Miza Moșului Ysabel - Santa Ysabel Stakes
Cursa de gradul III | |
Locație |
Santa Anita Park Arcadia, California , Statele Unite |
---|---|
Inaugurat | 1968 |
Tip de rasă | Curat bine - Curse plate |
website | www.santaanita.com |
Informații despre cursă | |
Distanţă | 1 1 / 16 mile (8.5 furlong ) |
Suprafaţă | Murdărie |
Urmări | Stangaci |
Calificare | Peste trei ani |
Greutate | atribuit |
Pungă | 100.000 USD |
De Mos YSABEL Stakes este un raport anual american de curse de cai pursange o dată rula în cursul lunii ianuarie , dar acum a alerga în martie la Santa Anita Park în Arcadia, California . Cursa este deschisă fillies , vârsta de trei ani, care doresc să rasa și una-șaisprezecimi mile (8,5 furlong ) pe noroi. Cursa este un eveniment de gradul III , cu o pungă actuală de 100.000 de dolari și a fost o cursă de pregătire pentru Triple Tiara de Curse Curat , inclusiv Kentucky Oaks , Black-Eyed Susan Stakes și Mother Goose Stakes .
Inaugurat în 1968, Santa Ysabel Stakes a fost contestat la 7 furlongs în 1970. A fost condus în două divizii în 1968, 1970, 1972 și 1979.
Înregistrări
Viteza record:
- 1: 41.10 - Bisou Midnight (2018)
Cele mai multe victorii ale unui jockey :
- 4 - Bill Shoemaker (1974, 1978, 1985, 1988)
- 4 - Laffit Pincay, Jr. (1970, 1973, 1981, 1991)
- 4 - Chris McCarron (1983, 1984, 1994, 2002)
- 4 - Mike E. Smith (2014, 2016, 2017, 2018)
Cele mai multe victorii ale unui antrenor :
- 5 - Bob Baffert (2003, 2009, 2011, 2013, 2014)
Cele mai multe câștiguri ale unui proprietar:
- 2 - M / M. Ellwood B. Johnston (1969, 1971)
- 2 - Ferma Elmendorf (1979 (2x))
- 2 - Ferma de vulturi de aur (1988, 1993)
- 2 - The Threnessbred Corp. (1997, 2003)
Câștigătorii Mizei Santa Ysabel din 1968
An |
Câştigător |
Vârstă |
Jocheu |
Antrenor |
Proprietar |
Distanta (mile) |
Timp | calitate |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2018 | Miezul Bisou | 3 | Mike E. Smith | William Spawr | Allen Racing LLC și Bloom Racing Stable LLC | 1- 1/16 | 1: 41.10 | III |
2017 | Bella unică | 3 | Mike E. Smith | Jerry Hollendorfer | Don Alberto Stabil | 1- 1/16 | 1: 43,11 | III |
2016 | songbird | 3 | Mike E. Smith | Jerry Hollendorfer | Fox Hill Farms | 1- 1/16 | 1: 43.02 | III |
2015 | Vânt stelar | 3 | Victor Espinoza | John W. Sadler | Hronis Racing | 1- 1/16 | 1: 43,16 | III |
2014 | Copil minunat | 3 | Mike E. Smith | Bob Baffert | Kaleem Shah | 1- 1/16 | 1: 42,89 | III |
2013 | Fiftyshadesofhay | 3 | Rafael Bejarano | Bob Baffert | Pegram / Watson / Weitman | 1- 1/16 | 1: 41.58 | III |
2012 | Willa B Minunat | 3 | Martin Pedroza | Walther Solis | P.Daniels, P.London, J.Winters & P.Lovingier | 1- 1/16 | 1: 41,75 | III |
2011 | May May Rose | 3 | Rafael Bejarano | Bob Baffert | Kaleem Shah | 1- 1/16 | 1: 42,81 | III |
2010 | crocant | 3 | Joel Rosario | John W. Sadler | Michael Talla | 1- 1/16 | 1: 43.56 | III |
2009 | Century Park | 3 | Tyler Baze | Bob Baffert | Donald R. Dizney | 1- 1/16 | 1: 43.32 | III |
2008 | Fling final | 3 | Iosif Talamo | Jeff Mullins | Michael House | 1- 1/16 | 1: 41,96 | III |
2007 | Baroneasa Thatcher | 3 | Garrett Gomez | Patrick Biancone | Zayat Stables | 1- 1/16 | 1: 44,31 | III |
2006 | Bty Bitty Pretty | 3 | Pat Valenzuela | Douglas F. O'Neill | STD Racing Stabil & Wood | 1- 1/16 | 1: 44,60 | III |
2005 | Catomina dulce | 3 | David Flores | Julio C. Canani | Pam & Martin Wygod | 1- 1/16 | 1: 43.77 | III |
2004 | AP Adventure | 3 | Alex Solis | Wallace Dollase | Bob & Beverly Lewis | 1- 1/16 | 1: 44,27 | III |
2003 | Oceanul Atlantic | 3 | David Flores | Bob Baffert | Corpul temeinic Corp. | 1- 1/16 | 1: 43.25 | III |
2002 | Bella Bella Bella | 3 | Chris McCarron | Jenine Sahadi | Echipa Valor | 1- 1/16 | 1: 44,14 | III |
2001 | Apel cu taxa inversa | 3 | Alex Solis | Christopher Paasch | Rod Rodriquez | 1- 1/16 | 1: 44,69 | III |
2000 | Surfside | 3 | Ziua Pat | D. Wayne Lukas | Ferma Overbrook | 1- 1/16 | 1: 43,53 | III |
1999 | Poza Holywood | 3 | Octavio Vergara | James K. Chapman | Chapman & McArthur | 1- 1/16 | 1: 43,48 | III |
1998 | Nonies Dancer Ali † | 3 | Garrett Gomez | William J. Morey, Jr. | Boyajuan, Catanzaro, Gellepies | 1- 1/16 | 1: 44,14 | III |
1997 | Pisica ascutita | 3 | Corey Nakatani | D. Wayne Lukas | Corpul temeinic Corp. | 1- 1/16 | 1: 41,34 | |
1996 | Antespend | 3 | Chris Antley | Ronald McAnally | Jack Kent Cooke | 1- 1/16 | 1: 43.87 | |
1995 | Dansatoare de schi | 3 | Kent Desormeaux | Gary F. Jones | Kallenberg Thocketsbred, Inc. | 1- 1/16 | 1: 44,24 | |
1994 | Prințesa Mitterand | 3 | Chris McCarron | Neil D. Drysdale | Irving & Marjorie Cowan | 1- 1/16 | 1: 43.25 | |
1993 | Stil plăcut | 3 | Gary Stevens | Richard E. Mandella | Ferma de vulturi de aur | 1- 1/16 | 1: 44,74 | |
1992 | Crownette | 3 | Pat Valenzuela | D. Wayne Lukas | Jim Paliafito | 1- 1/16 | 1: 44.33 | |
1991 | Nice Test | 3 | Laffit Pincay, Jr. | J. Paco Gonzalez | Trudy McCaffery & John Toffan | 1- 1/16 | 1: 43,60 | |
1990 | Lumânări luminoase | 3 | Gary Stevens | D. Wayne Lukas | Ferma Lukas & Overbrook | 1- 1/16 | 1: 45.60 | |
1989 | splendid | 3 | Eddie Delahoussaye | Neil D. Drysdale | Robert N. Clay | 1- 1/16 | 1: 42,40 | |
1988 | Jeanne Jones | 3 | Bill Shoemaker | Charles E. Whittingham | Ferma de vulturi de aur | 1- 1/16 | 1: 43,60 | |
1987 | Perchance to Dream | 3 | Ray Sibille | Victor Oppegard | Sandra Oppegard | 1- 1/16 | 1: 43,40 | |
1986 | Trim Colony | 3 | Gary Stevens | Christopher Speckert | Buckland Farm | 1- 1/16 | 1: 44,80 | |
1985 | Savannah Dancer | 3 | Bill Shoemaker | Ronald McAnally | Allen E. Paulson | 1- 1/16 | 1: 44,20 | |
1984 | Buletinul vânzărilor | 3 | Chris McCarron | Harry A. Proctor | Ferma Glen Hill | 1- 1/16 | 1: 44.00 | |
1983 | Ochelari de schi | 3 | Chris McCarron | A. Thomas Doyle | Zenya Yoshida | 1- 1/16 | 1: 41.60 | |
1982 | Avigaition | 3 | Eddie Delahoussaye | Vivian Pulliam | C. Norman Pulliam | 1- 1/16 | 1: 42,40 | |
1981 | Jaf minunat | 3 | Laffit Pincay, Jr. | Robert J. Frankel | Jerry Moss | 1- 1/16 | 1: 44,20 | |
1980 | Înapoi la două | 3 | Fernando Toro | Gordon C. Campbell | M / M Douglas Carver | 1- 1/16 | 1: 45,20 | |
1979 # | Maytide | 3 | Angel Cordero, Jr. | Vincent Clyne | Ferma Elmendorf | 1- 1/16 | 1: 44.00 | |
1979 # | Solul de top | 3 | Donald Pierce | Ronald McAnally | Ferma Elmendorf | 1- 1/16 | 1: 44.00 | |
1978 | Chiromanţie | 3 | Bill Shoemaker | Willard L. Proctor | William Haggin Perry | 1- 1/16 | 1: 44.40 | |
1977 | geotermal | 3 | Marco Castaneda | Randy Sechrest | Nelson Bunker Hunt | 1- 1/16 | 1: 43,00 | |
1976 | Flunsa | 3 | Sandy Hawley | James Jiminez | R. Oliver & B. Menchen | 1- 1/16 | 1: 43.80 | |
1975 | Dublați-vă Lou | 3 | Sandy Hawley | MG Williams | Range Silver Creek | 1- 1/16 | 1: 44,80 | |
1974 | Domnișoară Musket | 3 | Bill Shoemaker | Charles E. Whittingham | Aaron U. Jones | 1- 1/16 | 1: 41,80 | |
1973 | Belle Marie | 3 | Laffit Pincay, Jr. | Charles E. Whittingham | Stabilitate de rudenie | 1- 1/16 | 1: 45,40 | |
1972 # | Chargerette | 3 | Robert Nono | Harold C. McBride | S. Crivello & S. Webber | 1- 1/16 | 1: 43,00 | |
1972 # | Sumatra | 3 | Angel Cordero, Jr. | Laz Barrera | Charles T. Wilson, Jr. | 1- 1/16 | 1: 43.20 | |
1971 | Gagica Balcony | 3 | Eddie Belmonte | FA Miquelez | M / M. Ellwood B. Johnston | 1- 1/16 | 1: 43.20 | |
1970 # | Linda Summers | 3 | Rudy Rosales | Joseph S. Dunn | William R. Hawn | 1- 1/16 | 1: 23.00 | |
1970 # | Cathy Honey | 3 | Laffit Pincay, Jr. | Robert L. Wheeler | Flag Is Up Farms | 1- 1/16 | 1: 22.80 | |
1969 | Juncția de Paște | 3 | Eddie Belmonte | Jimmy Wallace | M / M. Ellwood B. Johnston | 1- 1/16 | 1: 42,80 | |
1968 # | Palarie de matase II | 3 | Jerry Lambert | Laz Barrera | William M. Hackman | 1- 1/16 | 1: 45,40 | |
1968 # | Plasa de peste | 3 | Braulio Baeza | Robert L. Wheeler | CV Whitney | 1- 1/16 | 1: 44,80 |
A # desemnează faptul că cursa a fost desfășurată în două divizii în 1968, 1970, 1972 și 1979.