Plimbare la Jocurile Olimpice de vară 2016 - cvadruple cvadruple pentru femei - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's quadruple sculls
Craniuvele cvadruple pentru femei la Jocurile Olimpiadei XXXI
| |
---|---|
loc de întâlnire | Laguna Rodrigo de Freitas |
Data | 6–11 august 2016 |
concurenţii | 28 din 7 națiuni |
Timp de câștig | 06:49:39 |
medaliaţi | |
Plimbare la Jocurile Olimpice de vară din 2016 | ||
---|---|---|
Calificare | ||
Cranii unice | bărbați | femei |
Pereche coxless | bărbați | femei |
Sculluri duble | bărbați | femei |
Scrindere duble | bărbați | femei |
Coxless patru | bărbați | |
Cvadrupluri cvadruple | bărbați | femei |
Opt | bărbați | femei |
Nu sunt coxless patru | bărbați | |
Competiția cvadruplului feminin de la Olimpiada de vară 2016 de la Rio de Janeiro a avut loc în perioada 6-11 august la Laguna Rodrigo de Freitas .
Medaliile pentru competiție au fost prezentate de Irena Szewińska , Polonia , membră a Comitetului Olimpic Internațional , iar darurile au fost prezentate de Lenka Wech , Germania , membră a Comitetului Executiv al Federației Internaționale de Rem .
cuprins
Rezultate
Incalzeste
Câștigătorii fiecărei calorii se califică în finală, restul merge la revizie.
Căldură 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 |
Daryna Verkhohliad Olena Buryak Anastasiya Kozhenkova Ievgeniia Nimchenko |
Ucraina | 6: 35.48 | FA |
2 |
Jessica Hall Kerry Hore Jennifer Cleary Madeleine Edmunds |
Australia | 6: 37.43 | R |
3 |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Olanda | 6: 38,58 | R |
4 |
Zhang Ling Jiang Yan Yan Yuwei Zhang Xinyue |
China | 6: 40,21 | R |
Căldură 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 |
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla |
Germania | 6: 30.86 | FA |
2 |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polonia | 6: 33,43 | R |
3 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
Statele Unite | 6: 40,78 | R |
Recalificări
Primii patru de căldură se califică în finală.
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Olanda | 6: 24,61 | FA |
2 |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polonia | 6: 25,49 | FA |
3 |
Zhang Ling Jiang Yan Yan Yuwei Zhang Xinyue |
China | 6: 28,49 | FA |
4 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
Statele Unite | 6: 28,54 | FA |
5 |
Jessica Hall Kerry Hore Jennifer Cleary Madeleine Edmunds |
Australia | 6: 28.60 |
Final
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla |
Germania | 06:49:39 | Linia 4 | |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Olanda | 06:50:33 | Linia 5 | |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polonia | 6:50:86 | Linia 2 | |
4 |
Daryna Verkhohliad Olena Buryak Anastasiya Kozhenkova Ievgeniia Nimchenko |
Ucraina | 06:56:09 | Linia 3 |
5 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
Statele Unite | 6:57:67 | Linia 1 |
6 |
Zhang Ling Jiang Yan Yan Yuwei Zhang Xinyue |
China | 06:59:45 | Linia 6 |