Belconnen Warriors | C. Wilson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
15 septembrie 2002 | |
2003 | Queanbeyan United Blues (20) | 30 - 28 | West Belconnen Warriors | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
31 august 2003 | |
2004 | West Belconnen Warriors (9) | 38 - 10 | Queanbeyan United Blues | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
29 august 2004 | |
2005 | Queanbeyan United Blues (21) | 38 - 34 | West Belconnen Warriors | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28 august 2005 | RLW |
2006 | Yass Magpies (6) | 44 - 18 | Queanbeyan United Blues | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
3 septembrie 2006 | RLW |
2007 | West Belconnen Warriors (10) | 24 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
9 septembrie 2007 | RLW |
2008 | Queanbeyan United Blues (22) | 46 - 18 | Gungahlin Bulls | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28 septembrie 2008 | RLW |
2009 | Goulburn Workers Bulldogs (8) | 29 - 24 | West Belconnen Warriors | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27 septembrie 2009 | RLW |
2010 | Cangurii Queanbeyan (6) | 41 - 16 | Belconnen United Scholars | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
19 septembrie 2010 | RLW |
2011 | Cangurii Queanbeyan (7) | 20 - 16 | Queanbeyan United Blues | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
11 septembrie 2011 | RLW |
2012 | Belconnen United Scholars | 38 - 26 | Cangurii Queanbeyan | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
23 septembrie 2012 | CR |
2013 | Cangurii Queanbeyan (8) | 21 - 20 | Queanbeyan United Blues | H. Fallah |
Seiffert Oval Queanbeyan |
1 septembrie 2013 | QA QA |
2014 | Queanbeyan United Blues (23) | 24 - 20 | Goulburn Workers Bulldogs | M. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
7 septembrie 2014 | GP |
2015 | Queanbeyan United Blues (24) | 24 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | M. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
6 septembrie 2015 | QA |
2016 | West Belconnen Warriors (11) | 26 - 24 | Cangurii Queanbeyan | J. Vest |
Seiffert Oval Queanbeyan |
11 septembrie 2016 | CR YT |
2017 | Queanbeyan United Blues (25) | 13 - 6 | Cangurii Queanbeyan | O. Levido |
Seiffert Oval Queanbeyan |
3 septembrie 2017 | QA YT |
2018 | Berbeci din Valea Woden (3) | 31 - 30 | Tuggeranong Bushrangers | O. Levido |
Seiffert Oval Queanbeyan |
2 septembrie 2018 | SMH YT |
2019 | Queanbeyan United Blues (26) | 34 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Wheeler |
Seiffert Oval Queanbeyan |
8 septembrie 2019 | AR YT |
Cupa CRRL | |||||||
2020 | Canberra Raiders U20 | 66 - 10 | Gungahlin Bulls | A. Nightingale |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27 septembrie 2020 | |
Cupa Canberra Raiders |
- * = Comuniști
Performanța echipei
Rezerve finale mari
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Grupa 8 Grad de rezervă | ||||||
1948 | Queanbeyan United Blues | 8 - 4 | Cocoșii Goulburn United | A. Corcoran | Northbourne Oval | 25 iulie 1948 |
1950 | Braidwood Bears | 7 - 6 | Tigrii Bungendore | Ciuguli | Braidwood Showground | 13 august 1950 |
1953 | Grabben Gullen | 10 - 9 | Yass Magpies | V. Ryan | 20 septembrie 1953 | |
1954 | Yass Magpies | 11 - 2 | Burrinjuck | V. Ryan | Victoria Park Yass |
6 septembrie 1954 |
1955 | Crookwell Green's | 19-14 | Cocoșii Goulburn United | Crookwell Memorial Oval | 4 septembrie 1955 | |
1956 | Căpitanii Flat Redmen | 11 - 3 | Cocoșii Goulburn United | Queanbeyan Showground | 2 septembrie 1956 | |
1957 | Suburbii nordice | 19 - 0 | Căpitanii Flat Redmen | A. Nicholls | Narrabundah Oval | 21 iulie 1957 |
1958 | Cocoșii Goulburn United | 13 - 9 | Yass Magpies | H. Eisler | Liga Park Goulburn |
12 octombrie 1958 |
1959 | Căpitanii Flat Redmen | 20 - 9 | Yass Magpies | Queanbeyan Showground | 20 septembrie 1959 | |
1960 | Yass Magpies (2) | 32 - 0 | Căpitanii Flat Redmen | T. Reynolds | Queanbeyan Showground | 25 septembrie 1960 |
1961 | Goulburn United Cocosi (2) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | Queanbeyan Showground | 3 septembrie 1961 | |
1962 | Goulburn Workers Bulldogs | 11 - 2 | Cocoșii Goulburn United | Parcul Ligii | 9 septembrie 1962 | |
1963 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 10 - 8 | Tigrii Bungendore | T. Reynolds | Parcul Ligii | 29 septembrie 1963 |
1964 | Queanbeyan United Blues (2) | 27 - 0 | Cocoșii Goulburn United | B. Chapman | Queanbeyan Showground | 6 septembrie 1964 |
1965 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 9 - 2 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman | Parcul Ligii | 3 octombrie 1965 |
1966 | Queanbeyan United Blues (3) | 26 - 2 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Chapman | Manuka Oval | 2 octombrie 1966 |
Grupa 8/9 Grad de rezervă | ||||||
1967 | Queanbeyan United Blues (4) | 22 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | K. Lyon | Seiffert Oval | 24 septembrie 1967 |
1968 | Queanbeyan United Blues (5) | 18 - 5 | Goulburn Workers Bulldogs | Seiffert Oval | 22 septembrie 1968 | |
1969 | Cangurii Queanbeyan | 6 - 0 | Yass Magpies | B. Cranston | Seiffert Oval | 14 septembrie 1969 |
1970 | Queanbeyan United Blues (6) | 12 - 0 | Cangurii Queanbeyan | Seiffert Oval | 27 septembrie 1970 | |
Grupa 8 Grad de rezervă | ||||||
1971 | Cangurii Queanbeyan (2) | 10 - 5 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 12 septembrie 1971 | |
1972 | Queanbeyan United Blues (7) | 28 - 7 | Tigrii Canberra | L. Petherbridge | Seiffert Oval | 24 septembrie 1972 |
1973 | Cocosi Goulburn United (3) | 24 - 17 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 16 septembrie 1973 | |
1974 | Queanbeyan United Blues (8) | 34 - 2 | Canberra de Est | Seiffert Oval | 22 septembrie 1974 | |
1975 | Berbeci din Valea Woden | 19 - 9 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 31 august 1975 | |
1976 | Queanbeyan United Blues (9) | 9 - 8 | Berbeci din Valea Woden | Seiffert Oval | 19 septembrie 1976 | |
1977 | Queanbeyan United Blues (10) | 13 - 2 | Tigrii Canberra | Seiffert Oval | 27 august 1977 | |
1978 | Cocoșii Goulburn United (4) | 21 - 12 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 24 septembrie 1978 | |
1979 | Queanbeyan United Blues (11) | 20 - 16 | Goulburn Workers Bulldogs | N. Wardle | Seiffert Oval | 16 septembrie 1979 |
Grupa 19 Grad de rezervă | ||||||
1974 | Sfinții Woden de Sud | 16 - 10 | Ursii Canberra de Nord | Manuka Oval | 8 septembrie 1974 | |
1975 | Sfinții Woden de Sud (2) | 18 - 13 | Lakes United Sharks | Manuka Oval | 14 septembrie 1975 | |
1976 | Lakes United Sharks | 22 - 7 | Belconnen United Panthers | Northbourne Oval | 29 august 1976 | |
1977 | Lakes United Sharks (2) | 8 - 7 | Weston Creek | Manuka Oval | 4 septembrie 1977 | |
1978 | Belconnen United Panthers | 12 - 8 | Lakes United Sharks | Northbourne Oval | 3 septembrie 1978 | |
1979 | Canberra Galoperi | 22 - 3 | Sfinții Woden de Sud | Northbourne Oval | 23 septembrie 1979 | |
Gradul de rezervă ACTRL | ||||||
1980 | Belconnen United Panthers (2) | 36 - 4 | Lakes United Sharks | E. Regent | Seiffert Oval | 28 septembrie 1980 |
1981 | Tigrii Canberra | 19 - 8 | Yass Magpies | Northbourne Oval | 6 septembrie 1981 | |
Grad de rezervă CDRL | ||||||
1980 | Queanbeyan United Blues (12) | 25 - 15 | Cangurii Queanbeyan | J. Ellis | Seiffert Oval | 28 septembrie 1980 |
1981 | Vestul Belconnen | 17 - 5 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 13 septembrie 1981 | |
Rezerva de scut Molonglo | ||||||
1982 | West Belconnen (2) | 10 - 9 | Goulburn Workers Bulldogs | P. Frazer | Arena Muncitorilor | 19 septembrie 1982 |
1983 | Crookwell Green Devils | 14 - 6 | Queanbeyan United Blues | J. Mahoney | Seiffert Oval | 18 septembrie 1983 |
1984 | Cangurii Queanbeyan (3) | 22 - 11 | Vestul Belconnen | I. Quinton | Northbourne Oval | 16 septembrie 1984 |
1985 | Berbeci din Woden Valley (2) | 16 - 4 | Cangurii Queanbeyan | J. Mahoney | Northbourne Oval | 8 septembrie 1985 |
1986 | Queanbeyan United Blues (13) | 31 - 6 | Berbeci din Valea Woden | D. Scântei | Northbourne Oval | 7 septembrie 1986 |
1987 | Queanbeyan United Blues (14) | 20 - 6 | Cangurii Queanbeyan | G. Eade | Northbourne Oval | 30 august 1987 |
1988 | Cangurii Queanbeyan (4) | 22 - 10 | Berbeci din Valea Woden | N. Maher | Northbourne Oval | 28 august 1988 |
1989 | Cangurii Queanbeyan (5) | 21 - 10 | Queanbeyan United Blues | G. Henderson | Northbourne Oval | 17 septembrie 1989 |
1990 | Cangurii Queanbeyan (6) | 6 - 2 | West Belconnen Warriors | N. Maher | Seiffert Oval | 15 septembrie 1990 |
1991 | Queanbeyan United Blues (15) | 14 - 8 | Cangurii Queanbeyan | W. Închide | Seiffert Oval | 14 septembrie 1991 |
1992 | Gladiatori Goulburn | 13 - 0 | Cangurii Queanbeyan | W. Închide | Seiffert Oval | 13 septembrie 1992 |
1993 | Berbeci din Valea Woden (3) | 22 - 12 | West Belconnen Warriors | P. John | Seiffert Oval | 12 septembrie 1993 |
1994 | West Belconnen Warriors (3) | 20 - 16 | Ginninderra Bulls | R. Cranston | Seiffert Oval | 4 septembrie 1994 |
1995 | West Belconnen Warriors (4) | 22 - 10 | Queanbeyan United Blues | J. Elliott | Seiffert Oval | 17 septembrie 1995 |
1996 | Tuggeranong United Buffaloes | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | J. Elliott | Seiffert Oval | 10 septembrie 1996 |
1997 | Tuggeranong United Buffaloes (2) | 14 - 0 | Cangurii Queanbeyan | B. Cummins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1997 |
Canberra Raiders Cup Reserve Grade | ||||||
1998 | Goulburn Stockmen (2) | 18 - 16 | West Belconnen Warriors | B. Cummins | 13 septembrie 1998 | |
1999 | West Belconnen Warriors (5) | 40 - 8 | Berbeci din Valea Woden | R. Gallacher | Seiffert Oval | 12 septembrie 1999 |
2000 | Queanbeyan United Blues (16) | 24 - 12 | West Belconnen Warriors | R. Gallacher |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10 septembrie 2000 |
2001 | Queanbeyan United Blues (17) | 6 - 4 | West Belconnen Warriors | B. Cummins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26 august 2001 |
2002 | Cangurii Queanbeyan (7) | 34 - 20 | West Belconnen Warriors | R. Cranston | Seiffert Oval | 15 septembrie 2002 |
2003 | Queanbeyan United Blues (18) | 46 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | M. Laverty | Seiffert Oval | 31 august 2003 |
2004 | Queanbeyan United Blues (19) | 32 - 12 | Cangurii Queanbeyan | M. Harradine | Seiffert Oval | 29 august 2004 |
2005 | West Belconnen Warriors (6) | 26 - 20 | Queanbeyan United Blues | N. Hill | Seiffert Oval | 28 august 2005 |
2006 | West Belconnen Warriors (7) | 34 - 12 | Queanbeyan United Blues | N. Hill | Seiffert Oval | 3 septembrie 2006 |
2007 | West Belconnen Warriors (8) | 34 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | P. Henderson | Seiffert Oval | 9 septembrie 2007 |
2008 | West Belconnen Warriors (9) | 30 - 14 | Tuggeranong Bushrangers | R. Moore | Seiffert Oval | 28 septembrie 2008 |
2009 | West Belconnen Warriors (10) | 36 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | T. Flynn | Seiffert Oval | 27 septembrie 2009 |
2010 | West Belconnen Warriors (11) | 24 - 16 | Queanbeyan United Blues | T. Flynn | Seiffert Oval | 19 septembrie 2010 |
2011 | Berbecii din Woden Valley (4) | 18 - 12 | Yass Magpies | T. Flynn | Seiffert Oval | 11 septembrie 2011 |
2012 | Queanbeyan United Blues (20) | 26 - 22 | Goulburn Workers Bulldogs | H. Fallah | Seiffert Oval | 23 septembrie 2012 |
2013 | Cangurii Queanbeyan (8) | 20 - 10 | Queanbeyan United Blues | J. Vest | Seiffert Oval | 1 septembrie 2013 |
2014 | Queanbeyan United Blues (21) | 22 - 14 | West Belconnen Warriors | J. Vest | Seiffert Oval | 7 septembrie 2014 |
2015 | Tuggeranong Bushrangers | 20 - 16 | Queanbeyan United Blues | J. Vest | Seiffert Oval | 6 septembrie 2015 |
2016 | Queanbeyan United Blues (22) | 34 - 16 | Tuggeranong Bushrangers | O. Levido | Seiffert Oval | 11 septembrie 2016 |
2017 | West Belconnen Warriors (12) | 18 - 16 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 3 septembrie 2017 |
2018 | West Belconnen Warriors (13) | 24 - 16 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 2 septembrie 2018 |
2019 | West Belconnen Warriors (14) | 20 - 16 | Cangurii Queanbeyan | A. Nightingale | Seiffert Oval | 8 septembrie 2019 |
Calitatea Rezervei Cupei CRRL | ||||||
2020 | Berbeci din Valea Woden (5) | 22 - 4 | Universitatea din Canberra Stars | A. Wheeler |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27 septembrie 2020 |
Canberra Raiders Cup Reserve Grade |
Performanța echipei
Finala Mare sub 18/19
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Grupa 8 Grad Junior | ||||||
1957 | Căpitanii Flat Redmen | 32 - 8 | Cocoșii Goulburn United | J. McKie | Manuka Oval | 8 septembrie 1957 |
1958 | Queanbeyan United Blues | 11 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Ison | Liga Park Goulburn |
12 octombrie 1958 |
1959 | Goulburn Workers Bulldogs | 7 - 0 | Căpitanii Flat Redmen | Gunning Showground | 27 septembrie 1959 | |
1960 | Cocoșii Goulburn United | 10 - 5 | Queanbeyan United Blues | J. McKie | Queanbeyan Showground | 25 septembrie 1960 |
1961 | Goulburn United Cocosi (2) | 8 - 7 | Goulburn Workers Bulldogs | Queanbeyan Showground | ||
1962 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 15 - 4 | Cocoșii Goulburn United | Parcul Ligii | 9 septembrie 1962 | |
1963 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 14 - 3 | Cocoșii Goulburn United | B. Chapman | Parcul Ligii | 29 septembrie 1963 |
1964 | Muncitori Canberra | 11 - 8 | Cocoșii Goulburn United | L. Boyton | Queanbeyan Showground | 6 septembrie 1964 |
1965 | Cocosi Goulburn United (3) | 15 - 5 | Muncitori Canberra | Parcul Ligii | 3 octombrie 1965 | |
1966 | Cocoșii Goulburn United (4) | 17 - 6 | Queanbeyan United Blues | C. Keane | Manuka Oval | 2 octombrie 1966 |
Grupa 8/9 Grad Junior | ||||||
1967 | Cocoșii Goulburn United (5) | 17 - 8 | Tineri Cherrypickers | Seiffert Oval | 24 septembrie 1967 | |
1968 | Tineri Cherrypickers | 7 - 2 | Yass Magpies | Seiffert Oval | 22 septembrie 1968 | |
1969 | Cherrypickers tineri (2) | 18 - 10 | Cocoșii Goulburn United | D. Tarbuck | Seiffert Oval | 14 septembrie 1969 |
1970 | Cherrypickers tineri (3) | 11 - 0 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 27 septembrie 1970 | |
Grupa 8 Sub 19 ani | ||||||
1971 | Goulburn United Cocosi (6) | 6 - 5 | Tigrii Canberra | Seiffert Oval | 12 septembrie 1971 | |
1972 | Queanbeyan United Blues (2) | 17 - 14 | Canberra de Est | N. Bissett | Seiffert Oval | 24 septembrie 1972 |
1973 | Cocoșii Goulburn United (7) | 11 - 8 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 16 septembrie 1973 | |
Grupa 8 Sub 18 ani | ||||||
1974 | Queanbeyan United Blues (3) | 19 - 9 | Yass Magpies | Seiffert Oval | 22 septembrie 1974 | |
1975 | Yass Magpies | 20 - 15 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 31 august 1975 | |
1976 | Cocoșii Goulburn United (8) | 20-14 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 19 septembrie 1976 | |
1977 | Queanbeyan United Blues (4) | 13-12 | Goulburn Workers Bulldogs | Seiffert Oval | 21 august 1977 | |
1978 | Queanbeyan United Blues (5) | 16 - 7 | Crookwell Green Devils | Seiffert Oval | 24 septembrie 1978 | |
1979 | Vestul Belconnen | 22 - 15 | Yass Magpies | D. Corey | Seiffert Oval | 16 septembrie 1979 |
Grupa 19 Sub 18 ani | ||||||
1975 | Lakes United Sharks | 5 - 3 | Belconnen United Panthers | Manuka Oval | 14 septembrie 1975 | |
1976 | Lakes United Sharks (2) | 26 - 2 | Tigrii din Golful Batemans | Northbourne Oval | 29 august 1976 | |
1977 | Lakes United Sharks (3) | 26 - 3 | Ursii Canberra de Nord | Manuka Oval | 4 septembrie 1977 | |
1979 | Belconnen United Panthers | 24 - 5 | Canberra Galoperi | Northbourne Oval | 23 septembrie 1979 | |
ACTRL Sub 18 ani | ||||||
1980 | Tigrii Canberra | 22 - 7 | Canberra Galoperi | Gheară | Northbourne Oval | 27 septembrie 1980 |
1981 | Tigrii Canberra (2) | 25 - 6 | Yass Magpies | Northbourne Oval | 6 septembrie 1981 | |
CDRL Sub 18 ani | ||||||
1980 | Goulburn United Cocosi (9) | 14-12 | Vestul Belconnen | B. Jolly | Northbourne Oval | 27 septembrie 1980 |
1981 | West Belconnen (2) | 32 - 0 | Cocoșii Goulburn United | Seiffert Oval | 13 septembrie 1981 | |
Scutul Molonglo sub 18 ani | ||||||
1982 | Vale Unite | 28 - 13 | Vestul Belconnen | G. Jones | Arena Muncitorilor | 19 septembrie 1982 |
1983 | West Belconnen (3) | 6 - 2 | Cocoșii Goulburn United | M. Sparks | Seiffert Oval | 18 septembrie 1983 |
1984 | Belconnen United Panthers (2) | 16 - 12 | Cangurii Queanbeyan | J. Presă | Northbourne Oval | 16 septembrie 1984 |
1985 | Berbeci din Valea Woden | 11 - 8 | Cangurii Queanbeyan | M. Sparks | Northbourne Oval | 8 septembrie 1985 |
Scutul Molonglo sub 19 ani | ||||||
1986 | Belconnen United Panthers (3) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | P. Stuart | Northbourne Oval | 7 septembrie 1986 |
1987 | West Belconnen (4) | 18 - 0 | Berbeci din Valea Woden | B. Keeley | Northbourne Oval | 30 august 1987 |
1988 | Belconnen United Sharks | 13 - 0 | Queanbeyan United Blues | G. Eade | Northbourne Oval | 28 august 1988 |
1989 | West Belconnen (5) | 32 - 10 | Cangurii Queanbeyan | G. Jones | Northbourne Oval | 17 septembrie 1989 |
1990 | Belconnen United Sharks (2) | 18 - 6 | Cangurii Queanbeyan | G. Henderson | Seiffert Oval | 15 septembrie 1990 |
1991 | Belconnen United Sharks (3) | 26 - 4 | West Belconnen Warriors | J. Elliott | Seiffert Oval | 14 septembrie 1991 |
1992 | West Belconnen Warriors (6) | 16 - 4 | Yass Magpies | S. Hart | Seiffert Oval | 13 septembrie 1992 |
1993 | West Belconnen Warriors (7) | 21 - 8 | Gladiatori Goulburn | B. Cummins | Seiffert Oval | 12 septembrie 1993 |
1994 | Ginninderra Bulls | 16 - 8 | Berbeci din Valea Woden | M. Harradine | Seiffert Oval | 4 septembrie 1994 |
1995 | Dragonii din vale | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | M. Harradine | Seiffert Oval | 17 septembrie 1995 |
1996 | Queanbeyan United Blues (6) | 26 - 16 | Tuggeranong United Buffaloes | C. Wilson | Seiffert Oval | 10 septembrie 1996 |
1997 | Tuggeranong United Buffaloes (2) | 16 - 6 | West Belconnen Warriors | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1997 |
Cupa Canberra Raiders sub 19 ani | ||||||
1998 | Tuggeranong United Buffaloes (3) | 26 - 6 | Cangurii Queanbeyan | B. Cobb | 13 septembrie 1998 | |
1999 | Cangurii Queanbeyan | 36 - 8 | Tuggeranong United Buffaloes | C. Wilson | Seiffert Oval | 12 septembrie 1999 |
2000 | Queanbeyan United Blues (7) | 12 - 2 | West Belconnen Warriors | C. Bonanno |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10 septembrie 2000 |
2001 | West Belconnen Warriors (8) | 22 - 10 | Queanbeyan United Blues | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26 august 2001 |
Cupa Canberra Raiders sub 18 ani | ||||||
2002 | Goulburn Stockmen | 21 - 20 | Queanbeyan United Blues | D. Feenan | Seiffert Oval | 15 septembrie 2002 |
2003 | Goulburn Stockmen (2) | 44 - 12 | Gungahlin Bulls | R. Moore | Seiffert Oval | 31 august 2003 |
2004 | Tuggeranong Bushrangers | 32 - 12 | Gungahlin Bulls | S. Johnson | Seiffert Oval | 29 august 2004 |
2005 | Queanbeyan United Blues (8) | 26 - 20 | Yass Magpies | R. Moore | Seiffert Oval | 28 august 2005 |
2006 | Tuggeranong Bushrangers (2) | 34 - 12 | West Belconnen Warriors | P. Henderson | Seiffert Oval | 3 septembrie 2006 |
2007 | Queanbeyan United Blues (9) | 34 - 16 | Tuggeranong Bushrangers | T. Flynn | Seiffert Oval | 9 septembrie 2007 |
2008 | Gungahlin Bulls (2) | 18 - 8 | Queanbeyan United Blues | J. Tennent | Seiffert Oval | 28 septembrie 2008 |
2009 | Goulburn Workers Bulldogs (4) | 26 - 24 | Gungahlin Bulls | P. Flynn | Seiffert Oval | 27 septembrie 2009 |
2010 | Tuggeranong Bushrangers (3) | 26 - 12 | Belconnen United Scholars | A. Williams | Seiffert Oval | 19 septembrie 2010 |
Cupa Canberra Raiders sub divizia 1 sub 18 ani | ||||||
2011 | Tuggeranong Bushrangers (4) | 8 - 4 | Belconnen United Scholars | J. Vest | Seiffert Oval | 11 septembrie 2011 |
2012 | Belconnen United Scholars | 26 - 20 | Tuggeranong Bushrangers | M. Jones | Seiffert Oval | 23 septembrie 2012 |
2013 | Goulburn Workers Bulldogs (5) | 36 - 20 | Berbeci din Valea Woden | J. Gould | Seiffert Oval | 1 septembrie 2013 |
2014 | Tuggeranong Bushrangers (5) | 30 - 4 | Belconnen United Scholars | L. Sălbatic | Seiffert Oval | 7 septembrie 2014 |
2015 | Berbeci din Woden Valley (2) | 24 - 14 | West Belconnen Warriors | O. Levido | Seiffert Oval | 6 septembrie 2015 |
Cupa Canberra Raiders sub 18 ani | ||||||
2016 | Tuggeranong Bushrangers (6) | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | B. Savona | Seiffert Oval | 11 septembrie 2016 |
2017 | Berbeci din Valea Woden (3) | 18 - 16 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Nightingale | Seiffert Oval | 3 septembrie 2017 |
2018 | Queanbeyan United Blues (10) | 28 - 18 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Seppala | Seiffert Oval | 2 septembrie 2018 |
Cupa Canberra Raiders sub Divizia 1 sub 19 ani | ||||||
2019 | Queanbeyan United Blues (11) | 26 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | E. Fernance | Seiffert Oval | 8 septembrie 2019 |
Cupa Canberra Raiders sub 19 ani |
Performanța echipei
Eticheta Ligii Feminine Grand Finale
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Canberra Raiders Cup Ladies League Tag | ||||||
2016 | Belconnen United Sharks | 20 - 4 | Tuggeranong Bushrangers | S. Cameron | Seiffert Oval | 11 septembrie 2016 |
2017 | West Belconnen Warriors | 14 - 8 | Goulburn Workers Bulldogs | J. Bolton | Seiffert Oval | 3 septembrie 2017 |
2018 | West Belconnen Warriors (2) | 10 - 4 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Richardson | Seiffert Oval | 2 septembrie 2018 |
2019 | West Belconnen Warriors (3) | 8 - 6 | Goulburn Workers Bulldogs | G. Miles | Seiffert Oval | 8 septembrie 2019 |
Eticheta Ligii Feminine Cupa CRRL | ||||||
2020 | Queanbeyan United Blues | 18 - 14 | Gungahlin Bulls | G. Miles |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27 septembrie 2020 |
Canberra Raiders Cup Ladies League Tag |
Performanța echipei
Finala marilor divizii a doua
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Teritoriul Capitalei Federale și Liga de Rugby a Districtului | ||||||
1927 | Hall | 11 - 2 | Duntroon | Duntroon | 24 septembrie 1927 | |
1928 | Acton Rovers | 7 - 3 | Russell Hill | I. Lott | Manuka Oval | 1 septembrie 1928 |
1929 | Orașul de Sud | 13 - 2 | Hall | |||
1930 | Orașul de Vest | 6 - 5 | Hall | |||
1931 | Orașul de Nord | 7 - 0 | Orașul de Sud | |||
1932 | West City (2) | 11 - 0 | Orașul de Nord | |||
1933 | South City (2) | 7 - 5 | Hall | Manuka Oval | 2 septembrie 1933 | |
1934 | South City (3) | 9 - 8 | Molonglo | Stevens | 1 septembrie 1934 | |
1935 | South City (4) | 8 - 7 | Molonglo | |||
1936 | Queanbeyan United Blues | 6 - 0 | Orașul Canberra | J. Baker | Northbourne Oval | 19 septembrie 1936 |
Liga de Rugby ACT District | ||||||
1946 | North City (2) | 15 - 5 | Orașul de Vest | Queanbeyan Showground | 22 septembrie 1946 | |
1947 | North City (3) | 6 - 3 | Causeway Rovers | 6 septembrie 1947 | ||
1948 | North City (4) | 15 - 10 | Causeway Rovers | Northbourne Oval | 28 august 1948 | |
1949 | North City (5) | 8 - 0 | Causeway Rovers | |||
1950 | North City (6) | 10 - 9 | Causeway Rovers | |||
1951 | Causeway Rovers | 10 - 9 | Orașul de Nord | |||
1952 | Căpitanii Flat Redmen | 11 - 10 | Causeway Rovers | Northbourne Oval | 21 septembrie 1952 | |
1953 | Orașul de Nord | 21 - 2 | Causeway Rovers | 30 august 1953 | ||
1964 | Harman / Marina | 20 - 15 | Causeway Rovers | |||
1965 | Royal Australian Air Force | 11 - 3 | Căpitanii Flat Redmen | |||
1966 | Tigrii Bungendore | 9 - 7 | Braidwood Bears | |||
1967 | Cangurii Queanbeyan | 11 - 9 | Tigrii Bungendore | 27 august 1967 | ||
1968 | Căpitanii Redmen plat (2) | 4 - 3 | Tigrii Bungendore | Northbourne Oval | 25 august 1968 | |
1969 | Berbeci din Valea Woden | 30 - 4 | ANU-Harman | Seiffert Oval | 23 august 1969 | |
1970 | Căpitanii Redmen plat (3) | 12 - 7 | Berbeci din Valea Woden | Seiffert Oval | 30 august 1970 | |
1971 | Căpitanii Redmen Plati (4) | 25 - 8 | Sfinții Hristoferi | Northbourne Oval | 5 septembrie 1971 | |
1972 | Ursii Canberra de Nord | 39 - 16 | Căpitanii Flat Redmen | B. Chapman | Manuka Oval | 10 septembrie 1972 |
1973 | West Canberra | 25 - 6 | Belconnen United Panthers | Manuka Oval | 9 septembrie 1973 | |
1974 | Tigrii Bungendore (2) | 5 - 3 | Universitatea Națională Australiană | A. Laird | Manuka Oval | 8 septembrie 1974 |
1975 | Harman Sailors | 13 - 4 | West Canberra | Manuka Oval | 14 septembrie 1975 | |
1976 | Camile Canberra | 12 - 7 | Harman Sailors | Northbourne Oval | 29 august 1976 | |
Grupa 19 Divizia a doua | ||||||
1977 | Camile Canberra (2) | 7 - 5 | Căpitanii Flat Redmen | Manuka Oval | 4 septembrie 1977 | |
1978 | Căpitanii roșii plat (5) | 16 - 3 | Camile Canberra | Northbourne Oval | 3 septembrie 1978 | |
1979 | Căpitanii roșii plat (6) | 21 - 7 | Universitatea Națională Australiană | J. Ellis | Northbourne Oval | 23 septembrie 1979 |
Liga Rugby ACT Divizia a II-a | ||||||
1980 | Camile Canberra (3) | 15 - 10 | Căpitanii Flat Redmen | N. Wardle | Northbourne Oval | 27 septembrie 1980 |
1981 | Căpitanii roșii plat (7) | 15 - 5 | Camile Canberra | J. Ellis | Northbourne Oval | 6 septembrie 1981 |
1982 | Lakes United Sharks | 18 - 5 | Ursii Canberra de Nord | R. Cambridge | Arena Muncitorilor | 19 septembrie 1982 |
1983 | Weston Creek | 18 - 6 | Harman Sailors | R. Lloyd | Seiffert Oval | 18 septembrie 1983 |
1984 | Harman Sailors (2) | 28 - 8 | Ursii Canberra de Nord | D. Scântei | Northbourne Oval | 16 septembrie 1984 |
1985 | Ambasador Camels (4) | 38 - 6 | Ursii Canberra de Nord | D. Scântei | Northbourne Oval | 8 septembrie 1985 |
Cupa Canberra | ||||||
1986 | Yass Magpies | 13 - 6 | Ambasadorul Camels | A. Thompson | Northbourne Oval | 21 septembrie 1986 |
1987 | Îl împușcă pe Roos | 10 - 6 | State States Valley | G. Jones | Northbourne Oval | 30 august 1987 |
1988 | State States Valley | 7 - 2 | Queanbeyan RSL Diggers | G. Jones | Northbourne Oval | 28 august 1988 |
1989 | Queanbeyan RSL Diggers | 35 - 2 | Canberra Giants | N. Maher | Northbourne Oval | 17 septembrie 1989 |
1990 | Yass Magpies (2) | 26 - 18 | Tigrii Bungendore | G. Jones | Seiffert Oval | 15 septembrie 1990 |
1991 | Bogong Warriors | 34 - 16 | Dragonii din vale | A. Thompson | Seiffert Oval | 14 septembrie 1991 |
1992 | Dragonii din vale | 24 - 20 | State States Valley | A. Thompson | Seiffert Oval | 13 septembrie 1992 |
1993 | Excavatoare Jerrabomberra (2) | 28 - 8 | Bogong Warriors | R. Cranston | Seiffert Oval | 12 septembrie 1993 |
Canberra Cup Gold | ||||||
1994 | Crookwell Green Devils | 20 - 12 | Excavatoare Jerrabomberra | J. Elliott | Northbourne Oval | 27 august 1994 |
Canberra Cup Blue | ||||||
1994 | East Canberra United | 15 - 8 | Canberra Gladiators | B. Cummins | Northbourne Oval | 27 august 1994 |
Cupa Canberra | ||||||
1995 | Sails Pirates | 6 - 4 | Tigrii Bungendore | B. Cummins | Seiffert Oval | 2 septembrie 1995 |
1996 | Harman Sailors (3) | 14-12 | Sails Pirates | R. Gallacher | ||
1997 | State States Valley (2) | 20 - 16 | Cavalerii South Tuggeranong | B. Cobb | Boomanulla Oval | |
1998 | Tigrii Bungendore (3) | 30 - 6 | Goulburn Stockmen | G. Pfeiffer | ||
Scutul George Tooke | ||||||
1995 | Yass Magpies (3) | 15 - 4 | Excavatoare Jerrabomberra | R. Cranston | Seiffert Oval | 2 septembrie 1995 |
1996 | Goulburn Exchange Rabbitohs | 16 - 6 | Crookwell Green Devils | R. Cranston | ||
1997 | Yass Magpies (4) | 32 - 12 | Sails Pirates | G. Pfeiffer | ||
1998 | Yass Magpies (5) | 30 - 8 | Cavalerii South Tuggeranong | B. Bolton | ||
1999 | Tigrii Bungendore (4) | 17 - 16 | Crookwell Green Devils | B. Bolton | Seiffert Oval | 12 septembrie 1999 |
2000 | Cavalerii South Tuggeranong | 20 - 12 | Goulburn Exchange Rabbitohs | I. Freeman | ||
2001 | Tigrii Bungendore (5) | 26 - 14 | Cavalerii South Tuggeranong | R. Gallacher |
Seiffert Oval Queanbeyan |
|
2002 | Armăsari Cooma | 18 - 16 | Crookwell Green Devils | R. Gallacher | Seiffert Oval | 15 septembrie 2002 |
2003 | Armăsari Cooma | 16 - 14 | Binalong Brahmans | D. Feenan | Seiffert Oval | 31 august 2003 |
2004 | Bursieri universitari | 28 - 8 | Boomanulla Raiders | D. Feenan | Seiffert Oval | 29 august 2004 |
2005 | Crookwell Green Devils (2) | 34 - 22 | Tuggeranong Bushrangers | S. Johnson | Seiffert Oval | 28 august 2005 |
2006 | Crookwell Green Devils (3) | 14 - 8 | Tigrii Bungendore | R. Moore | Seiffert Oval | 3 septembrie 2006 |
2007 | Tuggeranong Bushrangers | 17 - 14 | Tigrii Bungendore | R. Moore | Seiffert Oval | 9 septembrie 2007 |
2008 | Tigrii Bungendore (6) | 23-14 | Brahmanii de sud-vest | M. Dagwell | Seiffert Oval | 28 septembrie 2008 |
2009 | Harden Hawks | 17 - 14 | Tigrii Bungendore | J. Tennent | Seiffert Oval | 27 septembrie 2009 |
2010 | Binalong Brahmans | 25 - 12 | Harden Hawks | J. Vest | Seiffert Oval | 19 septembrie 2010 |
2011 | Tigrii Bungendore (7) | 28 - 22 | Binalong Brahmans | M. Forster | Seiffert Oval | 11 septembrie 2011 |
2012 | Hall Hornets | 34 - 12 | Tigrii Bungendore | T. Flynn | Raiders Belconnen | |
2013 | Binalong Brahmans (2) | 32 - 6 | Harden Hawks | M. Jones | Teren de recreere Binalong | 31 august 2013 |
2014 | Binalong Brahmans (3) | 30 - 4 | Harden Hawks | R. Moore | Teren de recreere Binalong | 30 august 2014 |
2015 | Tigrii Bungendore (8) | 28 - 12 | Yass Magpies | H. Fallah | Mick Sherd Oval | 29 august 2015 |
2016 | North Canberra Bears (2) | 17 - 12 | Harden Hawks | H. Fallah | McLean Oval | 10 septembrie 2016 |
2017 | Hawen Harden (2) | 24 - 20 | Crookwell Green Devils | T. Flynn | Crookwell Memorial Oval | 9 septembrie 2017 |
2018 | Crookwell Green Devils (4) | 22 - 16 | Ursii Canberra de Nord | G. Widdowson | Crookwell Memorial Oval | 8 septembrie 2018 |
2019 | North Canberra Bears (3) | 24 - 16 | Crookwell Green Devils | G. Widdowson | Jamison Oval | 14 septembrie 2019 |
2020 | Gordon Highlanders | 24 - 10 | Tigrii Bungendore | L. Barrow | Mick Sherd Oval | 26 septembrie 2020 |
Performanța echipei
Divizia a II-a Sub 18/19 Grand Finale
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
George Tooke Shield Under 18's | ||||||
1995 | Tigrii Canberra de Est | 30 - 6 | Yass Magpies | B. Nord | Seiffert Oval | 2 septembrie 1995 |
1996 | Goulburn Exchange Rabbitohs | 22 - 0 | Yass Magpies | M. Cutler | ||
Cupa Canberra Raiders sub Divizia 2 sub 18 ani | ||||||
2011 | Cangurii Queanbeyan | 32 - 26 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 11 septembrie 2011 |
2012 | Tigrii Bungendore | 28 - 12 | Tuggeranong Bushrangers | J. Vest | Seiffert Oval | 23 septembrie 2012 |
2013 | Gungahlin Bulls | 24 - 16 | Cangurii Queanbeyan | L. Barrow | Seiffert Oval | 1 septembrie 2013 |
2014 | Tuggeranong Bushrangers | 30 - 6 | Gungahlin Bulls | J. Gould | Seiffert Oval | 7 septembrie 2014 |
2015 | Gungahlin Bulls (2) | 20-14 | Tuggeranong Bushrangers | L. Barrow | Seiffert Oval | 6 septembrie 2015 |
Liga Tineretului George Tooke Shield | ||||||
2016 | Tuggeranong Bushrangers (2) | 14 - 4 | Harden Hawks | J. Gould | McLean Oval | 10 septembrie 2016 |
2017 | Harden Hawks | 36 - 0 | Ursii Canberra de Nord | L. Barrow | Crookwell Memorial Oval | 9 septembrie 2017 |
2018 | Yass Magpies | 10 - 2 | Harden-Boorowa | J. Wharehinga | Crookwell Memorial Oval | 8 septembrie 2018 |
Cupa Canberra Raiders Divizia 2 sub 19 ani | ||||||
2019 | Tuggeranong Bushrangers (3) | 15 - 12 | Ursii Canberra de Nord | C. Davis | Jamison Oval | 14 septembrie 2019 |
Performanța echipei
Divizia a II-a Ladies League Tag Grand Finals
Performanța echipei
Marile finale feminine
Sezon | Premierii | Scor | Locuri secundare | Arbitru | Locul de desfășurare | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Liga feminină de rugby ACT | ||||||
1991 | Tigrii Canberra de Est | 16 - 0 | Gungahlin Gallopers | Seiffert Oval | 14 septembrie 1991 | |
1992 | Tigrii din Canberra de Est (2) | 24 - 6 | Berbeci din Valea Woden | R. Luca | Seiffert Oval | 13 septembrie 1992 |
1993 | Tigrii din Canberra de Est (3) | 42 - 0 | West Belconnen Warriors | R. Luca | Seiffert Oval | 12 septembrie 1993 |
1994 | Canberra Breakaways (4) | 14 - 8 | Dragonii din vale | K. Hopkins | Seiffert Oval | 4 septembrie 1994 |
1995 | Tuggeranong Castaways | 8 - 4 | Berbeci din Valea Woden | B. Chapman | Seiffert Oval | 2 septembrie 1995 |
1996 | R. Luca | Seiffert Oval | 10 septembrie 1996 | |||
1997 | D. Hall |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16 septembrie 1997 | |||
1998 | Woden Weston Rams | 26 - 4 | Northside Womens | C. Privighetoare | 13 septembrie 1998 | |
1999 | Gungahlin Bulls | D. Hall | Seiffert Oval | 12 septembrie 1999 | ||
2000 | Gungahlin Bulls (2) | D. Hall |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10 septembrie 2000 | ||
2001 | Gungahlin Bulls (3) | def | Cangurii Queanbeyan | K. Hopkins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26 august 2001 |
2002 | Gungahlin Bulls (4) | C. Privighetoare | Seiffert Oval | 15 septembrie 2002 | ||
2003 | B. Lane | Seiffert Oval | 31 august 2003 | |||
Katrina Fanning Shield | ||||||
2017 | Queanbeyan United Blues | 26 - 16 | Goulburn Stockmen | C. Privighetoare | Seiffert Oval | 3 septembrie 2017 |
2018 | Goulburn Stockmen | 20 - 8 | Yass Magpies | E. Fernance | Seiffert Oval | 2 septembrie 2018 |
2019 | Yass Magpies | 18 - 8 | Dragonii din vale | A. Blackman | Stadionul GIO | 7 septembrie 2019 |
2020 | Tufișuri | 22 - 12 | Queanbeyan United Blues | A. Blackman | Seiffert Oval | 27 septembrie 2020 |
Performanța echipei
Câștigătorii medalii McIntyre (Jucătorul clasei I a anului)
Câștigători
An | Jucător | Club |
---|---|---|
1986 | Brett Coombs | West Belconnen Warriors |
1987 | Ian Baker | Cangurii Queanbeyan |
1988 | Clyde Chatfield | Yass Magpies |
1989 | Gary Kingham | West Belconnen Warriors |
1990 | Glenn Wood | Tigrii Canberra de Est |
1991 | Tony Adam | West Belconnen Warriors |
Scott Griffiths | Belconnen United Sharks | |
1992 | Scott Griffiths | Queanbeyan United Blues |
1993 | Chris Cuthbertson | Queanbeyan United Blues |
1994 | Michael Mantelli | Cangurii Queanbeyan |
1995 | David Gray | Queanbeyan United Blues |
Craig Breen | West Belconnen Warriors | |
Troy Clear | ||
1996 | Brendan Norton | Berbeci din Valea Woden |
1997 | Robert Daniel | Berbeci din Valea Woden |
1998 | Dallas Yow Yeh | Queanbeyan United Blues |
1999 | Nick Stanton | Tuggeranong United Buffaloes |
Andrew Theuma | Armăsari Cooma | |
2000 | Nick Stanton | Tuggeranong United Buffaloes |
2001 | Nick Stanton | Gungahlin Bulls |
2002 | Adam Peters | West Belconnen Warriors |
2003 | Richie Allan | Gungahlin Bulls |
2004 | Michael Mondo | Tuggeranong Bushrangers |
2005 | Brenton Lawrence | Tuggeranong Bushrangers |
2006 | Tim Donovan | Savanții North Belconnen |
2007 | Ben Nicoll | Tuggeranong Bushrangers |
Luke Gray | West Belconnen Warriors | |
2008 | Michael Dodson | Goulburn Workers Bulldogs |
Brenton Lawrence | Berbeci din Valea Woden | |
2009 | Liam Taylor | West Belconnen Warriors |
2010 | Mathew Gafa | Belconnen United Scholars |
2011 | Steve McLean | Queanbeyan United Blues |
2012 | Brent Crisp | Belconnen United Scholars |
Michael Dodson | Goulburn Workers Bulldogs | |
2013 | Daniel York | Goulburn Workers Bulldogs |
2014 | Jordan Macey | Cangurii Queanbeyan |
2015 | Jack Miller | Cangurii Queanbeyan |
2016 | Robert Roberts | West Belconnen Warriors |
2017 | Brent Crisp | Cangurii Queanbeyan |
2018 | Tom Warner | Yass Magpies |
Michael Gilmour | Berbeci din Valea Woden | |
2019 | Mitchell Cornish | Goulburn Workers Bulldogs |
2020 | Mitchel Souter | Canberra Raiders U20 |
Jordan Williams | ||
Brayden Robertson | Berbeci din Valea Woden | |
2021 | Joshua Ayers | West Belconnen Warriors |
Tre Holten-Williams | Gungahlin Bulls |
Câștigători multipli
Jucător | Castigat | Ani |
---|---|---|
Nick Stanton | 3 | 1999, 2000, 2001 |
Scott Griffiths | 2 | 1991, 1992 |
Brenton Lawrence | 2 | 2005, 2008 |
Michael Dodson | 2 | 2008, 2012 |
Brent Crisp | 2 | 2012, 2017 |
Anotimpuri
- 2016 Canberra Rugby League
- Liga Canberra Rugby 2017
- Liga Canberra Rugby 2018
- Liga Canberra Rugby 2019
- 2020 Canberra Rugby League
- 2021 Liga Canberra Rugby