Missouri Route 267 - Missouri Route 267
Traseul 267 | ||||
---|---|---|---|---|
Lemay Ferry Road | ||||
Informații despre traseu | ||||
Menținut de MoDOT | ||||
Lungime | 6,481 km | |||
A existat | Ianuarie 1964 – prezent | |||
Intersecții majore | ||||
Capătul sudic | SUA 50 / SUA 61 / SUA 67 în Mehlville | |||
Capătul nordic | River City Casino Boulevard din St. Louis | |||
Sistem de autostrăzi | ||||
|
Ruta 267 este o scurtă autostradă de stat din zona St. Louis , Missouri . Terminalul său nordic se află la Broadway, în sudul St. Louis; capătul său sudic se află la o intersecție cu US Route 50 (US 50), US 61 și US 67 , cunoscut local ca Lindbergh Boulevard (la est și vest) și Lemay Ferry Road la sud. Traseul este cunoscut local ca Lemay Ferry Road.
Descrierea traseului
Traseul 267 începe la o intersecție cu SUA 50 / SUA 61 / SUA 67 în Mehlville , județul St. Louis , îndreptându-se spre nord-est pe Lemay Ferry Road divizat pe patru benzi . Drumul continuă pe lângă această intersecție ca parte a SUA 61 / SUA 67. De la capătul sudic, ruta se îndreaptă prin zone comerciale, devenind un drum cu cinci benzi cu o bandă centrală de viraj la stânga . Ruta 267 pierde banda de viraj centrală și continuă prin zonele suburbane de case și unități comerciale. Drumul câștigă o mediană pe măsură ce se îndreaptă spre mai multe zone urbane de reședințe și afaceri înainte de a se îngusta într-un drum cu două benzi nedivizate. Mai la nord-est, ruta se termină la o intersecție cu River City Casino Boulevard, chiar în interiorul limitelor orașului St. Louis. Chiar înainte se află Alabama Avenue, care traversează râul Des Peres pentru a continua spre nord, în oraș.
Istorie
Traseul 267 a continuat anterior spre nord, de-a lungul bulevardului Alabama, peste râul Des Peres, mai departe în St. Louis. O scurtă distanță mai târziu, Ruta 267 a virat spre sud-est pe strada Marceau divizată pe patru benzi și trece prin zone rezidențiale, terminând în cele din urmă la o intersecție cu Broadway. Acest segment al traseului a fost eliminat între 2012 și 2015.
Intersecții majore
Județul | Locație | mi | km | Destinații | Note |
---|---|---|---|---|---|
St. Louis | Mehlville | 0,000 | 0,000 | SUA 50 / SUA 61 / SUA 67 (Bulevardul Lindbergh / Lemay Ferry Road) | |
St. Louis | Mehlville | 1,890 | 3.042 | Drumul Baracilor Reavis | |
Oraș de St Louis | 4.027 | 6.481 | River City Casino Boulevard / Alabama Avenue spre nord | ||
1.000 mi = 1.609 km; 1.000 km = 0,621 mi |
Referințe
linkuri externe
Harta traseului :
Fișier KML ( editați • ajutor )
|