Plimbare la Jocurile Olimpice de vară din 2016 - Sculls pentru femei - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's single sculls
Cranii unice pentru femei la Jocurile Olimpiadei XXXI
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
loc de întâlnire | Laguna Rodrigo de Freitas | ||||||||||||
Data | 6–13 august 2016 | ||||||||||||
concurenţii | 32 din 32 de națiuni | ||||||||||||
Timp de câștig | 7: 21.54 | ||||||||||||
medaliaţi | |||||||||||||
| |||||||||||||
Plimbare la Jocurile Olimpice de vară din 2016 | ||
---|---|---|
Calificare | ||
Cranii unice | bărbați | femei |
Pereche coxless | bărbați | femei |
Sculluri duble | bărbați | femei |
Scrindere duble | bărbați | femei |
Coxless patru | bărbați | |
Cvadrupluri cvadruple | bărbați | femei |
Opt | bărbați | femei |
Nu sunt coxless patru | bărbați | |
Competiția feminină de sculls pentru femei la Olimpiada de vară 2016 de la Rio de Janeiro s-a desfășurat în perioada 6-13 august la Laguna Rodrigo de Freitas .
cuprins
Rezultate
Incalzeste
Primele trei din fiecare caldura se califica in sferturile de finală, restul merge la revizie.
Căldură 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Kenia Lechuga | Mexic | 8: 11.44 | QF |
2 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 8: 18.88 | QF |
3 | Kim Brennan | Australia | 8: 22.82 | QF |
4 | Kim Ye-ji | Coreea de Sud | 8: 24.79 | R |
5 | Anna Malvina Svennung | Suedia | 8: 48.46 | R |
6 | Emily Morley | Bahamas | 9: 22.12 | R |
Căldură 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Piatra Genevra | Statele Unite | 8: 29,67 | QF |
2 | Fie Udby Erichsen | Danemarca | 8: 30.07 | QF |
3 | Lina Šaltytė | Lituania | 8: 35,92 | QF |
4 | Mahsa Javar | Iran | 8: 39.28 | R |
5 | Lucia Palermo | Argentina | 8: 47.01 | R |
6 | Dewi Yuliawati | Indonezia | 9: 36.10 | R |
Căldură 3
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Carling Zeeman | Canada | 08:41:12 | QF |
2 | Sanita Pušpure | Irlanda | 09:11:45 | QF |
3 | Nadia Negm | Egipt | 09:14:55 | QF |
4 | Phuttharaksa Neegree | Tailanda | 9:17:95 | R |
5 | Camila Valle | Peru | 9:30:60 | R |
Căldura 4
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Duan Jingli | China | 8: 18.57 | QF |
2 | Jeannine Gmelin | Elveţia | 8: 28.10 | QF |
3 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 8: 44.71 | QF |
4 | Huang Yi-ting | Taipei-ul chinezesc | 8: 51,74 | R |
5 | Svetlana Germanovich | Kazahstan | 9: 34.15 | R |
Căldura 5
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Lobnig | Austria | 8: 26.83 | QF |
2 | Miroslava Knapková | Republica Cehă | 8: 28.90 | QF |
3 | Chierika Ukogu | Nigeria | 8: 35.34 | QF |
4 | Amina Rouba | Algeria | 8: 55.09 | R |
5 | Claire Akossiwa | A merge | 9: 56.43 | R |
Căldură 6
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Emma Twigg | Noua Zeelanda | 8: 17.02 | QF |
2 | Ekaterina Karsten | Bielorusia | 8: 21.21 | QF |
3 | Michelle Pearson | Bermuda | 8: 22.15 | QF |
4 | Gabriela Mosqueira | Paraguay | 8: 27.39 | R |
5 | Felice Chow | Trinidad și Tobago | 8: 31.83 | R |
Recalificări
Primii doi se califică în sferturile de finală.
Recomandare 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Amina Rouba | Algeria | 8: 04.21 | QF |
2 | Felice Chow | Trinidad și Tobago | 8: 04.91 | Q |
3 | Mahsa Javar | Iran | 8: 06.57 | SE / F |
4 | Emily Morley | Bahamas | 8: 22.77 | SE / F |
5 | Camila Valle | Peru | 8: 32.66 | SE / F |
Recomandare 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Ye-ji | Coreea de Sud | 7: 59.59 | QF |
2 | Lucia Palermo | Argentina | 8: 00.59 | QF |
3 | Huang Yi-ting | Taipei-ul chinezesc | 8: 01.27 | SE / F |
4 | Claire Akossiwa | A merge | 9: 04.76 | SE / F |
Recomandare 3
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Anna Malvina Svennung | Suedia | 7: 46.35 | QF |
2 | Gabriela Mosqueira | Paraguay | 7: 59.32 | QF |
3 | Svetlana Germanovich | Kazahstan | 8: 00.42 | SE / F |
4 | Phuttharaksa Neegree | Tailanda | 8: 07.92 | SE / F |
5 | Dewi Yuliawati | Indonezia | 8: 14.81 | SE / F |
Sferturi de finala
Sferturile de finală 1
9 august, 08:10
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Emma Twigg | Noua Zeelanda | 7: 31.79 | SA / B |
2 | Miroslava Knapková | Republica Cehă | 7: 37.04 | SA / B |
3 | Kenia Lechuga | Mexic | 7: 44.11 | SA / B |
4 | Kim Ye-ji | Coreea de Sud | 7: 51,80 | SC / D |
5 | Gabriela Mosqueira | Paraguay | 7: 54,49 | SC / D |
6 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 7: 56.00 | SC / D |
Sferturile de finală 2
9 august, ora 08:20
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Piatra Genevra | Statele Unite | 7: 27.04 | SA / B |
2 | Jeannine Gmelin | Elveţia | 7: 29.66 | SA / B |
3 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 35.37 | SA / B |
4 | Anna Malvina Svennung | Suedia | 7: 38,07 | SC / D |
5 | Felice Chow | Trinidad și Tobago | 8: 02.53 | SC / D |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 25.75 | SC / D |
Sferturile de finală 3
9 august, ora 08:30
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Fie Udby Erichsen | Danemarca | 7: 33.24 | SA / B |
2 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 7: 34.38 | SA / B |
3 | Carling Zeeman | Canada | 7: 34.52 | SA / B |
4 | Michelle Pearson | Bermuda | 7: 34.90 | SC / D |
5 | Chierika Ukogu | Nigeria | 7: 54.44 | SC / D |
6 | Amina Rouba | Algeria | 8: 21.06 | SC / D |
Sferturile de finală 4
9 august, 08:40
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Brennan | Australia | 7: 26.86 | SA / B |
2 | Duan Jingli | China | 7: 27.88 | SA / B |
3 | Ekaterina Karsten | Bielorusia | 7: 28.03 | SA / B |
4 | Sanita Pušpure | Irlanda | 7: 28.68 | SC / D |
5 | Lina Šaltytė | Lituania | 7: 38.39 | SC / D |
6 | Lucia Palermo | Argentina | 7: 56.61 | SC / D |
Note:
- R: Repechage
- Î: sferturi de finală
- S: Semifinale
Semifinale A / B
Primii trei din fiecare căldură se califică în A finală.
Semifinale A / B 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Brennan | Australia | 7: 47.88 | FA |
2 | Emma Twigg | Noua Zeelanda | 7: 48.20 | FA |
3 | Jeannine Gmelin | Elveţia | 7: 49.83 | FA |
4 | Carling Zeeman | Canada | 7: 54.07 | pensiune completă |
5 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 8: 00.53 | pensiune completă |
6 | Kenia Lechuga | Mexic | 8: 14,76 | pensiune completă |
Semifinale A / B 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Duan Jingli | China | 7: 43,97 | FA |
2 | Piatra Genevra | Statele Unite | 7: 44.56 | FA |
3 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 45.48 | FA |
4 | Miroslava Knapková | Republica Cehă | 7: 47.53 | pensiune completă |
5 | Ekaterina Karsten | Bielorusia | 7: 48.89 | pensiune completă |
6 | Fie Udby Erichsen | Danemarca | 8: 08.65 | pensiune completă |
Semifinale C / D
Primii trei din fiecare caldura se califica la finala C.
Semifinale C / D 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Lina Šaltytė | Lituania | 7: 55.57 | FC |
2 | Anna Malvina Svennung | Suedia | 8: 00.41 | FC |
3 | Kim Ye-ji | Coreea de Sud | 8: 12.58 | FC |
4 | Chierika Ukogu | Nigeria | 8: 18.55 | FD |
5 | Amina Rouba | Algeria | 8: 22.34 | FD |
6 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 8: 22,45 | FD |
Semifinale C / D 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Sanita Pušpure | Irlanda | 7: 53.48 | FC |
2 | Michelle Pearson | Bermuda | 8: 05.78 | FC |
3 | Lucia Palermo | Argentina | 8: 15.42 | FC |
4 | Felice Chow | Trinidad și Tobago | 8: 20.07 | FD |
5 | Gabriela Mosqueira | Paraguay | 8: 22.84 | FD |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 39.50 | FD |
Semifinale E / F
Primii trei se califică în finala E, restul în finala F.
Semifinale E / F 1
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Huang Yi-ting | Taipei-ul chinezesc | 8: 38.21 | FE |
2 | Mahsa Javar | Iran | 8: 45.54 | FE |
3 | Phuttharaksa Neegree | Tailanda | 8: 51.99 | FE |
4 | Camila Valle | Peru | 9: 11.91 | FF |
Semifinale E / F 2
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Svetlana Germanovich | Kazahstan | 8: 29.81 | FE |
2 | Dewi Yuliawati | Indonezia | 8: 39.95 | FE |
3 | Emily Morley | Bahamas | 8: 46.09 | FE |
4 | Claire Akossiwa | A merge | 9: 25.60 | FF |
Finala
F finală
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Camila Valle | Peru | 9: 18.24 | |
2 | Claire Akossiwa | A merge | 9: 54.54 |
E final
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Huang Yi-ting | Taipei-ul chinezesc | 8: 34.53 | |
2 | Svetlana Germanovich | Kazahstan | 8: 38.25 | |
3 | Phuttharaksa Neegree | Tailanda | 8: 41.34 | |
4 | Mahsa Javar | Iran | 8: 43.34 | |
5 | Dewi Yuliawati | Indonezia | 8: 44,54 | |
6 | Emily Morley | Bahamas | 8: 56,36 |
Final D
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Gabriela Mosqueira | Paraguay | 7: 44.62 | |
2 | Chierika Ukogu | Nigeria | 7: 44.76 | |
3 | Amina Rouba | Algeria | 7: 46.55 | |
4 | Felice Chow | Trinidad și Tobago | 7: 50.23 | |
5 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 7: 55.73 | |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 09.47 |
C finală
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Sanita Pušpure | Irlanda | 7: 27.60 | |
2 | Lina Šaltytė | Lituania | 7: 30.38 | |
3 | Anna Malvina Svennung | Suedia | 7: 32.54 | |
4 | Michelle Pearson | Bermuda | 7: 34.41 | |
5 | Lucia Palermo | Argentina | 7: 50.59 | |
6 | Kim Ye-ji | Coreea de Sud | 7: 52,68 |
Final B
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
1 | Miroslava Knapková | Republica Cehă | 7: 22.86 | |
2 | Ekaterina Karsten | Bielorusia | 7: 25.03 | |
3 | Fie Udby Erichsen | Danemarca | 7: 25.13 | |
4 | Carling Zeeman | Canada | 7: 28.62 | |
5 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 7: 30,57 | |
6 | Kenia Lechuga | Mexic | 7: 40.39 |
Final A
Rang | Vâslaş | Țară | Timp | notițe |
---|---|---|---|---|
Kim Brennan | Australia | 7: 21.54 | ||
Piatra Genevra | Statele Unite | 7: 22.92 | ||
Duan Jingli | China | 7: 24.13 | ||
4 | Emma Twigg | Noua Zeelanda | 7: 24.48 | |
5 | Jeannine Gmelin | Elveţia | 7: 29.69 | |
6 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 34.86 |