Lista reprezentanților Statelor Unite din Indiana - List of United States representatives from Indiana
Următoarea este o listă alfabetică a membrilor Camerei Reprezentanților Statelor Unite din statul Indiana . Pentru tabele cronologice ale membrilor ambelor case ale Congresului Statelor Unite din stat (până în prezent), consultați delegațiile congresuale ale Statelor Unite din Indiana .
Reprezentanți actuali
Începând din ianuarie 2019
- Primul district : Frank J. Mrvan (D) (din 2021)
- Al doilea district : Jackie Walorski (R) (din 2013)
- Districtul 3 : Jim Banks (R) (din 2017)
- Districtul 4 : Jim Baird (R) (din 2019)
- Districtul 5 : Victoria Spartz (R) (din 2021)
- Sectorul 6 : Greg Pence (R) (din 2019)
- Sectorul 7 : André Carson (D) (din 2008)
- Sectorul 8 : Larry Bucshon (R) (din 2011)
- Sectorul 9 : Trey Hollingsworth (R) (din 2017)
Lista membrilor și delegaților
Membru / delegat | Parte | Ani | District | Istoria electorală |
---|---|---|---|---|
E. Ross Adair | Republican | 3 ianuarie 1951 - 3 ianuarie 1971 |
Al 4-lea |
Ales în 1950 . A pierdut realegerea la Roush. |
John AM Adair | Democratic | 4 martie 1907 - 4 martie 1917 |
A 8-a |
Ales în 1906 . Retras pentru a candida la guvernatorul Indiana . |
Nathaniel Albertson | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
Primul |
Ales în 1849 . Renominare pierdută la Lockhart. |
Jim Baird | Republican | 3 ianuarie 2019 - prezent |
Al 4-lea |
Ales în 2018 . Titular. |
John Baker | Republican | 4 martie 1875 - 4 martie 1881 |
13 |
Ales în 1874 . Retras. |
Jim Banks | Republican | 3 ianuarie 2017 - prezent |
A treia |
Ales în 2016 . Titular. |
Lucien Barbour | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Al 6-lea |
Ales în 1854 . Retras. |
William O. Barnard | Republican | 4 martie 1909 - 4 martie 1911 |
Al 6-lea |
Ales în 1908 . A pierdut realegerea lui Grey. |
Henry A. Barnhart | Democratic | 3 noiembrie 1908 - 4 martie 1919 |
13 |
Alegut pentru a termina mandatul lui Brick . A pierdut realegerea la Hickey. |
Joseph W. Barr | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1961 |
11 |
Ales în 1958 . A pierdut realegerea lui Bruce. |
John V. Beamer | Republican | 3 ianuarie 1951 - 3 ianuarie 1959 |
Al 5-lea |
Ales în 1950 . A pierdut realegerea la Roush. |
John S. Benham | Republican | 4 martie 1919 - 4 martie 1923 |
Al 4-lea |
Ales în 1918 . A pierdut realegerea la Canfield. |
Adam Benjamin Jr. | Democratic | 3 ianuarie 1977 - 7 septembrie 1982 |
Primul |
Ales în 1976 . Decedat. |
George A. Bicknell | Democratic | 4 martie 1877 - 4 martie 1881 |
A treia |
Ales în 1876 . Renominare pierdută la Stockslager. |
Thomas H. Blake | Anti-Jacksonian | 4 martie 1827 - 4 martie 1829 |
Primul |
Ales în 1826 . A pierdut realegerea la Boon. |
Oscar E. Bland | Republican | 4 martie 1917 - 4 martie 1923 |
Al 2-lea |
Ales în 1916 . A pierdut realegerea la Greenwood. |
John W. Boehne | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1913 |
Primul |
Ales în 1908 . Retras. |
John W. Boehne Jr. | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
Primul |
Ales în 1930 . Redistricționat la districtul 8 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1943 |
A 8-a | Redistricționat din districtul 1 și reales în 1932 . A pierdut realegerea la La Follette. |
||
Ratliff Boon | Jacksonian | 4 martie 1825 - 4 martie 1827 |
Primul |
Ales în 1824 . A pierdut realegerea lui Blake. |
4 martie 1829 - 4 martie 1837 |
Ales în 1828 . Petreceri schimbate. |
|||
Democratic | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
Reales în 1837 ca democrat. Retras. |
||
John Brademas | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1981 |
A treia |
Ales în 1958 . A pierdut realegerea la Hiler. |
William G. Bray | Republican | 3 ianuarie 1951 - 3 ianuarie 1967 |
Al 7-lea |
Ales în 1950 . Redistricționat la districtul 6 . |
3 ianuarie 1967 - 3 ianuarie 1975 |
Al 6-lea | Redistricționat din districtul 7 și reales în 1966 . A pierdut realegerea lui D. Evans. |
||
Samuel Brenton | Whig | 4 martie 1851 - 4 martie 1853 |
Al 10-lea |
Ales în 1851 . A pierdut realegerea la Chamberlain. |
Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Ales în 1854 . A fost reales în 1856, dar a murit la data începerii mandatului. |
||
Republican | 4 martie 1857 - 29 martie 1857 |
Decedat. | ||
John L. Bretz | Democratic | 4 martie 1891 - 4 martie 1895 |
Al 2-lea |
Ales în 1890 . A pierdut realegerea la Hardy. |
Abraham L. Brick | Republican | 4 martie 1899 - 7 aprilie 1908 |
13 |
Ales în 1898 . Decedat. |
Susan Brooks | Republican | 3 ianuarie 2013 - 3 ianuarie 2021 |
Al 5-lea |
Ales în 2012 . Retras. |
Ilie V. Brookshire | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1895 |
A 8-a |
Ales în 1888 . A pierdut realegerea la Faris. |
Jason B. Brown | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1895 |
A treia |
Ales în 1888 . Renominare pierdută la Stockslager. |
William J. Brown | Democratic | 4 martie 1843 - 4 martie 1845 |
Al 5-lea |
Ales în 1843 . Retras. |
4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
Ales în 1849 . Renominare pierdută la T. Hendricks. |
|||
Thomas M. Browne | Republican | 4 martie 1877 - 4 martie 1881 |
Al 5-lea |
Ales în 1876 . Redistricționat la districtul 6 . |
4 martie 1881 - 4 martie 1891 |
Al 6-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 1880 . Retras. |
||
Charles B. Brownson | Republican | 3 ianuarie 1951 - 3 ianuarie 1959 |
11 |
Ales în 1950 . A pierdut realegerea la Barr. |
Donald C. Bruce | Republican | 3 ianuarie 1961 - 3 ianuarie 1965 |
11 |
Ales în 1960 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Larry Bucshon | Republican | 3 ianuarie 2011 - prezent |
A 8-a |
Ales în 2010 . Titular. |
Dan Burton | Republican | 3 ianuarie 1983 - 3 ianuarie 2003 |
Al 6-lea |
Ales în 1982 . Redistricționat la districtul 5 . |
3 ianuarie 2003 - 3 ianuarie 2013 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 6 și reales în 2002 . Retras. |
||
Steve Buyer | Republican | 3 ianuarie 1993 - 3 ianuarie 2003 |
Al 5-lea |
Ales în 1992 . Redistricted la districtul 4 . |
3 ianuarie 2003 - 3 ianuarie 2011 |
Al 4-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 2002 . Retras. |
||
William D. Bynum | Democratic | 4 martie 1885 - 4 martie 1895 |
Al 7-lea |
Ales în 1884 . A pierdut realegerea lui Henry. |
William H. Calkins | Republican | 4 martie 1877 - 4 martie 1881 |
Al 10-lea |
Ales în 1876 . Redistricționat la districtul 13 . |
4 martie 1881 - 20 octombrie 1884 |
13 | Redistricționat din districtul 10 și reales în 1880 . Retras pentru a candida la funcția de guvernator și a demisionat. |
||
Jacob Call | Democrat-Republican | 23 decembrie 1824 - 4 martie 1825 |
Primul |
Alegut doar pentru a termina mandatul lui Prince . Nu a fost candidat pentru un mandat complet. |
Harry C. Canfield | Democratic | 4 martie 1923 - 4 martie 1933 |
Al 4-lea |
Ales în 1922 . Renominare pierdută la Farley. |
John Carr | Jacksonian | 4 martie 1831 - 4 martie 1833 |
Al 2-lea |
Ales în 1831 . Redistricționat la districtul 3 . |
4 martie 1833 - 4 martie 1837 |
A treia | Redistricționat din districtul 2 și reales în 1833 . Retras. |
||
Democratic | 4 martie 1839 - 4 martie 1841 |
Ales în 1839 . A pierdut realegerea la JL White. |
||
Nathan T. Carr | Democratic | 5 decembrie 1876 - 4 martie 1877 |
A treia |
Alegut pentru a termina mandatul lui Kerr . Nu a fost candidat pentru un mandat complet. |
André Carson | Democratic | 11 martie 2008 - prezent |
Al 7-lea |
Alegut pentru a termina mandatul Julia Carson . Titular. |
Julia Carson | Democratic | 3 ianuarie 1997 - 3 ianuarie 2003 |
Al 10-lea |
Ales în 1996 . Redistricționat la districtul 7 . |
3 ianuarie 2003 - 15 decembrie 2007 |
Al 7-lea | Redistricționat din districtul 10 și reales în 2002 . Decedat. |
||
Charles Case | Republican | 7 decembrie 1857 - 4 martie 1861 |
Al 10-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Brenton . retras. |
Thomas J. Cason | Republican | 4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
Al 7-lea |
Ales în 1872 . Redistricționat la districtul 9 . |
4 martie 1875 - 4 martie 1877 |
9 | Redistricționat din districtul 7 și reales în 1874 . Renominare pierdută la M. White. |
||
Charles W. Cathcart | Democratic | 4 martie 1845 - 4 martie 1849 |
9 |
Ales în 1845 . Retras. |
Ebenezer M. Chamberlain | Democratic | 4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
Al 10-lea |
Ales în 1852 . A pierdut realegerea la Brenton. |
John C. Chaney | Republican | 4 martie 1905 - 4 martie 1909 |
Al 2-lea |
Ales în 1904 . A pierdut realegerea la Cullop. |
Joseph B. Cheadle | Republican | 4 martie 1887 - 4 martie 1891 |
9 |
Ales în 1886 . Renominare pierdută la Waugh. |
Chris Chocola | Republican | 3 ianuarie 2003 - 3 ianuarie 2007 |
Al 2-lea |
Ales în 2002 . A pierdut realegerea pentru Donnelly. |
Cyrus Cline | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1917 |
Al 12-lea |
Ales în 1908 . A pierdut realegerea la Fairfield. |
Dan Coats | Republican | 3 ianuarie 1981 - 3 ianuarie 1989 |
Al 4-lea |
Ales în 1980 . A demisionat când a fost numit senator SUA . |
Thomas R. Cobb | Democratic | 4 martie 1877 - 4 martie 1887 |
Al 2-lea |
Ales în 1876 . Retras. |
John Coburn | Republican | 4 martie 1867 - 4 martie 1869 |
Al 6-lea |
Ales în 1866 . Redistricționat la districtul 5 . |
4 martie 1869 - 4 martie 1875 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 6 și reales în 1868 . Redistricționat la districtul 7 și pierdut din nou alegerile pentru Landers. |
||
Walpole G. Colerick | Democratic | 4 martie 1879 - 4 martie 1883 |
Al 12-lea |
Ales în 1878 . Retras. |
Schuyler Colfax | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
9 |
Ales în 1854 . Petreceri schimbate. |
Republican | 4 martie 1857 - 4 martie 1869 |
Reales în 1856 ca republican. Retras pentru a candida la funcția de vicepreședinte SUA . |
||
Daniel Webster Comstock | Republican | 4 martie 1917 - 19 mai 1917 |
Al 6-lea |
Ales în 1916 . Decedat. |
Charles G. Conn | Democratic | 4 martie 1893 - 4 martie 1895 |
13 |
Ales în 1892 . Retras. |
Samuel E. Cook | Democratic | 4 martie 1923 - 4 martie 1925 |
11 |
Ales în 1922 . A pierdut realegerea la A. Hall. |
George W. Cooper | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1895 |
Al 5-lea |
Ales în 1888 . A pierdut realegerea la Overstreet. |
David L. Cornwell | Democratic | 3 ianuarie 1977 - 3 ianuarie 1979 |
A 8-a |
Ales în 1976 . A pierdut realegerea la Deckard. |
Calvin Cowgill | Republican | 4 martie 1879 - 4 martie 1881 |
11 |
Ales în 1878 . Retras. |
William E. Cox | Democratic | 4 martie 1907 - 4 martie 1919 |
A treia |
Ales în 1906 . A pierdut realegerea la Dunbar. |
James A. Cravens | Democratic | 4 martie 1861 - 4 martie 1865 |
Al 2-lea |
Ales în 1860 . Retras. |
James H. Cravens | Whig | 4 martie 1841 - 4 martie 1843 |
Al 4-lea |
Ales în 1841 . Retras. |
George W. Cromer | Republican | 4 martie 1899 - 4 martie 1907 |
A 8-a |
Ales în 1898 . A pierdut realegerea lui J. Adair. |
Thurman C. Crook | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1951 |
A treia |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea pentru Crumpacker Jr. |
Eugene B. Crowe | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
A treia |
Ales în 1930 . Redistricționat la districtul 9 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1941 |
9 | Redistricționat din districtul 3 și reales în 1932 . A pierdut realegerea lui E. Wilson. |
||
Edgar D. Crumpacker | Republican | 4 martie 1897 - 4 martie 1913 |
Al 10-lea |
Ales în 1896 . A pierdut realegerea lui Peterson. |
Shepard J. Crumpacker Jr. | Republican | 3 ianuarie 1951 - 3 ianuarie 1957 |
A treia |
Ales în 1950 . Retras. |
William A. Cullop | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1917 |
Al 2-lea |
Ales în 1908 . A pierdut realegerea în Bland. |
William Cumback | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Al 4-lea |
Ales în 1854 . A pierdut realegerea ca republican la Foley. |
John G. Davis | Democratic | 4 martie 1851 - 4 martie 1855 |
Al 7-lea |
Ales în 1851 . A pierdut realegerea lui Scott. |
Democrat anti-Lecompton | 4 martie 1857 - 4 martie 1861 |
Ales în 1856 . Retras. |
||
John Wesley Davis | Jacksonian | 4 martie 1835 - 4 martie 1837 |
Al 2-lea |
Ales în 1835 . Retras. |
Democratic | 4 martie 1839 - 4 martie 1841 |
Ales în 1839 . Renominare pierdută la Lockhart. |
||
4 martie 1843 - 4 martie 1847 |
Al 6-lea |
Ales în 1843 . Retras. |
||
Gilbert De La Matyr | Greenback | 4 martie 1879 - 4 martie 1881 |
Al 7-lea |
Ales în 1878 . A pierdut realegerea pentru Peelle. |
Mark L. De Motte | Republican | 4 martie 1881 - 4 martie 1883 |
Al 10-lea |
Ales în 1880 . A pierdut realegerea lui T. Wood. |
H. Joel Deckard | Republican | 3 ianuarie 1979 - 3 ianuarie 1983 |
A 8-a |
Ales în 1978 . A pierdut realegerea la McCloskey. |
Joseph H. Defrees | Republican | 4 martie 1865 - 4 martie 1867 |
Al 10-lea |
Ales în 1864 . Retras. |
David W. Dennis | Republican | 3 ianuarie 1969 - 3 ianuarie 1975 |
Al 10-lea |
Ales în 1968 . A pierdut realegerea la Sharp. |
George K. Denton | Democratic | 4 martie 1917 - 4 martie 1919 |
Primul |
Ales în 1916 . A pierdut realegerea la Luhring. |
Winfield K. Denton | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1953 |
A 8-a |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la Merrill. |
3 ianuarie 1955 - 30 decembrie 1966 |
Ales în 1954 . A pierdut realegerea în Sion și a demisionat înainte de începerea mandatului următor. |
|||
Lincoln Dixon | Democratic | 4 martie 1905 - 4 martie 1919 |
Al 4-lea |
Ales în 1904 . A pierdut realegerea la Benham. |
Joe Donnelly | Democratic | 3 ianuarie 2007 - 3 ianuarie 2013 |
Al 2-lea |
Ales în 2006 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Charles T. Doxey | Republican | 17 ianuarie 1883 - 4 martie 1883 |
9 |
Alegut pentru a termina mandatul lui Orth . Nu a fost candidat pentru următorul mandat. |
Ebenezer Dumont | Unionist | 4 martie 1863 - 4 martie 1865 |
Al 6-lea |
Ales în 1862 . Petreceri schimbate. |
Republican | 4 martie 1865 - 4 martie 1867 |
Reales în 1864 ca republican. Retras. |
||
James W. Dunbar | Republican | 4 martie 1919 - 4 martie 1923 |
A treia |
Ales în 1918 . Retras. |
4 martie 1929 - 4 martie 1931 |
Ales în 1928 . A pierdut realegerea la Crowe. |
|||
Cyrus L. Dunham | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1853 |
Al 2-lea |
Ales în 1849 . Redistricționat la districtul 3 . |
4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
A treia | Redistricționat din districtul 2 și reales în 1852 . A pierdut realegerea la GG Dunn. |
||
George Grundy Dunn | Whig | 4 martie 1847 - 4 martie 1849 |
Al 6-lea |
Ales în 1847 . Retras. |
Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
A treia |
Ales în 1854 . Retras. |
|
George Hedford Dunn | Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
Al 4-lea |
Ales în 1837 . A pierdut realegerea lui T. Smith. |
William McKee Dunn | Republican | 4 martie 1859 - 4 martie 1863 |
A treia |
Ales în 1858 . A pierdut realegerea la Harrington. |
George R. Durgan | Democratic | 4 martie 1933 - 3 ianuarie 1935 |
Al 2-lea |
Ales în 1932 . A pierdut realegerea lui Frederick Landis , care a murit înainte de începerea mandatului. |
Norman Eddy | Democratic | 4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
9 |
Ales în 1852 . A pierdut realegerea la Colfax. |
Joseph K. Edgerton | Democratic | 4 martie 1863 - 4 martie 1865 |
Al 10-lea |
Ales în 1862 . A pierdut realegerea la Defrees. |
Richard N. Elliott | Republican | 29 iunie 1917 - 4 martie 1931 |
Al 6-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Comstock . A pierdut realegerea la Larrabee. |
Brad Ellsworth | Democratic | 3 ianuarie 2007 - 3 ianuarie 2011 |
A 8-a |
Ales în 2006 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Elisha Embree | Whig | 4 martie 1847 - 4 martie 1849 |
Primul |
Ales în 1847 . A pierdut realegerea la Albertson. |
William E. engleză | Democratic | 22 mai 1884 - 4 martie 1885 |
Al 7-lea |
A câștigat alegerile contestate . Retras. |
William Hayden engleză | Democratic | 4 martie 1853 - 4 martie 1861 |
Al 2-lea |
Ales în 1852 . Retras. |
David W. Evans | Democratic | 3 ianuarie 1975 - 3 ianuarie 1983 |
Al 6-lea |
Ales în 1974 . Redistricted la districtul 10 și pierdut renomination pentru A. Jacobs Jr. |
James La Fayette Evans | Republican | 4 martie 1875 - 4 martie 1879 |
11 |
Ales în 1874 . Retras. |
John Ewing | Anti-Jacksonian | 4 martie 1833 - 4 martie 1835 |
Al 2-lea |
Ales în 1833 . A pierdut realegerea la JW Davis. |
Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
Ales în 1837 . A pierdut realegerea lui JW Davis. |
||
Louis W. Fairfield | Republican | 4 martie 1917 - 4 martie 1925 |
Al 12-lea |
Ales în 1916 . Renominare pierdută la Hogg. |
George W. Faris | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
A 8-a |
Ales în 1894 . Redistricționat la districtul 5 . |
4 martie 1897 - 4 martie 1901 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 8 și reales în 1896 . Retras. |
||
James I. Farley | Democratic | 4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
Al 4-lea |
Ales în 1932 . A pierdut realegerea pentru Gillie. |
John H. Farquhar | Republican | 4 martie 1865 - 4 martie 1867 |
Al 4-lea |
Ales în 1864 . Retras. |
Graham N. Fitch | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1853 |
9 |
Ales în 1849 . Retras. |
Floyd Fithian | Democratic | 3 ianuarie 1975 - 3 ianuarie 1983 |
Al 2-lea |
Ales în 1974 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
James B. Foley | Democratic | 4 martie 1857 - 4 martie 1859 |
Al 4-lea |
Ales în 1856 . Retras. |
George Ford | Democratic | 4 martie 1885 - 4 martie 1887 |
13 |
Ales în 1884 . Retras. |
John H. Foster | Republican | 16 mai 1905 - 4 martie 1909 |
Primul |
Alegut pentru a termina mandatul vacant . A pierdut realegerea la Boehne. |
Benoni S. Fuller | Democratic | 4 martie 1875 - 4 martie 1879 |
Primul |
Ales în 1874 . Retras. |
Frank Gardner | Democratic | 4 martie 1923 - 4 martie 1929 |
A treia |
Ales în 1922 . A pierdut realegerea la Dunbar. |
Newton W. Gilbert | Republican | 4 martie 1905 - 6 noiembrie 1906 |
Al 12-lea |
Ales în 1904 . A demisionat pentru a deveni judecător de primă instanță în Manila, Filipine . |
Clarence C. Gilhams | Republican | 6 noiembrie 1906 - 4 martie 1909 |
Al 12-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Gilbert . A pierdut realegerea la Cline. |
Courtland C. Gillen | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
Al 5-lea |
Ales în 1930 . Renominare pierdută la Griswold. |
George W. Gillie | Republican | 3 ianuarie 1939 - 3 ianuarie 1949 |
Al 4-lea |
Ales în 1938 . A pierdut realegerea la Kruse. |
Willis A. Gorman | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1853 |
Al 6-lea |
Ales în 1849 . Retras. |
William Graham | Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
A treia |
Ales în 1837 . A pierdut realegerea lui J. Carr. |
Robert A. Grant | Republican | 3 ianuarie 1939 - 3 ianuarie 1949 |
A treia |
Ales în 1938 . A pierdut realegerea la Crook. |
Finly H. Gray | Democratic | 4 martie 1911 - 4 martie 1917 |
Al 6-lea |
Ales în 1910 . A pierdut realegerea la Comstock. |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
Al 10-lea |
Ales în 1932 . A pierdut realegerea la Springer. |
||
Arthur H. Greenwood | Democratic | 4 martie 1923 - 4 martie 1933 |
Al 2-lea |
Ales în 1922 . Redistricționat la districtul 7 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
Al 7-lea | Redistricționat din al doilea district și reales în 1932 . A pierdut realegerea lui G. Landis. |
||
James M. Gregg | Democratic | 4 martie 1857 - 4 martie 1859 |
Al 6-lea |
Ales în 1856 . Retras. |
Francis M. Griffith | Democratic | 6 decembrie 1897 - 4 martie 1905 |
Al 4-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Holman . Retras. |
Glenn Griswold | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
11 |
Ales în 1930 . Redistricționat la districtul 5 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 11 și reales în 1932 . A pierdut realegerea la Harness. |
||
Albert R. Hall | Republican | 4 martie 1925 - 4 martie 1931 |
11 |
Ales în 1924 . A pierdut realegerea la Griswold. |
Katie Hall | Democratic | 2 noiembrie 1982 - 3 ianuarie 1985 |
Primul |
Alegut pentru a termina mandatul lui Benjamin . Renominare pierdută la Visclosky. |
Charles A. Halleck | Republican | 29 ianuarie 1935 - 3 ianuarie 1969 |
Al 2-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui F. Landis . Retras. |
Andrew H. Hamilton | Democratic | 4 martie 1875 - 4 martie 1879 |
Al 12-lea |
Ales în 1874 . Retras. |
Lee Hamilton | Democratic | 3 ianuarie 1965 - 3 ianuarie 1999 |
9 |
Ales în 1964 . Retras. |
Thomas Hammond | Democratic | 4 martie 1893 - 4 martie 1895 |
Al 10-lea |
Ales în 1892 . Retras. |
Frank Hanly | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
9 |
Ales în 1894 . Renominare pierdută la C. Landis. |
John Hanna | Republican | 4 martie 1877 - 4 martie 1879 |
Al 7-lea |
Ales în 1876 . A pierdut realegerea la Matyr. |
Edward A. Hannegan | Jacksonian | 4 martie 1833 - 4 martie 1837 |
Al 7-lea |
Ales în 1833 . Retras. |
Cecil M. Harden | Republican | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1959 |
Al 6-lea |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la Wampler. |
Alexander M. Hardy | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 2-lea |
Ales în 1894 . A pierdut realegerea la Miers. |
Andrew J. Harlan | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
Al 10-lea |
Ales în 1849 . Retras. |
4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
11 |
Ales în 1852 . Retras. |
||
Randall S. Harmon | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1961 |
Al 10-lea |
Ales în 1958 . A pierdut realegerea la Harvey. |
Ham de pădure | Republican | 3 ianuarie 1939 - 3 ianuarie 1949 |
Al 5-lea |
Ales în 1938 . A pierdut realegerea la Walsh. |
Henry W. Harrington | Democratic | 4 martie 1863 - 4 martie 1865 |
A treia |
Ales în 1862 . A pierdut realegerea la R. Hill. |
Ralph Harvey | Republican | 4 noiembrie 1947 - 3 ianuarie 1959 |
Al 10-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Springer . A pierdut realegerea la Harmon. |
3 ianuarie 1961 - 30 decembrie 1966 |
Ales în 1960 . A pierdut denumirea în Roudebush și a demisionat devreme. |
|||
Jethro A. Hatch | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 10-lea |
Ales în 1894 . Retras. |
Philip H. Hayes | Democratic | 3 ianuarie 1975 - 3 ianuarie 1977 |
A 8-a |
Ales în 1974 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
William S. Haymond | Democratic | 4 martie 1875 - 4 martie 1877 |
Al 10-lea |
Ales în 1874 . A pierdut realegerea la Calkins. |
William Heilman | Republican | 4 martie 1879 - 4 martie 1883 |
Primul |
Ales în 1878 . A pierdut realegerea la Kleiner. |
James A. Hemenway | Republican | 4 martie 1895 - 3 martie 1905 |
Primul |
Ales în 1894 . A demisionat când a fost ales senator SUA . |
Thomas A. Hendricks | Democratic | 4 martie 1851 - 4 martie 1853 |
Al 5-lea |
Ales în 1851 . Redistricționat la districtul 6 . |
4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
Al 6-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 1852 . A pierdut realegerea la Barbour. |
||
William Hendricks | Democrat-Republican | 11 decembrie 1816 - 25 iulie 1822 |
În mare |
Ales în 1816 . A demisionat pentru a deveni guvernator al Indiana . |
Thomas J. Henley | Democratic | 4 martie 1843 - 4 martie 1849 |
Al 2-lea |
Ales în 1843 . Retras. |
Charles L. Henry | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 7-lea |
Ales în 1894 . Redistricționat la districtul 8 . |
4 martie 1897 - 4 martie 1899 |
A 8-a | Redistricționat din districtul 7 și reales în 1896 . Retras. |
||
William Herod | Anti-Jacksonian | 25 ianuarie 1837 - 4 martie 1837 |
Al 6-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Kinnard . Petreceri schimbate. |
Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
Reales în 1837 ca whig. A pierdut realegerea la Wick. |
||
Andrew J. Hickey | Republican | 4 martie 1919 - 4 martie 1931 |
13 |
Ales în 1918 . A pierdut realegerea la Pettengill. |
John P. Hiler | Republican | 3 ianuarie 1981 - 3 ianuarie 1991 |
A treia |
Ales în 1980 . A pierdut realegerea la Roemer. |
Baron Hill | Democratic | 3 ianuarie 1999 - 3 ianuarie 2005 |
9 |
Ales în 1998 . A pierdut realegerea la Sodrel. |
3 ianuarie 2007 - 3 ianuarie 2011 |
Ales în 2006 . A pierdut realegerea la Young. |
|||
Ralph Hill | Republican | 4 martie 1865 - 4 martie 1867 |
A treia |
Ales în 1864 . Retras. |
Elwood Hillis | Republican | 3 ianuarie 1971 - 3 ianuarie 1987 |
Al 5-lea |
Ales în 1970 . Retras |
Earl Hogan | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1961 |
9 |
Ales în 1958 . A pierdut realegerea lui E. Wilson. |
David Hogg | Republican | 4 martie 1925 - 4 martie 1933 |
Al 12-lea |
Ales în 1924 . Redistricționat la districtul 4 și pierdut din nou alegerea lui Farley. |
Trey Hollingsworth | Republican | 3 ianuarie 2017 - prezent |
9 |
Ales în 2016 . Titular. |
Elias S. Holliday | Republican | 4 martie 1901 - 4 martie 1909 |
Al 5-lea |
Ales în 1900 . Retras. |
David P. Holloway | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Al 5-lea |
Ales în 1854 . Retras. |
William S. Holman | Democratic | 4 martie 1859 - 4 martie 1865 |
Al 4-lea |
Ales în 1858 . Retras. |
4 martie 1867 - 4 martie 1869 |
Ales în 1866 . Redistricționat la districtul 3 . |
|||
4 martie 1869 - 4 martie 1875 |
A treia | Redistricționat din districtul 4 și reales în 1868 . Redistricționat la districtul 5 . |
||
4 martie 1875 - 4 martie 1877 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 3 și reales în 1874 . A pierdut realegerea la Browne. |
||
4 martie 1881 - 4 martie 1895 |
Al 4-lea |
Ales în 1880 . A pierdut realegerea la Watson. |
||
4 martie 1897 - 22 aprilie 1897 |
Ales în 1896 . Decedat. |
|||
Abraham J. Hostetler | Democratic | 4 martie 1879 - 4 martie 1881 |
A 8-a |
Ales în 1878 . Retras. |
John Hostettler | Republican | 3 ianuarie 1995 - 3 ianuarie 2007 |
A 8-a |
Ales în 1994 . A pierdut realegerea la Ellsworth. |
Alvin P. Hovey | Republican | 4 martie 1887 - 17 ianuarie 1889 |
Primul |
Ales în 1886 . S-a retras pentru a candida la guvernatorul Indiana și a demisionat pentru a prelua funcția. |
Jonas G. Howard | Democratic | 4 martie 1885 - 4 martie 1889 |
A treia |
Ales în 1884 . Renominare pierdută la J. Brown. |
Tilghman Howard | Democratic | 5 august 1839 - 1 iulie 1840 |
Al 7-lea |
Ales în 1839 . Demisionat. |
William H. Hudnut III | Republican | 3 ianuarie 1973 - 3 ianuarie 1975 |
11 |
Ales în 1972 . A pierdut realegerea lui A. Jacobs Jr. |
James Hughes | Democratic | 4 martie 1857 - 4 martie 1859 |
A treia |
Ales în 1856 . A pierdut realegerea la W. Dunn. |
Andrew Humphreys | Democratic | 5 decembrie 1876 - 4 martie 1877 |
Al 2-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Williams . Nu a fost candidat pentru un mandat complet. |
Morton C. Hunter | Republican | 4 martie 1867 - 4 martie 1869 |
A treia |
Ales în 1866 . Retras. |
4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
Al 6-lea |
Ales în 1872 . Redistricționat la districtul 8 . |
||
4 martie 1875 - 4 martie 1879 |
A 8-a | Redistricționat din districtul 6 și reales în 1874 . A pierdut realegerea la Hostetler. |
||
Andrew Jacobs | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1951 |
11 |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la Brownson. |
Andrew Jacobs Jr. | Democratic | 3 ianuarie 1965 - 3 ianuarie 1973 |
11 |
Ales în 1964 . A pierdut realegerea la Hudnut. |
3 ianuarie 1975 - 3 ianuarie 1983 |
Ales în 1974 . Redistricționat la districtul 10 . |
|||
3 ianuarie 1983 - 3 ianuarie 1997 |
Al 10-lea | Redistricționat din districtul 11 și reales în 1982 . Retras. |
||
Virginia E. Jenckes | Democratic | 4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
Al 6-lea |
Ales în 1932 . A pierdut realegerea lui N. Johnson. |
Jonathan Jennings | Nici unul | 27 noiembrie 1809 - 11 decembrie 1816 |
Teritoriu |
Ales în 1809 . Retras pentru a deveni guvernator al Indianai după statalitate. |
Democrat-Republican | 2 decembrie 1822 - 4 martie 1823 |
În mare |
Alegut pentru a termina mandatul lui Hendricks . Redistricționat la districtul 2 . |
|
Democrat-Republican | 4 martie 1823 - 4 martie 1825 |
Al 2-lea | Redistricționat din districtul general și reales în 1822 . Petreceri schimbate. |
|
Anti-Jacksonian | 4 martie 1825 - 4 martie 1831 |
Reales în 1824 ca anti-Jacksonian. A pierdut realegerea lui J. Carr. |
||
Henry U. Johnson | Republican | 4 martie 1891 - 4 martie 1899 |
Al 6-lea |
Ales în 1890 . Retras. |
Nobil J. Johnson | Republican | 4 martie 1925 - 4 martie 1931 |
Al 5-lea |
Ales în 1924 . A pierdut realegerea la Gillen. |
3 ianuarie 1939 - 1 iulie 1948 |
Al 6-lea |
Ales în 1938 . Demisionat pentru a deveni judecător al Curții de Apel pentru Vamă și Brevete din SUA . |
||
James T. Johnston | Republican | 4 martie 1885 - 4 martie 1889 |
A 8-a |
Ales în 1884 . A pierdut realegerea în Brookshire. |
Jim Jontz | Democratic | 3 ianuarie 1987 - 3 ianuarie 1993 |
Al 5-lea |
Ales în 1986 . A pierdut realegerea pentru cumpărător. |
George Washington Julian | Sol gratuit | 4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
Al 4-lea |
Ales în 1849 . A pierdut realegerea la Parker. |
Republican | 4 martie 1861 - 4 martie 1869 |
Al 5-lea |
Ales în 1860 . Redistricted la districtul 4 . |
|
4 martie 1869 - 4 martie 1871 |
Al 4-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 1868 . Renominare pierdută la JM Wilson. |
||
Andrew Kennedy | Democratic | 4 martie 1841 - 4 martie 1843 |
Al 5-lea |
Ales în 1841 . Redistricționat la districtul 10 . |
4 martie 1843 - 4 martie 1847 |
Al 10-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 1843 . Retras. |
||
Brian D. Kerns | Republican | 3 ianuarie 2001 - 3 ianuarie 2003 |
Al 7-lea |
Ales în 2000 . Redistricționat la districtul 4 și pierdut denumirea pentru Cumpărător. |
Michael C. Kerr | Democratic | 4 martie 1865 - 4 martie 1873 |
Al 2-lea |
Ales în 1864 . A căutat alegeri în districtul general și a pierdut din nou alegerile pentru Packard, Orth și W. Williams. |
4 martie 1875 - 19 august 1876 |
A treia |
Ales în 1874 . Decedat. |
||
David Kilgore | Republican | 4 martie 1857 - 4 martie 1861 |
Al 5-lea |
Ales în 1856 . |
George L. Kinnard | Jacksonian | 4 martie 1833 - 26 noiembrie 1836 |
Al 6-lea |
Ales în 1833 . Decedat. |
John J. Kleiner | Democratic | 4 martie 1883 - 4 martie 1887 |
Primul |
Ales în 1882 . Renominare pierdută la JE McCullough. |
Charles A. Korbly | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1915 |
Al 7-lea |
Ales în 1908 . A pierdut realegerea la Moores. |
Milton Kraus | Republican | 4 martie 1917 - 4 martie 1923 |
11 |
Ales în 1916 . A pierdut realegerea la Cook. |
Edward H. Kruse | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1951 |
Al 4-lea |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la ER Adair. |
Charles M. La Follette | Republican | 3 ianuarie 1943 - 3 ianuarie 1947 |
A 8-a |
Ales în 1942 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
John E. Lamb | Democratic | 4 martie 1883 - 4 martie 1885 |
A 8-a |
Ales în 1882 . A pierdut realegerea la Johnston. |
Franklin Landers | Democratic | 4 martie 1875 - 4 martie 1877 |
Al 7-lea |
Ales în 1874 . A pierdut realegerea pentru Hanna. |
Earl F. Landgrebe | Republican | 3 ianuarie 1969 - 3 ianuarie 1975 |
Al 2-lea |
Ales în 1968 . A pierdut realegerea lui Fithian. |
Charles B. Landis | Republican | 4 martie 1897 - 4 martie 1909 |
9 |
Ales în 1896 . A pierdut realegerea la Morrison. |
Frederick Landis | Republican | 4 martie 1903 - 4 martie 1907 |
11 |
Ales în 1902 . A pierdut realegerea la Rauch. |
Gerald W. Landis | Republican | 3 ianuarie 1939 - 3 ianuarie 1949 |
Al 7-lea |
Ales în 1938 . A pierdut realegerea în Noland. |
Amos Lane | Jacksonian | 4 martie 1833 - 4 martie 1837 |
Al 4-lea |
Ales în 1833 . A pierdut realegerea la GH Dunn. |
Henry Smith Lane | Whig | 3 august 1840 - 4 martie 1843 |
Al 7-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Howard . Retras. |
James H. Lane | Democratic | 4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
Al 4-lea |
Ales în 1852 . Retras. |
William Larrabee | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
Al 6-lea |
Ales în 1930 . Redistricționat la districtul 11 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1943 |
11 | Redistricționat din districtul 6 și reales în 1932 . Redistricționat în districtul 10 și pierdut din nou alegerile pentru Springer. |
||
John Law | Democratic | 4 martie 1861 - 4 martie 1865 |
Primul |
Ales în 1860 . Retras. |
Jacob D. Leighty | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 12-lea |
Ales în 1894 . A pierdut realegerea pentru JM Robinson. |
Charles Lieb | Democratic | 4 martie 1913 - 4 martie 1917 |
Primul |
Ales în 1912 . Retras. |
James Lockhart | Democratic | 4 martie 1851 - 4 martie 1853 |
Primul |
Ales în 1851 . Retras. |
4 martie 1857 - 7 septembrie 1857 |
Ales în 1856 . Decedat. |
|||
Jill L. Long | Democratic | 3 ianuarie 1989 - 3 ianuarie 1995 |
Al 4-lea |
Alegut pentru a termina mandatul lui Coats . A pierdut realegerea la Souder. |
Robert Lowry | Democratic | 4 martie 1883 - 4 martie 1887 |
Al 12-lea |
Ales în 1882 . A pierdut realegerea la JB White. |
Louis Ludlow | Democratic | 4 martie 1929 - 4 martie 1933 |
Al 7-lea |
Ales în 1928 . Redistricționat la districtul 12 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1943 |
Al 12-lea | Redistricționat din districtul 7 și reales în 1932 . Redistricționat la districtul 11 . |
||
3 ianuarie 1943 - 3 ianuarie 1949 |
11 | Redistricționat din districtul 12 și reales în 1942 . Retras. |
||
Oscar R. Luhring | Republican | 4 martie 1919 - 4 martie 1923 |
Primul |
Ales în 1918 . A pierdut realegerea lui W. Wilson. |
Daniel Mace | Democratic | 4 martie 1851 - 4 martie 1855 |
A 8-a |
Ales în 1851 . Petreceri schimbate. |
Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Reales în 1854 pentru Partidul de Opoziție. Retras. |
||
Ray J. Madden | Democratic | 3 ianuarie 1943 - 3 ianuarie 1977 |
Primul |
Ales în 1942 . Renominare pierdută la Benjamin Jr. |
Mahlon D. Manson | Democratic | 4 martie 1871 - 4 martie 1873 |
Al 7-lea |
Ales în 1870 . A pierdut realegerea la Cason. |
Augustus N. Martin | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1895 |
11 |
Ales în 1888 . A pierdut realegerea la Steele. |
Courtland C. Matson | Democratic | 4 martie 1881 - 4 martie 1889 |
Al 5-lea |
Ales în 1880 . Retras pentru a candida la guvernatorul Indiana . |
Johnathan McCarty | Jacksonian | 4 martie 1831 - 4 martie 1833 |
A treia |
Ales în 1831 . Redistricționat la districtul 5 . |
4 martie 1833 - 4 martie 1835 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 3 și reales în 1833 . Petreceri schimbate. |
||
Anti-Jacksonian | 4 martie 1835 - 4 martie 1837 |
Reales în 1835 ca anti-Jacksonian. A pierdut realegerea la Rariden. |
||
Charles AO McClellan | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1893 |
Al 12-lea |
Ales în 1888 . Retras. |
Frank McCloskey | Democratic | 3 ianuarie 1983 - 3 ianuarie 1985 |
A 8-a |
Ales în 1982 . Loc vacant în timp ce concursul electoral a fost rezolvat. |
1 mai 1985 - 3 ianuarie 1995 |
Concursul electoral a fost rezolvat . A pierdut realegerea la Hostettler. |
|||
Joseph E. McDonald | Democratic | 4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
A 8-a |
Ales în 1849 . Retras. |
James F. McDowell | Democratic | 4 martie 1863 - 4 martie 1865 |
11 |
Ales în 1862 . A pierdut realegerea la Stilwell. |
Edward W. McGaughey | Whig | 4 martie 1845 - 4 martie 1847 |
Al 7-lea |
Ales în 1845 . Renominare pierdută la Thompson. |
4 martie 1849 - 4 martie 1851 |
Ales în 1849 . A pierdut realegerea lui JG Davis. |
|||
David M. McIntosh | Republican | 3 ianuarie 1995 - 3 ianuarie 2001 |
Al 2-lea |
Ales în 1994 . Retras pentru a candida la guvernatorul Indiana . |
William F. McNagny | Democratic | 4 martie 1893 - 4 martie 1895 |
Al 12-lea |
Ales în 1892 . A pierdut realegerea la Leighty. |
D. Bailey Merrill | Republican | 3 ianuarie 1953 - 3 ianuarie 1955 |
A 8-a |
Ales în 1952 . A pierdut realegerea la Denton. |
Luke Messer | Republican | 3 ianuarie 2013 - 3 ianuarie 2019 |
Al 6-lea |
Ales în 2012 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Robert W. Miers | Democratic | 4 martie 1897 - 4 martie 1905 |
Al 2-lea |
Ales în 1896 . A pierdut realegerea pentru Chaney. |
Smith Miller | Democratic | 4 martie 1853 - 4 martie 1857 |
Primul |
Ales în 1852 . Retras. |
EA Mitchell | Republican | 3 ianuarie 1947 - 3 ianuarie 1949 |
A 8-a |
Ales în 1946 . A pierdut realegerea la Denton. |
William Mitchell | Republican | 4 martie 1861 - 4 martie 1863 |
Al 10-lea |
Ales în 1860 . A pierdut realegerea la Edgerton. |
Merrill Moores | Republican | 4 martie 1915 - 4 martie 1925 |
Al 7-lea |
Ales în 1914 . Renominare pierdută la Updike. |
Martin A. Morrison | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1917 |
9 |
Ales în 1908 . Retras. |
Ralph W. Moss | Democratic | 4 martie 1909 - 4 martie 1917 |
Al 5-lea |
Ales în 1908 . A pierdut realegerea la Sanders. |
Frank J. Mrvan | Democratic | 3 ianuarie 2021 - prezent |
Primul |
Ales în 2020 . Titular. |
John T. Myers | Republican | 3 ianuarie 1967 - 3 ianuarie 1997 |
Al 7-lea |
Ales în 1966 . Retras. |
William R. Myers | Democratic | 4 martie 1879 - 4 martie 1881 |
Al 6-lea |
Ales în 1878 . Redistricționat la districtul 9 și a pierdut din nou alegerile pentru Orth. |
Jeptha D. Nou | Democratic | 4 martie 1875 - 4 martie 1877 |
Al 4-lea |
Ales în 1874 . Retras. |
4 martie 1879 - 4 martie 1881 |
Ales în 1878 . Retras. |
|||
William E. Niblack | Democratic | 7 decembrie 1857 - 4 martie 1861 |
Primul |
Alegut pentru a termina mandatul lui Lockhart . Retras. |
4 martie 1865 - 4 martie 1875 |
Ales în 1864 . Retras. |
|||
F. Jay Nimtz | Republican | 3 ianuarie 1957 - 3 ianuarie 1959 |
A treia |
Ales în 1956 . A pierdut realegerea la Brademas. |
James E. Noland | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1951 |
Al 7-lea |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la Bray. |
John H. O'Neall | Democratic | 4 martie 1887 - 4 martie 1891 |
Al 2-lea |
Ales în 1886 . Retras. |
Godlove Stein Orth | Republican | 4 martie 1863 - 4 martie 1869 |
A 8-a |
Ales în 1862 . Redistricționat la districtul 7 . |
4 martie 1869 - 4 martie 1871 |
Al 7-lea | Redistricționat din districtul 8 și reales în 1868 . Retras. |
||
4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
În mare |
Ales în 1872 . Retras. |
||
4 martie 1879 - 16 decembrie 1882 |
9 |
Ales în 1878 . A pierdut realegerea la Ward și a murit înainte de începerea mandatului următor. |
||
Jesse Overstreet | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 5-lea |
Ales în 1894 . Redistricționat la districtul 7 . |
4 martie 1897 - 4 martie 1909 |
Al 7-lea | Redistricționat din districtul 5 și reales în 1896 . A pierdut realegerea la Korbly. |
||
Robert Dale Owen | Democratic | 4 martie 1843 - 4 martie 1847 |
Primul |
Ales în 1843 . A pierdut realegerea la Embree. |
William D. Owen | Republican | 4 martie 1885 - 4 martie 1891 |
Al 10-lea |
Ales în 1884 . A pierdut realegerea la Patton. |
Jasper Packard | Republican | 4 martie 1869 - 4 martie 1873 |
11 |
Ales în 1868 . Redistricționat la cartierul general |
4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
În mare | Redistricționat din districtul 11 și reales în 1872 . Retras. |
||
Samuel W. Parker | Whig | 4 martie 1851 - 4 martie 1853 |
Al 4-lea |
Ales în 1851 . Redistricționat la districtul 5 . |
4 martie 1853 - 4 martie 1855 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 4 și reales în 1852 . Retras. |
||
Benjamin Parke | Nici unul | 12 decembrie 1805 - 1 martie 1808 |
Teritoriu |
Ales în 1805 . A demisionat pentru a face parte din personalul guvernatorului teritoriului Indiana . |
William F. Parrett | Democratic | 4 martie 1889 - 4 martie 1893 |
Primul |
Ales în 1888 . Retras. |
David H. Patton | Democratic | 4 martie 1891 - 4 martie 1893 |
Al 10-lea |
Ales în 1890 . Retras. |
Edward A. Pease | Republican | 3 ianuarie 1997 - 3 ianuarie 2001 |
Al 7-lea |
Ales în 1996 . Retras. |
Stanton J. Peelle | Republican | 4 martie 1881 - 22 mai 1884 |
Al 7-lea |
Ales în 1880 . A pierdut alegerile contestate. |
Robert BF Peirce | Republican | 4 martie 1881 - 4 martie 1883 |
A 8-a |
Ales în 1880 . A pierdut realegerea la Lamb. |
Greg Pence | Republican | 3 ianuarie 2019 - prezent |
Al 6-lea |
Ales în 2018 . Titular. |
Mike Pence | Republican | 3 ianuarie 2001 - 3 ianuarie 2003 |
Al 2-lea |
Ales în 2000 . Redistricționat la districtul 6 . |
3 ianuarie 2003 - 3 ianuarie 2013 |
Al 6-lea | Redistricționat din al doilea district și reales în 2002 . Retras pentru a candida la guvernatorul Indiana . |
||
John B. Peterson | Democratic | 4 martie 1913 - 4 martie 1915 |
Al 10-lea |
Ales în 1912 . A pierdut realegerea lui W. Wood. |
Samuel B. Pettengill | Democratic | 4 martie 1931 - 4 martie 1933 |
13 |
Ales în 1930 . Redistricționat la districtul 3 . |
4 martie 1933 - 3 ianuarie 1939 |
A treia | Redistricționat din districtul 13 și reales în 1932 . Retras. |
||
John Pettit | Democratic | 4 martie 1843 - 4 martie 1849 |
A 8-a |
Ales în 1843 . Renominare pierdută la McDonald. |
John U. Pettit | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
11 |
Ales în 1854 . Petreceri schimbate. |
Republican | 4 martie 1857 - 4 martie 1861 |
Reales în 1856 ca republican. Retras. |
||
Albert G. Porter | Republican | 4 martie 1859 - 4 martie 1863 |
Al 6-lea |
Ales în 1858 . Renominat, dar a refuzat să candideze. |
Francis B. Posey | Republican | 29 ianuarie 1889 - 4 martie 1889 |
Primul |
Alegut pentru a termina mandatul lui Hovey . Alegeri pierdute pentru următorul mandat. |
William Prince | Democrat-Republican | 4 martie 1823 - 8 septembrie 1824 |
Primul |
Ales în 1822 . Decedat. |
George H. Proffit | Whig | 4 martie 1839 - 4 martie 1843 |
Primul |
Ales în 1839 . Retras. |
Fred S. Purnell | Republican | 4 martie 1917 - 4 martie 1933 |
9 |
Ales în 1916 . Redistricționat la districtul 6 și pierdut din nou alegerea lui Jenckes. |
Dan Quayle | Republican | 3 ianuarie 1977 - 3 ianuarie 1981 |
Al 4-lea |
Ales în 1976 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
James Rariden | Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1841 |
Al 5-lea |
Ales în 1837 . Retras. |
George W. Rauch | Democratic | 4 martie 1907 - 4 martie 1917 |
11 |
Ales în 1906 . A pierdut realegerea la Kraus. |
James M. Robinson | Democratic | 4 martie 1897 - 4 martie 1905 |
Al 12-lea |
Ales în 1896 . A pierdut realegerea lui Gilbert. |
John L. Robinson | Democratic | 4 martie 1847 - 4 martie 1853 |
A treia |
Ales în 1847 . Retras. |
Milton S. Robinson | Republican | 4 martie 1875 - 4 martie 1879 |
Al 6-lea |
Ales în 1874 . Retras. |
William R. Rockhill | Democratic | 4 martie 1847 - 4 martie 1849 |
Al 10-lea |
Ales în 1847 . Retras. |
Tim Roemer | Democratic | 3 ianuarie 1991 - 3 ianuarie 2003 |
A treia |
Ales în 1990 . Retras. |
Todd Rokita | Republican | 3 ianuarie 2011 - 3 ianuarie 2019 |
Al 4-lea |
Ales în 2010 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Richard L. Roudebush | Republican | 3 ianuarie 1961 - 3 ianuarie 1967 |
Al 6-lea |
Ales în 1960 . Redistricționat la districtul 10 . |
3 ianuarie 1967 - 3 ianuarie 1969 |
Al 10-lea | Redistricționat din districtul 6 și reales în 1966 . Redistricționat la districtul 5 . |
||
3 ianuarie 1969 - 3 ianuarie 1971 |
Al 5-lea | Redistricționat din districtul 10 și reales în 1968 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
||
J. Edward Roush | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1961 |
Al 5-lea |
Ales în 1958 . Loc vacant până la rezolvarea provocării electorale. |
14 iunie 1961 - 3 ianuarie 1969 |
Provocarea alegerilor a fost rezolvată . Redistricționat la districtul 4 și pierdut din nou alegerea lui Adair. |
|||
3 ianuarie 1971 - 3 ianuarie 1977 |
Al 4-lea |
Ales în 1970 . A pierdut realegerea în Quayle. |
||
Harry E. Rowbottom | Republican | 4 martie 1925 - 4 martie 1931 |
Primul |
Ales în 1924 . A pierdut realegerea la Boehne Jr. |
Lemuel W. Royse | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1899 |
13 |
Ales în 1894 . Renominare pierdută la Brick. |
Samuel C. Mostră | Whig | 4 martie 1843 - 4 martie 1845 |
9 |
Ales în 1843 . A pierdut realegerea la Cathcart. |
Everett Sanders | Republican | 4 martie 1917 - 4 martie 1925 |
Al 5-lea |
Ales în 1916 . Retras. |
Henry B. Sayler | Republican | 4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
Al 10-lea |
Ales în 1872 . Retras. |
William T. Schulte | Democratic | 4 martie 1933 - 3 ianuarie 1943 |
Primul |
Ales în 1932 . Renominare pierdută la Madden. |
Harvey D. Scott | Opoziţie | 4 martie 1855 - 4 martie 1857 |
Al 7-lea |
Ales în 1854 . Retras. |
Leonidas Sexton | Republican | 4 martie 1877 - 4 martie 1879 |
Al 4-lea |
Ales în 1876 . A pierdut realegerea la New. |
John PC Shanks | Republican | 4 martie 1861 - 4 martie 1863 |
11 |
Ales în 1860 . A pierdut realegerea la McDowell. |
4 martie 1867 - 4 martie 1869 |
Ales în 1866 . Redistricționat la districtul 9 . |
|||
4 martie 1869 - 4 martie 1875 |
9 | Redistricționat din districtul 11 și reales în 1868 . Renominare pierdută la Cason. |
||
Phil Sharp | Democratic | 3 ianuarie 1975 - 3 ianuarie 1983 |
Al 10-lea |
Ales în 1974 . Redistricționat la districtul 2 . |
3 ianuarie 1983 - 3 ianuarie 1995 |
Al 2-lea | Redistricționat din districtul 10 și reales în 1982 . Retras. |
||
Benjamin F. Shively | Antimonopolist | 1 decembrie 1884 - 4 martie 1885 |
13 |
Alegut pentru a termina mandatul lui Calkins . Nu a fost candidat pentru un mandat complet. |
Democratic | 4 martie 1887 - 4 martie 1893 |
Ales în 1886 . Retras. |
||
Caleb Blood Smith | Whig | 4 martie 1843 - 4 martie 1849 |
Al 4-lea |
Ales în 1843 . Retras. |
Oliver H. Smith | Jacksonian | 4 martie 1827 - 4 martie 1829 |
A treia |
Ales în 1826 . Retras. |
Thomas Smith | Democratic | 4 martie 1839 - 4 martie 1841 |
Al 4-lea |
Ales în 1839 . A pierdut realegerea la JH Cravens. |
4 martie 1843 - 4 martie 1847 |
A treia |
Ales în 1843 . Retras. |
||
Mike Sodrel | Republican | 3 ianuarie 2005 - 3 ianuarie 2007 |
9 |
Ales în 2004 . A pierdut realegerea la B. Hill. |
Mark Souder | Republican | 3 ianuarie 1995 - 3 ianuarie 2003 |
Al 4-lea |
Ales în 1994 . Redistricționat la districtul 3 . |
3 ianuarie 2003 - 21 mai 2010 |
A treia | Redistricționat din districtul 4 și reales în 2002 . Demisionat. |
||
Victoria Spartz | Republican | 3 ianuarie 2021 - prezent |
Al 5-lea |
Ales în 2020 . Titular. |
Raymond S. Springer | Republican | 3 ianuarie 1939 - 28 august 1947 |
Al 10-lea |
Ales în 1938 . Decedat. |
George Washington Steele | Republican | 4 martie 1881 - 4 martie 1889 |
11 |
Ales în 1880 . A pierdut realegerea lui Martin. |
4 martie 1895 - 4 martie 1903 |
Ales în 1894 . Retras. |
|||
Thomas N. Stilwell | Republican | 4 martie 1865 - 4 martie 1867 |
11 |
Ales în 1864 . Retras. |
Strother M. Stockslager | Democratic | 4 martie 1881 - 4 martie 1885 |
A treia |
Ales în 1880 . Renominare pierdută la J. Howard. |
Marlin Stutzman | Republican | 16 noiembrie 2010 - 3 ianuarie 2017 |
A treia |
Alegut pentru a termina mandatul lui Souder . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Arthur H. Taylor | Democratic | 4 martie 1893 - 4 martie 1895 |
Primul |
Ales în 1892 . A pierdut realegerea la Hemenway. |
John Test | Democrat-Republican | 4 martie 1823 - 4 martie 1825 |
A treia |
Ales în 1822 . Petreceri schimbate. |
Anti-Jacksonian | 4 martie 1825 - 4 martie 1827 |
Reales în 1824 ca anti-Jacksonian. A pierdut realegerea la O. Smith. |
||
4 martie 1829 - 4 martie 1831 |
Ales în 1828 . A pierdut realegerea la McCarty. |
|||
Jesse Burgess Thomas | Democrat-Republican | 22 octombrie 1808 - 3 martie 1809 |
Teritoriu |
Alegut pentru a termina mandatul vacant . S-a mutat pe teritoriul Illinois . |
Richard W. Thompson | Whig | 4 martie 1841 - 4 martie 1843 |
Al 2-lea |
Ales în 1841 . Retras. |
4 martie 1847 - 4 martie 1849 |
Al 7-lea |
Ales în 1847 . Renominat, dar a refuzat să candideze. |
||
Robert J. Tracewell | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
A treia |
Ales în 1894 . A pierdut realegerea la Zenor. |
James Noble Tyner | Republican | 4 martie 1869 - 4 martie 1875 |
A 8-a |
Ales pentru termenul lăsat vacant prin demisia reprezentantului ales Daniel D. Pratt . Renominare pierdută la Hunter. |
Ralph E. Updike | Republican | 4 martie 1925 - 4 martie 1929 |
Al 7-lea |
Ales în 1924 . A pierdut realegerea la Ludlow. |
Albert Henry Vestal | Republican | 4 martie 1917 - 1 aprilie 1932 |
A 8-a |
Ales în 1916 . Decedat. |
Pete Visclosky | Democratic | 3 ianuarie 1985 - 3 ianuarie 2021 |
Primul |
Ales în 1984 . Retras. |
Daniel W. Voorhees | Democratic | 4 martie 1861 - 23 februarie 1866 |
Al 7-lea |
Ales în 1860 . A pierdut alegerile contestate. |
4 martie 1869 - 4 martie 1873 |
Al 6-lea |
Ales în 1868 . A pierdut realegerea lui M. Hunter. |
||
David Wallace | Whig | 4 martie 1841 - 4 martie 1843 |
Al 6-lea |
Ales în 1841 . Redistricționat la districtul 5 și pierdut din nou alegerile pentru WJ Brown. |
Jackie Walorski | Republican | 3 ianuarie 2013 - prezent |
Al 2-lea |
Ales în 2012 . Titular. |
John R. Walsh | Democratic | 3 ianuarie 1949 - 3 ianuarie 1951 |
Al 5-lea |
Ales în 1948 . A pierdut realegerea la Beamer. |
Fred Wampler | Democratic | 3 ianuarie 1959 - 3 ianuarie 1961 |
Al 6-lea |
Ales în 1958 . A pierdut realegerea la Roudebush. |
Thomas B. Ward | Democratic | 4 martie 1883 - 4 martie 1887 |
9 |
Ales în 1882 . Retras. |
Henry D. Washburn | Republican | 23 februarie 1866 - 4 martie 1869 |
Al 7-lea |
A câștigat alegerile contestate . Retras. |
James Eli Watson | Republican | 4 martie 1895 - 4 martie 1897 |
Al 4-lea |
Ales în 1894 . Retras. |
4 martie 1899 - 4 martie 1909 |
Al 6-lea |
Ales în 1898 . Retras pentru a candida la guvernatorul Indiana . |
||
Daniel W. Waugh | Republican | 4 martie 1891 - 4 martie 1895 |
9 |
Ales în 1890 . Retras. |
Albert S. White | Whig | 4 martie 1837 - 4 martie 1839 |
Al 7-lea |
Ales în 1837 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
Republican | 4 martie 1861 - 4 martie 1863 |
A 8-a |
Ales în 1860 . Retras. |
|
James B. White | Republican | 4 martie 1887 - 4 martie 1889 |
Al 12-lea |
Ales în 1886 . A pierdut realegerea la McClellan. |
Joseph L. White | Whig | 4 martie 1841 - 4 martie 1843 |
A treia |
Ales în 1841 . Redistricționat la al doilea district și a pierdut din nou alegerile lui Henley. |
Michael D. White | Republican | 4 martie 1877 - 4 martie 1879 |
9 |
Ales în 1876 . Retras. |
William W. Wick | Democratic | 4 martie 1839 - 4 martie 1841 |
Al 6-lea |
Ales în 1839 . Retras. |
4 martie 1845 - 4 martie 1849 |
Al 5-lea district |
Ales în 1845 . Retras. |
||
James D. Williams | Democratic | 4 martie 1875 - 1 decembrie 1876 |
Al 2-lea |
Ales în 1874 . S-a retras pentru a candida la guvernatorul Indiana și a demisionat când a fost ales. |
William Williams | Republican | 4 martie 1867 - 4 martie 1873 |
Al 10-lea |
Ales în 1866 . Redistricționat la cartierul general . |
4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
În mare | Redistricționat din districtul 10 și reales în 1872 . Retras. |
||
Earl Wilson | Republican | 3 ianuarie 1941 - 3 ianuarie 1959 |
9 |
Ales în 1940 . A pierdut realegerea la Hogan. |
3 ianuarie 1961 - 3 ianuarie 1965 |
Ales în 1960 . A pierdut realegerea lui L. Hamilton. |
|||
James Wilson | Republican | 4 martie 1857 - 4 martie 1861 |
A 8-a |
Ales în 1856 . Retras. |
Ieremia M. Wilson | Republican | 4 martie 1871 - 4 martie 1875 |
Al 4-lea |
Ales în 1870 . Retras. |
William E. Wilson | Democratic | 4 martie 1923 - 4 martie 1925 |
Primul |
Ales în 1922 . A pierdut realegerea la Rowbottom. |
Simeon K. Wolfe | Democratic | 4 martie 1873 - 4 martie 1875 |
Al 2-lea |
Ales în 1872 . Retras. |
Thomas J. Wood | Democratic | 4 martie 1883 - 4 martie 1885 |
Al 10-lea |
Ales în 1882 . A pierdut realegerea lui W. Owen. |
William R. Wood | Republican | 4 martie 1915 - 4 martie 1933 |
Al 10-lea |
Ales în 1914 . Redistricționat la al doilea district și pierdut din nou alegerea lui Durgan. |
Joseph A. Wright | Democratic | 4 martie 1843 - 4 martie 1845 |
Al 7-lea |
Ales în 1843 . A pierdut realegerea la McGaughey. |
Todd Young | Republican | 3 ianuarie 2011 - 3 ianuarie 2017 |
9 |
Ales în 2010 . Retras pentru a candida pentru senatorul SUA . |
William T. Zenor | Democratic | 4 martie 1897 - 4 martie 1907 |
A treia |
Ales în 1896 . Retras. |
Roger H. Zion | Republican | 3 ianuarie 1967 - 3 ianuarie 1975 |
A 8-a |
Ales în 1966 . A pierdut realegerea la Hayes. |
Foști membri vii
Din octombrie 2021, există 29 de foști membri ai Camerei din Indiana. Cel mai recent membru care a murit a fost Roger H. Zion (servit în 1967-1975) la 24 septembrie 2019. Cel mai recent membru în serviciu care a murit a fost Julia Carson (a slujit în 1997-2007), care a murit în funcție la 15 decembrie 2007.
Reprezentant | Mandat | Data nașterii (și vârsta) |
---|---|---|
Lee Hamilton | 1965–1999 | 20 aprilie 1931 |
Elwood Hillis | 1971–1987 | 6 martie 1926 |
Philip H. Hayes | 1975–1977 | 1 septembrie 1940 |
David W. Evans | 1975–1983 | 17 august 1946 |
Philip Sharp | 1975-1995 | 15 iulie 1942 |
Dan Quayle | 1977–1981 | 4 februarie 1947 |
Dan Coats | 1981–1989 | 16 mai 1943 |
John P. Hiler | 1981–1991 | 24 aprilie 1953 |
Dan Burton | 1983–2013 | 21 iunie 1938 |
Pete Visclosky | 1985–2021 | 13 august 1949 |
Jill Long Thompson | 1989-1995 | 15 iulie 1952 |
Timothy J. Roemer | 1991–2003 | 30 octombrie 1956 |
Steve Buyer | 1993–2011 | 26 noiembrie 1958 |
David M. McIntosh | 1995–2001 | 8 iunie 1958 |
John Hostettler | 1995–2007 | 19 iunie 1961 |
Mark Souder | 1995–2010 | 18 iulie 1950 |
Edward A. Pease | 1997–2001 | 22 mai 1951 |
Baron Hill | 1999–2005 2007–2011 |
23 iunie 1953 |
Brian D. Kerns | 2001–2003 | 22 mai 1957 |
Mike Pence | 2001–2013 | 7 iunie 1959 |
Chris Chocola | 2003–2007 | 24 februarie 1962 |
Mike Sodrel | 2005–2007 | 17 decembrie 1945 |
Brad Ellsworth | 2007–2011 | 11 septembrie 1958 |
Joe Donnelly | 2007–2013 | 29 septembrie 1955 |
Marlin Stutzman | 2010–2017 | 31 august 1976 |
Todd Young | 2011–2017 | 24 august 1972 |
Todd Rokita | 2011–2019 | 9 februarie 1970 |
Luke Messer | 2013–2019 | 27 februarie 1969 |
Susan Brooks | 2013–2021 | 25 august 1960 |
Reprezentanți superlativi
Reprezentanții cu cea mai lungă slujire
Reprezentant | Prima servită | Ultima servire | Durata serviciului |
---|---|---|---|
Pete Visclosky | 3 ianuarie 1985 | 3 ianuarie 2021 | 36 de ani |
Ray Madden | 3 ianuarie 1943 | 3 ianuarie 1977 | 34 de ani |
Lee H. Hamilton | 3 ianuarie 1965 | 3 ianuarie 1999 | 34 de ani |
Charles A. Halleck | 29 ianuarie 1935 | 3 ianuarie 1969 | 33 de ani, 340 de zile |
William S. Holman | 4 martie 1859 4 martie 1867 4 martie 1881 4 martie 1897 |
3 martie 1865 3 martie 1877 3 martie 1895 22 aprilie 1897 |
30 de ani, 49 de zile |
Vezi si
- Delegațiile Congresului Statelor Unite din Indiana
- Lista senatorilor americani din Indiana
- Districtele congresuale din Indiana