A
|
Aberdeen Burghs (scaun 1/1)
|
John Ramsay
|
|
Aberdeenshire (scaun 1/1)
|
James Ferguson
|
conservator
|
Abingdon (scaun 1/1)
|
Thomas Metcalfe
|
conservator
|
Aldborough (scaun 1/2)
|
Henry Fynes
|
conservator
|
Aldborough (loc 2/2)
|
Gilbert Jones
|
conservator
|
Aldeburgh (scaun 1/2)
|
Sir John Aubrey, Bt.
|
Whig
|
Aldeburgh (scaun 2/2)
|
John McMahon
|
conservator
|
Amersham (scaun 1/2)
|
Thomas Drake Tyrwhitt-Drake
|
conservator
|
Amersham (scaun 2/2)
|
Thomas Tyrwhitt-Drake
|
conservator
|
Andover (scaun 1/2)
|
Thomas Assheton Smith I
|
conservator
|
Andover (scaun 2/2)
|
Newton Fellowes
|
Whig
|
Anglesey (scaun 1/1)
|
Sir Arthur Paget
|
Whig
|
Anstruther Easter Burghs (scaun 1/1)
|
John Anstruther
|
Foxite Whig
|
Județul Antrim (scaun 1/2)
|
Edmond Alexander MacNaghten
|
conservator
|
Județul Antrim (scaunul 2/2)
|
Onorabil John Bruce Richard O'Neill
|
conservator
|
Appleby (scaun 1/2)
|
Sir Philip Francis
|
Whig
|
Appleby (scaun 2/2)
|
John Courtenay
|
|
Argyllshire (scaun 1/1)
|
Lord John Campbell
|
|
Armagh (scaun 1/1)
|
Patrick Duigenan
|
conservator
|
Județul Armagh (scaun 1/2)
|
Onorabil Archibald Acheson - Ennobled Înlocuit de William Brownlow 1807
|
Tory Tory
|
Județul Armagh (scaunul 2/2)
|
Onorabil Henry Caulfeild
|
Whig
|
Arundel (scaun 1/2)
|
Sir Arthur Piggott
|
|
Arundel (scaun 2/2)
|
Francis Wilder - Sat pentru Horsham Înlocuit de Lord Lecale 1807
|
|
Ashburton (scaun 1/2)
|
Walter Palk
|
|
Ashburton (scaun 2/2)
|
Onorabil Gilbert Elliot
|
Whig
|
Athlone (scaun 1/1)
|
George Tierney
|
Whig
|
Aylesbury (scaun 1/2)
|
George Nugent, primul Bt.
|
|
Aylesbury (scaun 2/2)
|
George Henry Compton Cavendish
|
|
Ayr Burghs (scaun 1/1)
|
John Campbell II
|
|
Ayrshire (scaun 1/1)
|
Sir Hew Dalrymple-Hamilton
|
|
B
|
Banbury (scaun 1/1)
|
William Praed
|
|
Bandon
|
Onorabil Courtenay Boyle
|
conservator
|
Banffshire (scaun 1/1)
|
Sir William Grant
|
|
Barnstaple (scaun 1/2)
|
William Taylor
|
|
Barnstaple (scaun 2/2)
|
Vicontele Ebrington
|
|
Baie (scaun 1/2)
|
Lord John Thynne
|
|
Baie (scaun 2/2)
|
John Palmer
|
|
Beaumaris (scaun 1/1)
|
Lordul Newborough
|
|
Bedford (scaun 1/2)
|
William Lee-Antonie
|
|
Bedford (scaun 2/2)
|
Samuel Whitbread
|
|
Bedfordshire (scaun 1/2)
|
John Osborn
|
conservator
|
Bedfordshire (scaun 2/2)
|
Francis Pym
|
Whig
|
Belfast
|
James Edward May
|
conservator
|
Bere Alston (scaun 1/2)
|
Onorabil Josceline Percy
|
|
Bere Alston (loc 2/2)
|
Lord Lovaine
|
|
Berkshire (scaun 1/2)
|
George Vansittart
|
conservator
|
Berkshire (scaun 2/2)
|
Charles Dundas
|
Whig
|
Berwickshire (scaun 1/1)
|
George Baillie
|
|
Berwick-upon-Tweed (scaun 1/2)
|
Sir John Callender, Bt
|
|
Berwick-upon-Tweed (scaun 2/2)
|
Turnul Alexandru
|
|
Beverley (scaun 1/2)
|
John Wharton
|
Whig
|
Beverley (scaun 2/2)
|
Richard Vyse
|
|
Bewdley (scaun 1/1)
|
Miles Peter Andrews
|
|
Castelul Episcopilor (scaun 1/2)
|
William Clive
|
|
Castelul Episcopilor (locul 2/2)
|
John Robinson
|
|
Bletchingley (scaun 1/2)
|
Josias du Pre Porcher - Sat for Dundalk Înlocuit de John Alexander Bannerman 1807
|
|
Bletchingley (scaun 2/2)
|
William Kenrick
|
|
Bodmin (scaun 1/2)
|
William Wingfield
|
|
Bodmin (scaun 2/2)
|
Davies Giddy
|
|
Boroughbridge (scaun 1/2)
|
William Henry Clinton
|
conservator
|
Boroughbridge (scaun 2/2)
|
Henry Dawkins
|
conservator
|
Bossiney (scaun 1/2)
|
Onorabil James Stuart-Wortley
|
|
Bossiney (scaun 2/2)
|
Henry Baring
|
|
Boston (scaun 1/2)
|
William Alexander Madocks
|
|
Boston (loc 2/2)
|
Thomas Fydell I.
|
|
Brackley (scaun 1/2)
|
Anthony Henderson
|
|
Brackley (scaun 2/2)
|
Robert Haldane Bradshaw
|
|
Bramber (scaun 1/2)
|
John Irving
|
|
Bramber (scaun 2/2)
|
Henry Jodrell
|
|
Brecon (scaun 1/1)
|
Sir Robert Salusbury, Bt
|
conservator
|
Breconshire (scaun 1/1)
|
Thomas Wood
|
|
Bridgnorth (scaun 1/2)
|
Isaac Hawkins Browne
|
|
Bridgnorth (scaun 2/2)
|
Thomas Whitmore
|
|
Bridgwater (scaun 1/2)
|
Vere Poulett
|
|
Bridgwater (scaun 2/2)
|
John Langston
|
|
Bridport (scaun 1/2)
|
George Barclay
|
|
Bridport (scaun 2/2)
|
Sir Evan Nepean, Bt
|
|
Bristol (scaun 1/2)
|
Lordul Sheffield
|
|
Bristol (scaun 2/2)
|
Charles Bragge
|
|
Buckingham (scaun 1/2)
|
Sir William Young, al doilea Bt. - Demis Înlocuit de Sir John Borlase Warren 1807
|
|
Buckingham (scaun 2/2)
|
Thomas Grenville
|
|
Buckinghamshire (scaun 1/2)
|
Templul Richard Nugent Grenville, Templul Earl
|
|
Buckinghamshire (scaun 2/2)
|
Marchizul de Titchfield
|
|
Bury St Edmunds (scaun 1/2)
|
Lord Charles FitzRoy
|
|
Bury St Edmunds (scaun 2/2)
|
Lordul Templetown
|
|
Buteshire (scaun 1/1)
|
James Stuart-Wortley-Mackenzie
|
|
C
|
Caernarvon Boroughs (scaun 1/1)
|
Onorabil Sir Charles Paget
|
|
Caernarvonshire (scaun 1/1)
|
Robert Williams
|
|
Caithness (scaun 0/0)
|
Alternat cu Buteshire. Nicio reprezentare în 1806
|
Callington (scaun 1/2)
|
William Wickham
|
|
Callington (scaun 2/2)
|
William Garrow
|
|
Calne (scaun 1/2)
|
Joseph Jekyll
|
|
Calne (scaun 2/2)
|
Osborne Markham
|
Whig
|
Cambridge (scaun 1/2)
|
Edward Finch
|
conservator
|
Cambridge (loc 2/2)
|
Robert Manners
|
conservator
|
Cambridgeshire (scaun 1/2)
|
Lord Charles Manners
|
|
Cambridgeshire (scaun 2/2)
|
Charles Philip Yorke
|
conservator
|
Universitatea Cambridge (scaun 1/2)
|
Lord Henry Petty
|
Whig
|
Universitatea Cambridge (locul 2/2)
|
Contele de Euston
|
Whig
|
Camelford (scaun 1/2)
|
Robert Adair
|
|
Camelford (scaun 2/2)
|
Vicontele Maitland
|
|
Canterbury (scaun 1/2)
|
John Baker
|
Whig
|
Canterbury (scaun 2/2)
|
James Simmons - Decedat Înlocuit de Samuel Elias Sawbridge 1807
|
|
Cardiff Boroughs (scaun 1/1)
|
Lord William Stuart
|
conservator
|
Cardigan Boroughs (scaun 1/1)
|
Onorabil John Vaughan
|
|
Cardiganshire (scaun 1/1)
|
Thomas Johnes
|
|
Carlisle (scaun 1/2)
|
Walter Spencer Stanhope
|
conservator
|
Carlisle (scaun 2/2)
|
John Christian Curwen
|
Whig
|
Carlow (scaun 1/1)
|
Onorabil Frederick John Robinson
|
|
Județul Carlow (scaun 1/2)
|
David Latouche
|
Whig
|
Județul Carlow (scaun 2/2)
|
Walter Bagenal
|
Whig
|
Carmarthen (scaun 1/1)
|
Viceamiralul George Campbell
|
|
Carmarthenshire (scaun 1/1)
|
William Paxton
|
|
Carrickfergus (scaun 1/1)
|
Lord Spencer Stanley Chichester - demis Înlocuit de James Craig 1807
|
Tory Whig
|
Cashel (scaun 1/1)
|
Vicontele Primrose
|
Whig
|
Castle Rising (scaun 1/2)
|
Richard Sharp
|
|
Castle Rising (scaun 2/2)
|
Charles Bagot-Chester
|
|
Județul Cavan (scaun 1/2)
|
Nathaniel Sneyd
|
conservator
|
Județul Cavan (scaun 2/2)
|
John Maxwell-Barry
|
conservator
|
Cheshire (scaun 1/2)
|
Davies Davenport
|
|
Cheshire (scaun 2/2)
|
Thomas Cholmondeley
|
|
Chester (scaun 1/2)
|
Richard Erle-Drax-Grosvenor
|
|
Chester (scaun 2/2)
|
Thomas Grosvenor
|
|
Chichester (scaun 1/2)
|
George White-Thomas
|
|
Chichester (scaun 2/2)
|
Thomas Steele
|
|
Chippenham (scaun 1/2)
|
Charles Brooke
|
|
Chippenham (scaun 2/2)
|
John Maitland
|
|
Christchurch (scaun 1/2)
|
William Sturges Bourne
|
conservator
|
Christchurch (scaunul 2/2)
|
George Rose
|
|
Cirencester (scaun 1/2)
|
Michael Hicks-Beach
|
|
Cirencester (scaun 2/2)
|
Joseph Cripps
|
|
Clackmannanshire (scaun 1/1)
|
George Abercromby
|
|
Județul Clare (scaun 1/2)
|
Onorabil Francis Nathaniel Burton
|
|
Județul Clare (scaunul 2/2)
|
Sir Edward O'Brien, Bt
|
|
Clitheroe (scaun 1/2)
|
Onorabil John Cust
|
|
Clitheroe (scaun 2/2)
|
Onorabil Robert Curzon
|
|
Clonmel (scaun 1/1)
|
Rt Onor. William Bagwell
|
conservator
|
Cockermouth (scaun 1/2)
|
John Lowther - Sat pentru Cumberland Înlocuit de Lord Binning 1807
|
Tory Tory
|
Cockermouth (scaun 2/2)
|
James Graham
|
conservator
|
Colchester (scaun 1/2)
|
Robert Thornton
|
conservator
|
Colchester (scaun 2/2)
|
William Tufnell
|
Whig
|
Coleraine (scaun 1/1)
|
Sir George Fitzgerald Hill, Bt - Sat pentru Londonderry Înlocuit de Walter Jones 1807
|
Tory Tory
|
Castelul Corfe (scaun 1/2)
|
Nathaniel Bond
|
Whig
|
Castelul Corfe (locul 2/2)
|
Henry Bankes
|
conservator
|
Plută (scaun 1/2)
|
Onorabil Christopher Hely-Hutchinson
|
Whig
|
Plută (scaun 2/2)
|
Mountifort Longfield
|
conservator
|
County Cork (scaun 1/2)
|
Vicontele Boyle
|
Whig
|
County Cork (scaun 2/2)
|
Onorabil George Ponsonby
|
Whig
|
Cornwall (scaun 1/2)
|
John Hearle Tremayne
|
|
Cornwall (scaun 2/2)
|
Sir William Lemon, Bt
|
|
Coventry (scaun 1/2)
|
William Mills
|
|
Coventry (scaun 2/2)
|
Peter Moore
|
|
Cricklade (scaun 1/2)
|
Lord Porchester
|
|
Cricklade (scaun 2/2)
|
Thomas Goddard
|
|
Cromartyshire (scaun 0/0)
|
Alternat cu Nairnshire. Nicio reprezentare în 1806
|
Cumberland (scaun 1/2)
|
Vicontele Morpeth
|
|
Cumberland (scaun 2/2)
|
John Lowther
|
|
D
|
Dartmouth (scaun 1/2)
|
Edmund Bastard
|
|
Dartmouth (scaun 2/2)
|
Arthur Howe Holdsworth
|
|
Denbigh Boroughs (scaun 1/1)
|
Robert Myddelton Biddulph
|
|
Denbighshire (scaun 1/1)
|
Sir Watkin Williams-Wynn, al cincilea baronet
|
|
Derby (scaun 1/2)
|
William Cavendish
|
|
Derby (scaun 2/2)
|
Edward Coke - Demis Înlocuit de Thomas William Coke 1807
|
|
Derbyshire (scaun 1/2)
|
George Cavendish
|
Whig
|
Derbyshire (scaun 2/2)
|
Edward Miller Mundy
|
conservator
|
Devize (scaun 1/2)
|
Joshua Smith
|
|
Devize (scaun 2/2)
|
Thomas Grimston Estcourt
|
|
Devon (scaun 1/2)
|
John Pollexfen Bastard
|
conservator
|
Devon (scaun 2/2)
|
Sir Lawrence Palk, Bt
|
|
Județul Donegal (scaun 1/2)
|
Henry Vaughan Brooke
|
conservator
|
Județul Donegal (scaunul 2/2)
|
Sir James Stewart, Bt
|
conservator
|
Dorchester (scaun 1/2)
|
Onorabil Cropley Ashley-Cooper
|
|
Dorchester (loc 2/2)
|
Francis Fane
|
|
Dorset (scaun 1/2)
|
Edward Berkeley Portman
|
|
Dorset (scaun 2/2)
|
William Morton Pitt
|
|
Dover (scaun 1/2)
|
John Jackson
|
|
Dover (scaun 2/2)
|
Charles Jenkinson
|
|
County Down (scaun 1/2)
|
Onorabil John Meade
|
|
County Down (loc 2/2)
|
Francis Savage
|
|
Downpatrick
|
Edward Southwell Ruthven
|
Whig
|
Downton (scaun 1/2)
|
Onorabil Bartolomeu Bouverie
|
Whig
|
Downton (scaun 2/2)
|
Onorabil Duncombe Pleydell-Bouverie
|
Whig
|
Drogheda
|
Henry Meade Ogle
|
conservator
|
Droitwich (scaun 1/2)
|
Thomas Foley
|
|
Droitwich (scaun 2/2)
|
Andrew Foley
|
|
Dublin (scaun 1/2)
|
Robert Shaw
|
conservator
|
Dublin (loc 2/2)
|
Rt Onor. Henry Grattan
|
Whig
|
Județul Dublin (scaun 1/2)
|
Hans Hamilton
|
conservator
|
Județul Dublin (loc 2/2)
|
Frederick John Falkiner
|
conservator
|
Universitatea din Dublin
|
Onorabil George Knox
|
conservator
|
Dumfries Burghs (scaun 1/1)
|
Henry Erskine
|
|
Dumfriesshire (scaun 1/1)
|
Sir William Johnstone Hope
|
|
Dunbartonshire (scaun 1/1)
|
Sir Charles Edmonstone, al doilea Bt
|
conservator
|
Dundalk
|
John Metge - Demis Înlocuit de Josias Dupré Porcher 1807
|
Tory Tory
|
Dungannon
|
Onorabil George Knox - Sat pentru Universitatea din Dublin Înlocuit de vicontele Hamilton 1807
|
Tory Tory
|
Dungarvan
|
Onorabil George Walpole
|
Whig
|
Dunwich (scaun 1/2)
|
Snowdon Barne
|
|
Dunwich (scaun 2/2)
|
Lordul Huntingfield
|
|
Durham (orașul) (scaun 1/2)
|
Richard Wharton
|
|
Durham (orașul) (locul 2/2)
|
Ralph John Lambton
|
|
Durham (județ) (scaun 1/2)
|
Sir Thomas Liddell, Bt
|
|
Durham (județ) (scaunul 2/2)
|
Ralphe Milbanke
|
|
Dysart Burghs (scaun 1/1)
|
Sir Ronald Crauford Ferguson
|
Whig
|
E
|
East Grinstead (scaun 1/2)
|
Sir Henry Strachey
|
|
East Grinstead (scaun 2/2)
|
Daniel Giles
|
|
East Looe (scaun 1/2)
|
Sir Edward Buller
|
|
East Looe (scaun 2/2)
|
John Buller
|
|
East Retford (scaun 1/2)
|
Charles Craufurd
|
|
East Retford (scaun 2/2)
|
Thomas Hughan
|
|
Edinburgh (scaun 1/1)
|
Sir Patrick Murray
|
|
Edinburghshire (scaun 1/1)
|
Robert Saunders Dundas
|
|
Elgin Burghs (scaun 1/1)
|
George Skene
|
|
Elginshire (scaun 1/1)
|
James Brodie
|
|
Ennis
|
Rt Onor. James Fitzgerald
|
conservator
|
Enniskillen
|
Nathaniel Sneyd - Sat pentru Co. Cavan Înlocuit de Richard Henry Alexander Bennet 1807
|
Tory Tory
|
Essex (scaun 1/2)
|
Colonelul John Bullock
|
|
Essex (loc 2/2)
|
Eliab Harvey
|
|
Evesham (scaun 1/2)
|
William Manning
|
|
Evesham (scaun 2/2)
|
Humphrey Howorth
|
|
Exeter (scaun 1/2)
|
Sir Charles Warwick Bampfylde
|
|
Exeter (scaun 2/2)
|
James Buller
|
|
Ochi (scaun 1/2)
|
Marchizul de Huntly - nobil Înlocuit de Henry Wellesley 1807
|
|
Ochi (scaun 2/2)
|
Onorabil William Cornwallis Înlocuit de James Cornwallis 1807
|
|
F
|
Județul Fermanagh (scaun 1/2)
|
Mervyn Archdall
|
conservator
|
Județul Fermanagh (scaunul 2/2)
|
Onorabil Galbraith Lowry Cole
|
conservator
|
Fife (scaun 1/1)
|
Robert Ferguson
|
|
Flint Boroughs (scaun 1/1)
|
Sir Edward Pryce Lloyd, Bt
|
|
Flintshire (scaun 1/1)
|
Sir Thomas Mostyn
|
|
Forfarshire (scaun 1/1)
|
William Maule
|
|
Fowey (scaun 1/2)
|
Reginald Pole Carew
|
conservator
|
Fowey (scaun 2/2)
|
Robert Wigram (junior)
|
conservator
|
G
|
Galway
|
James Daly
|
conservator
|
Județul Galway (scaun 1/2)
|
Richard Martin
|
conservator
|
Județul Galway (scaunul 2/2)
|
Denis Bowes Daly
|
conservator
|
Gatton (scaun 1/2)
|
Sir Mark Wood, Bt
|
|
Gatton (scaun 2/2)
|
James Athol Wood
|
|
Glamorganshire (scaun 1/1)
|
Thomas Wyndham
|
|
Glasgow Burghs (scaun 1/1)
|
Archibald Campbell
|
|
Gloucester (scaun 1/2)
|
Henry Thomas Howard
|
Whig
|
Gloucester (scaun 2/2)
|
Robert Morris
|
Whig
|
Gloucestershire (scaun 1/2)
|
Lord Edward Somerset
|
conservator
|
Gloucestershire (scaun 2/2)
|
Onorabil George Cranfield Berkeley
|
conservator
|
Grampound (scaun 1/2)
|
Sir Christopher Hawkins, Bt
|
Whig
|
Grampound (scaun 2/2)
|
Henry Fawcett
|
|
Grantham (scaun 1/2)
|
Thomas Thoroton
|
|
Grantham (loc 2/2)
|
Russell Manners
|
|
Great Bedwyn (scaun 1/2)
|
Vicontele Stopford Înlocuit de Sir Vicary Gibbs 1807
|
conservator
|
Great Bedwyn (scaun 2/2)
|
James Henry Leigh
|
conservator
|
Great Grimsby (scaun 1/2)
|
Onorabil Charles Anderson-Pelham
|
|
Great Grimsby (scaun 2/2)
|
Onorabil George Anderson-Pelham
|
|
Great Marlow (scaun 1/2)
|
Pascoe Grenfell
|
Whig
|
Great Marlow (scaun 2/2)
|
Owen Williams
|
Whig
|
Great Yarmouth (scaun 1/2)
|
Onorabil Edward Harbord
|
Whig
|
Great Yarmouth (scaun 2/2)
|
Dr. Stephen Lushington
|
Whig
|
Guildford (scaun 1/2)
|
Thomas Cranley Onslow
|
conservator
|
Guildford (scaun 2/2)
|
George Holme Sumner - demis la cerere Înlocuit de Chapple Norton 1807
|
Tory Whig
|
H
|
Haddington Burghs (scaun 1/1)
|
William Lamb, al doilea vicontele Melbourne
|
Whig
|
Haddingtonshire (scaun 1/1)
|
Charles Hope
|
|
Hampshire (scaun 1/2)
|
Thomas Thistlethwayte
|
|
Hampshire (scaun 2/2)
|
Onorabil William Herbert
|
|
Harwich (scaun 1/2)
|
William Henry Fremantle - Sat pentru Saltash Înlocuit de James Adams 1807
|
|
Harwich (scaun 2/2)
|
John Hiley Addington
|
|
Haslemere (scaun 1/2)
|
Vicontele Garlies - Nobil nlocuit de Robert Plumer Ward 1807
|
Tory Tory
|
Haslemere (scaun 2/2)
|
Charles Long
|
conservator
|
Hastings (scaun 1/2)
|
Sir John Nicholl
|
|
Hastings (scaun 2/2)
|
Sir William Fowle Middleton
|
|
Haverfordwest (scaun 1/1)
|
Al doilea baron Kensington
|
|
Hedon (scaun 1/2)
|
George Johnstone
|
|
Hedon (scaun 2/2)
|
Anthony Browne
|
|
Helston (scaun 1/2)
|
Nicholas Vansittart - Sat pentru Old Sarum Înlocuit de Thomas Brand 1807
|
Tory Whig
|
Helston (scaun 2/2)
|
John Du Ponthieu
|
|
Hereford (scaun 1/2)
|
Thomas Powell Symonds
|
|
Hereford (scaun 2/2)
|
Richard Philip Scudamore
|
|
Herefordshire (scaun 1/2)
|
Sir George Cornewall, Bt
|
conservator
|
Herefordshire (scaun 2/2)
|
Sir John Cotterell, Bt
|
conservator
|
Hertford (scaun 1/2)
|
Edward Spencer Cowper
|
Whig
|
Hertford (scaun 2/2)
|
Nicolson Calvert
|
Whig
|
Hertfordshire (scaun 1/2)
|
William Plumer
|
|
Hertfordshire (scaun 2/2)
|
William Baker
|
|
Heytesbury (scaun 1/2)
|
Charles Abbot - Sat pentru Universitatea Oxford Înlocuit de Dr. Charles Moore 1807
|
|
Heytesbury (scaun 2/2)
|
Sir William Pierce Ashe A'Court - demis Înlocuit de Michael Symes 1807
|
|
Higham Ferrers (scaun 1/1)
|
Francis Ferrand Foljambe
|
Whig
|
Hindon (scaun 1/2)
|
William Beckford
|
Whig
|
Hindon (scaun 2/2)
|
Benjamin Hobhouse
|
Whig
|
Honiton (scaun 1/2)
|
Thomas Cochrane
|
|
Honiton (scaun 2/2)
|
Augustus Cavendish-Bradshaw
|
|
Horsham (scaun 1/2)
|
Francis John Wilder
|
|
Horsham (scaun 2/2)
|
Dragoste Jones-Parry
|
|
Huntingdon (scaun 1/2)
|
William Henry Fellowes
|
|
Huntingdon (scaun 2/2)
|
John Calvert
|
|
Huntingdonshire (scaun 1/2)
|
Vicontele Hinchingbrooke
|
|
Huntingdonshire (scaun 2/2)
|
Lord Proby
|
|
Hythe (scaun 1/2)
|
Vicontele Marsham
|
|
Hythe (scaun 2/2)
|
Thomas Godfrey
|
|
Eu
|
Ilchester (scaun 1/2)
|
Sir William Manners, Bt
|
|
Ilchester (loc 2/2)
|
Nathaniel Saxon
|
|
Inverness Burghs (scaun 1/1)
|
Francis William Grant
|
|
Inverness-shire (scaun 1/1)
|
Charles Grant (senior)
|
Pittite / Tory
|
Ipswich (scaun 1/2)
|
Richard Wilson
|
|
Ipswich (scaun 2/2)
|
Robert Stopford
|
|
K
|
Kent (scaun 1/2)
|
Sir Edward Knatchbull, Bt
|
conservator
|
Kent (scaun 2/2)
|
William Honeywood
|
Whig
|
Județul Kerry (scaun 1/2)
|
Henry Arthur Herbert
|
Whig
|
Județul Kerry (locul 2/2)
|
Rt Onor. Maurice Fitzgerald
|
Whig
|
Județul Kildare (scaun 1/2)
|
Lord Robert Stephen Fitzgerald
|
Whig
|
Județul Kildare (scaun 2/2)
|
Robert La Touche
|
Whig
|
Kilkenny (scaun 1/1)
|
Onorabil Charles Harward Butler
|
Whig
|
Județul Kilkenny (scaun 1/2)
|
Onorabil James Wandesford Butler
|
Whig
|
Județul Kilkenny (loc 2/2)
|
Onorabil Frederick Cavendish Ponsonby
|
Whig
|
Kincardineshire (scaun 1/1)
|
William Adam
|
|
King's County (scaun 1/2)
|
Sir Lawrence Parsons, Bt
|
conservator
|
King's County (scaunul 2/2)
|
Thomas Bernard (senior)
|
conservator
|
King's Lynn (scaun 1/2)
|
Onorabil Horatio Walpole
|
|
King's Lynn (locul 2/2)
|
Sir Martin ffolkes, Bt
|
|
Kingston upon Hull (scaun 1/2)
|
William Joseph Denison
|
Whig
|
Kingston upon Hull (scaun 2/2)
|
John Staniforth
|
conservator
|
Kinross-shire (scaun 0/0)
|
Alternat cu Clackmannanshire. Nereprezentat în acest Parlament
|
Kinsale (scaun 1/1)
|
Henry Martin
|
Whig
|
Kirkcudbright Stewartry (scaun 1/1)
|
Montgomery Granville John Stewart
|
conservator
|
Knaresborough (scaun 1/2)
|
Vicontele Ossulston
|
Whig
|
Knaresborough (scaun 2/2)
|
Lord John Townshend
|
Whig
|
L
|
Lanarkshire (scaun 1/1)
|
Lord Archibald Hamilton
|
Whig
|
Lancashire (scaun 1/2)
|
Thomas Stanley
|
|
Lancashire (scaun 2/2)
|
John Blackburne
|
|
Lancaster (scaun 1/2)
|
John Fenton-Cawthorne
|
conservator
|
Lancaster (scaun 2/2)
|
John Dent
|
|
Launceston (scaun 1/2)
|
Earl Percy
|
conservator
|
Launceston (scaun 2/2)
|
James Brogden
|
conservator
|
Leicester (scaun 1/2)
|
Thomas Babington
|
|
Leicester (scaun 2/2)
|
Samuel Smith
|
|
Leicestershire (scaun 1/2)
|
Lord Robert William Manners
|
|
Leicestershire (scaun 2/2)
|
George Anthony Legh Keck
|
|
Județul Leitrim (scaun 1/2)
|
Henry John Clements
|
conservator
|
Județul Leitrim (scaunul 2/2)
|
William Gore
|
conservator
|
Leominster (scaun 1/2)
|
John Lubbock
|
|
Leominster (scaun 2/2)
|
Henry Bonham
|
|
Lewes (scaun 1/2)
|
Henry Shelley
|
|
Lewes (scaun 2/2)
|
Thomas Kemp
|
|
Lichfield (scaun 1/2)
|
George Granville Venables Vernon
|
Whig
|
Lichfield (scaun 2/2)
|
Sir George Anson
|
Whig
|
Limerick
|
Charles Vereker
|
conservator
|
County Limerick (scaun 1/2)
|
William Odell
|
|
Județul Limerick (locul 2/2)
|
Onorabil William Henry Quin
|
|
Lincoln (scaun 1/2)
|
William Monson
|
|
Lincoln (scaun 2/2)
|
Richard Ellison
|
|
Lincolnshire (scaun 1/2)
|
Sir Gilbert Heathcote, Bt
|
|
Lincolnshire (scaun 2/2)
|
Charles Chaplin
|
|
Linlithgow Burghs (scaun 1/1)
|
Sir Charles Lockhart-Ross, Bt
|
|
Linlithgowshire (scaun 1/1)
|
Sir Alexander Hope
|
|
Lisburn
|
Contele de Yarmouth
|
conservator
|
Liskeard (scaun 1/2)
|
William Eliot
|
conservator
|
Liskeard (scaun 2/2)
|
William Huskisson
|
conservator
|
Liverpool (scaun 1/2)
|
Isaac Gascoyne
|
conservator
|
Liverpool (loc 2/2)
|
William Roscoe
|
Whig
|
Londra (orașul) (scaun 1/4)
|
William Curtis
|
conservator
|
Londra (orașul) (locul 2/4)
|
Sir James Shaw, Bt
|
conservator
|
Londra (orașul) (scaun 3/4)
|
Sir Charles Price
|
conservator
|
Londra (orașul) (locul 4/4)
|
Harvey Christian Combe
|
Whig
|
Londonderry
|
Sir George Fitzgerald Hill, Bt
|
conservator
|
County Londonderry (scaun 1/2)
|
Onorabil Charles William Stewart
|
conservator
|
Județul Londonderry (locul 2/2)
|
Lord George Thomas Beresford
|
conservator
|
Județul Longford (scaun 1/2)
|
Sir Thomas Fetherston, Bt
|
conservator
|
Județul Longford (scaunul 2/2)
|
Vicontele Forbes
|
conservator
|
Lostwithiel (scaun 1/2)
|
Vicontele Lismore
|
|
Lostwithiel (scaun 2/2)
|
William Dickinson - Sat pentru Somerset Înlocuit de Charles Cockerell 1807
|
|
County Louth (scaun 1/2)
|
John Foster
|
conservator
|
County Louth (scaunul 2/2)
|
Vicontele Jocelyn
|
conservator
|
Ludgershall (scaun 1/2)
|
Magens Dorrien-Magens
|
conservator
|
Ludgershall (scaun 2/2)
|
Thomas Everett
|
conservator
|
Ludlow (scaun 1/2)
|
Vicontele Clive
|
conservator
|
Ludlow (scaun 2/2)
|
Robert Clive
|
|
Lyme Regis (scaun 1/2)
|
Henry Fane
|
conservator
|
Lyme Regis (scaun 2/2)
|
Lord Burghersh
|
conservator
|
Lymington (scaun 1/2)
|
Sir Harry Burrard-Neale, Bt
|
|
Lymington (scaun 2/2)
|
John Kingston
|
|
M
|
Maidstone (scaun 1/2)
|
George Simson
|
|
Maidstone (scaun 2/2)
|
George Longman
|
|
Maldon (scaun 1/2)
|
Joseph Holden Strutt
|
|
Maldon (scaun 2/2)
|
Benjamin Gaskell
|
|
Nalbă
|
Denham Jephson
|
Whig
|
Malmesbury (scaun 1/2)
|
Robert Ladbroke
|
|
Malmesbury (scaun 2/2)
|
Nicholas Ridley-Colborne
|
|
Malton (scaun 1/2)
|
Vicontele Milton
|
|
Malton (scaun 2/2)
|
Bryan Cooke
|
|
Marlborough (scaun 1/2)
|
Lord Bruce
|
|
Marlborough (loc 2/2)
|
Contele de Dalkeith - Nobil înlocuit de vicontele Stopford 1807
|
|
Județul Mayo (scaun 1/2)
|
Rt Onor. Denis Browne
|
conservator
|
Județul Mayo (scaunul 2/2)
|
Onorabil Henry Augustus Dillon
|
Whig
|
Județul Meath (scaun 1/2)
|
Thomas Bligh
|
Whig
|
Județul Meath (locul 2/2)
|
Sir Marcus Somerville, Bt
|
Whig
|
Merionethshire (scaun 1/1)
|
Sir Robert Williames Vaughan
|
|
Middlesex (scaun 1/2)
|
George Byng
|
Whig
|
Middlesex (scaun 2/2)
|
William Mellish
|
conservator
|
Midhurst (scaun 1/2)
|
John Smith - Sat pentru Nottingham Înlocuit de Henry Watkin Williams-Wynn 1807
|
conservator
|
Midhurst (scaun 2/2)
|
William Wickham - Sat pentru Callington Înlocuit de William Conyngham Plunket 1807
|
conservator
|
Portul Milborne (scaun 1/2)
|
Lord Paget
|
|
Portul Milborne (scaun 2/2)
|
Hugh Leycester
|
|
Minehead (scaun 1/2)
|
Lordul Rancliffe
|
Whig
|
Minehead (scaun 2/2)
|
Sir John Lethbridge, primul baronet - Demis Înlocuit de John Fownes Luttrell 1807
|
Tory Tory
|
Mitchell (scaun 1/2)
|
Sir Christopher Hawkins - Sat pentru Grampound Înlocuit de Onor . Sir Arthur Wellesley 1807
|
Tory Tory
|
Mitchell (scaun 2/2)
|
Frederick Trench - Demis Înlocuit de Henry Conyngham Montgomery 1807
|
conservator
|
Județul Monaghan (scaun 1/2)
|
Richard Dawson
|
|
Județul Monaghan (scaunul 2/2)
|
Charles Powell Leslie II
|
|
Monmouth Boroughs (scaun 1/1)
|
Lord Charles Somerset
|
|
Monmouthshire (scaun 1/2)
|
Lt. colonelul Sir Charles Morgan
|
|
Monmouthshire (scaun 2/2)
|
Căpitanul Lord Arthur John Henry Somerset
|
|
Montgomery (scaun 1/1)
|
Whitshed Keene
|
|
Montgomeryshire (scaun 1/1)
|
Charles Williams-Wynn
|
conservator
|
Morpeth (scaun 1/2)
|
William Ord
|
Whig
|
Morpeth (scaun 2/2)
|
Onorabil William Howard
|
|
N
|
Nairnshire (scaun 0/0)
|
Henry Frederick Campbell
|
|
New Romney (scaun 1/2)
|
William Windham
|
Whig
|
New Romney (loc 2/2)
|
Sir John Perring, Bt
|
Whig
|
Noul Ross
|
Charles Leigh
|
|
New Shoreham (scaun 1/2)
|
Sir Charles Merrik Burrell, Bt
|
conservator
|
New Shoreham (scaun 2/2)
|
Timothy Shelley
|
|
Newark (scaun 1/2)
|
Henry Willoughby
|
conservator
|
Newark (scaun 2/2)
|
Sir Stapleton Cotton, Bt
|
|
Newcastle-under-Lyme (scaun 1/2)
|
James Macdonald
|
|
Newcastle-under-Lyme (scaun 2/2)
|
Edward Bootle-Wilbraham
|
|
Newcastle-upon-Tyne (scaun 1/2)
|
Charles John Brandling
|
|
Newcastle-upon-Tyne (scaun 2/2)
|
Sir Matthew White Ridley, al doilea baronet
|
|
Newport (Cornwall) (scaun 1/2)
|
William Northey
|
conservator
|
Newport (Cornwall) (scaun 2/2)
|
Edward Morris
|
Whig
|
Newport (Insula Wight) (scaun 1/2)
|
Isaac Corry
|
|
Newport (Insula Wight) (scaun 2/2)
|
Generalul maior Sir John Doyle
|
|
Newry
|
Onorabil Francis Needham
|
conservator
|
Newton (Lancashire) (scaun 1/2)
|
Colonelul Peter Heron
|
|
Newton (Lancashire) (scaun 2/2)
|
Thomas Brooke
|
|
Newtown (Insula Wight) (scaun 1/2)
|
Sir Robert Barclay
|
Whig
|
Newtown (Insula Wight) (scaun 2/2)
|
George Canning
|
conservator
|
Norfolk (scaun 1/2)
|
Thomas Coke - Anularea alegerilor Înlocuit de Sir Jacob Astley, Bt 1807
|
Whig Whig
|
Norfolk (scaun 2/2)
|
William Windham - Sat pentru New Romney Înlocuit de Edward Coke 1807
|
Whig WHig
|
Northallerton (scaun 1/2)
|
Onorabil Edward Lascelles
|
conservator
|
Northallerton (loc 2/2)
|
Henry Peirse (mai tânăr)
|
Whig
|
Northampton (scaun 1/2)
|
Onorabil Spencer Perceval
|
|
Northampton (scaun 2/2)
|
Onorabil Edward Bouverie
|
|
Northamptonshire (scaun 1/2)
|
Vicontele Althorp
|
|
Northamptonshire (scaun 2/2)
|
William Ralph Cartwright
|
|
Northumberland (scaun 1/2)
|
Charles Grey
|
|
Northumberland (scaun 2/2)
|
Thomas Richard Beaumont
|
|
Norwich (scaun 1/2)
|
Robert Fellowes
|
|
Norwich (loc 2/2)
|
John Patteson
|
conservator
|
Nottingham (scaun 1/2)
|
Daniel Parker Coca-Cola
|
|
Nottingham (scaun 2/2)
|
John Smith
|
conservator
|
Nottinghamshire (scaun 1/2)
|
Anthony Hardolph Eyre
|
|
Nottinghamshire (scaun 2/2)
|
Charles Pierrepoint
|
|
O
|
Okehampton (scaun 1/2)
|
Richard Bateman-Robson
|
Whig
|
Okehampton (scaun 2/2)
|
Joseph Foster-Barham
|
Whig
|
Old Sarum (scaun 1/2)
|
Nicholas Vansittart
|
conservator
|
Old Sarum (scaun 2/2)
|
Lordul Blayney
|
|
Orford (scaun 1/2)
|
Lord Robert Seymour
|
conservator
|
Orford (scaun 2/2)
|
Lord Henry Moore
|
conservator
|
Orkney și Shetland (scaun 1/1)
|
Robert Honyman
|
|
Oxford (scaun 1/2)
|
Francis Burton
|
|
Oxford (scaun 2/2)
|
John Atkyns-Wright
|
|
Oxfordshire (scaun 1/2)
|
Lord Francis Spencer
|
|
Oxfordshire (scaun 2/2)
|
John Fane
|
|
Universitatea Oxford (scaun 1/2)
|
Sir William Scott
|
conservator
|
Universitatea Oxford (locul 2/2)
|
Charles Abbot
|
conservator
|
P
|
Peeblesshire (scaun 1/1)
|
James Montgomery
|
|
Pembroke Boroughs (scaun 1/1)
|
Hugh Barlow
|
Whig
|
Pembrokeshire (scaun 1/1)
|
Lord Milford
|
|
Penryn (scaun 1/2)
|
Henry Swann
|
conservator
|
Penryn (scaun 2/2)
|
Sir Christopher Hawkins Înlocuit de John Bettesworth-Trevanion 1807
|
Tory Tory
|
Perth Burghs (scaun 1/1)
|
Sir David Wedderburn, Bt
|
conservator
|
Perthshire (scaun 1/1)
|
Thomas Graham
|
|
Peterborough (scaun 1/2)
|
Franceză Laurence
|
Whig
|
Peterborough (loc 2/2)
|
William Elliot
|
Whig
|
Petersfield (scaun 1/2)
|
Hylton Jolliffe
|
|
Petersfield (loc 2/2)
|
Onorabil John Ward
|
|
Plymouth (scaun 1/2)
|
Thomas Tyrwhitt
|
|
Plymouth (scaun 2/2)
|
Amiralul Sir Charles Pole
|
|
Plympton Erle (scaun 1/2)
|
Vicontele Castlereagh
|
|
Plympton Erle (scaun 2/2)
|
Sir Stephen Lushington - Decedat Înlocuit de William Assheton Harbord 1807
|
|
Pontefract (scaun 1/2)
|
Robert Pemberton Milnes
|
|
Pontefract (scaun 2/2)
|
John Smyth
|
|
Poole (scaun 1/2)
|
George Garland
|
|
Poole (scaun 2/2)
|
John Jeffery
|
|
Portarlington
|
Sir Oswald Mosley, Bt
|
|
Portsmouth (scaun 1/2)
|
John Markham
|
Whig
|
Portsmouth (scaun 2/2)
|
Sir Thomas Miller, Bt
|
Whig
|
Preston (scaun 1/2)
|
Lord Stanley
|
Whig
|
Preston (scaun 2/2)
|
Samuel Horrocks
|
conservator
|
Î
|
Queenborough (scaun 1/2)
|
William Frankland
|
Whig
|
Queenborough (loc 2/2)
|
Sir Samuel Romilly
|
Whig
|
Județul Queen's (scaun 1/2)
|
Onorabil William Wellesley-Pole
|
conservator
|
Regiunea Reginei (scaunul 2/2)
|
Henry Brooke Parnell
|
Whig
|
R
|
Radnor Boroughs (scaun 1/1)
|
Richard Price
|
|
Radnorshire (scaun 1/1)
|
Walter Wilkins
|
|
Citire (scaun 1/2)
|
Charles Shaw-Lefevre
|
|
Lectură (scaun 2/2)
|
John Simeon
|
|
Reigate (scaun 1/2)
|
Edward Charles Cocks
|
|
Reigate (scaun 2/2)
|
Vicontele Royston
|
|
Renfrewshire (scaun 1/1)
|
Boyd Alexander
|
|
Richmond (Yorkshire) (scaun 1/2)
|
Arthur Shakespeare
|
Whig
|
Richmond (Yorkshire) (locul 2/2)
|
Charles Lawrence Dundas
|
Whig
|
Ripon (scaun 1/2)
|
Sir James Graham, Bt
|
conservator
|
Ripon (scaun 2/2)
|
Lordul Headley
|
conservator
|
Rochester (scaun 1/2)
|
John Calcraft
|
Whig
|
Rochester (scaun 2/2)
|
James Barnett
|
|
Județul Roscommon (scaun 1/2)
|
Arthur French
|
Whig
|
Județul Roscommon (scaunul 2/2)
|
Onorabil Stephen Mahon
|
Whig
|
Ross-shire (scaun 1/1)
|
Alexander Mackenzie-Fraser
|
|
Roxburghshire (scaun 1/1)
|
John Rutherford
|
|
Rutland (scaun 1/2)
|
Gerard Noel Edwardes
|
Whig
|
Rutland (scaun 2/2)
|
Lordul Henniker
|
|
Secară (scaun 1/2)
|
Patrick Crauford Bruce
|
|
Secară (scaun 2/2)
|
Michael Angelo Taylor
|
|
S
|
St Albans (scaun 1/2)
|
William Stephen Poyntz
|
|
St Albans (scaun 2/2)
|
Onorabil James Grimston
|
conservator
|
St Germani (scaun 1/2)
|
Sir Joseph Yorke
|
conservator
|
St germani (scaun 2/2)
|
Matthew Montagu
|
conservator
|
St Ives (scaun 1/2)
|
Samuel Stephens
|
|
St Ives (scaun 2/2)
|
Francis Horner
|
Whig
|
St Mawes (scaun 1/2)
|
Sir John Newport - Sat pentru Waterford Înlocuit de William Shipley 1807
|
Whig
|
St Mawes (scaun 2/2)
|
Scrope Bernard
|
conservator
|
Salisbury (scaun 1/2)
|
Vicontele Folkestone
|
|
Salisbury (loc 2/2)
|
William Hussey
|
|
Saltash (scaun 1/2)
|
Matthew Russell Înlocuit de Onor. 1807.
Richard Griffin |
Whig
|
Saltash (scaun 2/2)
|
Arthur Champernowne Înlocuit de William Henry Fremantle 1807
|
|
Sandwich (scaun 1/2)
|
Căpitanul Thomas Fremantle
|
|
Sandwich (scaun 2/2)
|
Sir Horatio Mann, Bt
|
|
Scarborough (scaun 1/2)
|
Charles Manners Sutton
|
conservator
|
Scarborough (scaun 2/2)
|
Onorabil Edmund Phipps
|
conservator
|
Seaford (scaun 1/2)
|
George Hibbert
|
conservator
|
Seaford (scaun 2/2)
|
John Leach
|
conservator
|
Selkirkshire (scaun 1/1)
|
William Eliott-Lockhart
|
|
Shaftesbury (scaun 1/2)
|
Edward Loveden Loveden
|
Whig
|
Shaftesbury (scaun 2/2)
|
Căpitanul Sir Home Riggs Popham
|
|
Shrewsbury (scaun 1/2)
|
Henry Gray Bennet
|
Whig
|
Shrewsbury (scaun 2/2)
|
Onorabil William Hill
|
conservator
|
Shropshire (scaun 1/2)
|
John Kynaston
|
|
Shropshire (scaun 2/2)
|
John Cotes
|
|
Sligo
|
George Canning
|
conservator
|
Județul Sligo (scaun 1/2)
|
Edward Synge Cooper
|
conservator
|
Județul Sligo (scaun 2/2)
|
Charles O'Hara
|
Whig
|
Somerset (scaun 1/2)
|
Thomas Lethbridge
|
conservator
|
Somerset (scaun 2/2)
|
William Dickinson
|
conservator
|
Southampton (scaun 1/2)
|
George Henry Rose
|
|
Southampton (loc 2/2)
|
Arthur Atherley
|
|
Southwark (scaun 1/2)
|
Henry Thornton
|
Independent
|
Southwark (scaun 2/2)
|
Sir Thomas Turton, Bt
|
|
Stafford (scaun 1/2)
|
Edward Monckton
|
conservator
|
Stafford (scaun 2/2)
|
Richard Mansel-Philipps
|
conservator
|
Staffordshire (scaun 1/2)
|
Sir Edward Littleton, Bt
|
Whig
|
Staffordshire (locul 2/2)
|
Earl Gower
|
Whig
|
Stamford (scaun 1/2)
|
Albemarle Bertie
|
conservator
|
Stamford (scaun 2/2)
|
John Leland
|
conservator
|
Steyning (scaun 1/2)
|
James Lloyd
|
Whig
|
Steyning (scaun 2/2)
|
Robert Hurst
|
Whig
|
Stirling Burghs (scaun 1/1)
|
Sir John Henderson, Bt
|
|
Stirlingshire (scaun 1/1)
|
Charles Elphinstone Fleeming
|
|
Stockbridge (scaun 1/2)
|
John Foster Barham - Sat pentru Okehampton Înlocuit de Sir John Fleming Leicester 1807
|
Whig Whig
|
Stockbridge (scaun 2/2)
|
George Porter
|
Whig
|
Sudbury (scaun 1/2)
|
Sir John Coxe Hippisley
|
|
Sudbury (loc 2/2)
|
John Pytches
|
|
Suffolk (scaun 1/2)
|
Sir Charles Bunbury, Bt
|
|
Suffolk (scaun 2/2)
|
Thomas Gooch
|
|
Surrey (scaun 1/2)
|
Lord William Russell
|
Whig
|
Surrey (loc 2/2)
|
Sir John Frederick, Bt
|
conservator
|
Sussex (scaun 1/2)
|
John Fuller
|
|
Sussex (loc 2/2)
|
Charles Lennox - Ennobled Înlocuit de Charles William Wyndham 1807
|
|
Sutherland (scaun 1/1)
|
William Dundas
|
conservator
|
T
|
Tain Burghs (scaun 1/1)
|
John Randoll Mackenzie
|
|
Tamworth (scaun 1/2)
|
William Loftus
|
|
Tamworth (scaun 2/2)
|
Sir Robert Peel
|
conservator
|
Taunton (scaun 1/2)
|
Alexander Baring
|
|
Taunton (scaun 2/2)
|
John Hammet
|
|
Tavistock (scaun 1/2)
|
Lord Robert Spencer
|
Whig
|
Tavistock (scaun 2/2)
|
Onorabil Richard FitzPatrick
|
Whig
|
Tewkesbury (scaun 1/2)
|
James Martin
|
Whig
|
Tewkesbury (scaun 2/2)
|
Christopher Bethell Codrington
|
conservator
|
Thetford (scaun 1/2)
|
Lord William FitzRoy
|
|
Thetford (scaun 2/2)
|
James Mingay Înlocuit de Thomas Creevey 1807
|
|
Thirsk (scaun 1/2)
|
James Topping
|
|
Thirsk (scaun 2/2)
|
Robert Greenhill-Russell
|
Whig
|
Județul Tipperary (scaun 1/2)
|
Onorabil Montagu James Mathew
|
Whig
|
Județul Tipperary (scaun 2/2)
|
Onorabil Francis Aldborough Prittie
|
Whig
|
Tiverton (scaun 1/2)
|
William Fitzhugh
|
conservator
|
Tiverton (scaun 2/2)
|
Onorabil Richard Ryder
|
conservator
|
Totnes (scaun 1/2)
|
Benjamin Hall
|
|
Totnes (scaun 2/2)
|
William Adams
|
|
Tralee
|
Rt Onor. Maurice FitzGerald - Sat pentru Co. Kerry Înlocuit de Samuel Boddington 1807
|
Whig Tory
|
Tregony (scaun 1/2)
|
Godfrey Wentworth Wentworth
|
Whig
|
Tregony (scaun 2/2)
|
James O'Callaghan
|
Whig
|
Truro (scaun 1/2)
|
Edward Leveson-Gower
|
conservator
|
Truro (scaun 2/2)
|
John Lemon
|
Whig
|
Județul Tyrone (scaun 1/2)
|
Onorabil Thomas Knox
|
|
Județul Tyrone (scaunul 2/2)
|
James Stewart
|
|
W
|
Wallingford (scaun 1/2)
|
William Hughes
|
Whig
|
Wallingford (scaun 2/2)
|
Richard Benyon
|
conservator
|
Wareham (scaun 1/2)
|
Jonathan Raine
|
|
Wareham (scaun 2/2)
|
Andrew Strahan
|
|
Warwick (scaun 1/2)
|
Charles Mills
|
|
Warwick (scaun 2/2)
|
Lord Brooke
|
conservator
|
Warwickshire (scaun 1/2)
|
Dugdale Stratford Dugdale
|
|
Warwickshire (scaun 2/2)
|
Charles Mordaunt
|
|
Waterford
|
Sir John Newport, Bt
|
conservator
|
Județul Waterford (scaun 1/2)
|
John Claudius Beresford
|
conservator
|
Județul Waterford (scaunul 2/2)
|
Richard Power
|
Whig
|
Puțuri (scaun 1/2)
|
Charles William Taylor
|
Whig
|
Puțuri (scaun 2/2)
|
Clement Tudway
|
|
Wendover (scaun 1/2)
|
Vicontele Mahon - Sat pentru Hull Înlocuit de Francis Horner 1807
|
Whig Whig
|
Wendover (scaun 2/2)
|
George Smith
|
Whig
|
Wenlock (scaun 1/2)
|
John Simpson
|
|
Wenlock (scaun 2/2)
|
Cecil Forester
|
|
Weobley (scaun 1/2)
|
Lord George Thynne
|
|
Weobley (scaun 2/2)
|
Robert Steele
|
|
West Looe (scaun 1/2)
|
Ralph Allen Daniell
|
|
West Looe (scaun 2/2)
|
James Buller
|
|
Westbury (scaun 1/2)
|
William Jacob
|
|
Westbury (loc 2/2)
|
John Woolmore
|
|
Județul Westmeath (scaun 1/2)
|
William Smyth
|
|
Județul Westmeath
|
Gustavus Hume-Rochfort
|
|
Westminster (scaun 1/2)
|
Sir Samuel Hood
|
conservator
|
Westminster (scaun 2/2)
|
Richard Brinsley Sheridan
|
Whig
|
Westmorland (scaun 1/2)
|
James Lowther
|
conservator
|
Westmorland (scaun 2/2)
|
Lordul Muncaster
|
conservator
|
Wexford
|
Sir Robert Wigram, Bt
|
conservator
|
Județul Wexford (scaun 1/2)
|
John Colclough
|
Whig
|
Județul Wexford (scaunul 2/2)
|
Robert Shapland Carew
|
Whig
|
Weymouth și Melcombe Regis (scaun 1/4)
|
Sir James Murray-Pulteney
|
conservator
|
Weymouth și Melcombe Regis (loc 2/4)
|
Richard Augustus Tucker Steward
|
|
Weymouth și Melcombe Regis (scaun 3/4)
|
Charles Adams
|
conservator
|
Weymouth și Melcombe Regis (loc 4/4)
|
Gabriel Tucker Steward
|
conservator
|
Whitchurch (scaun 1/2)
|
William Brodrick
|
|
Whitchurch (scaun 2/2)
|
Onorabil William Augustus Townshend
|
|
Județul Wicklow (scaun 1/2)
|
William Hoare Hume
|
Whig
|
Județul Wicklow (scaun 2/2)
|
William Tighe
|
Whig
|
Wigan (scaun 1/2)
|
John Hodson
|
conservator
|
Wigan (scaun 2/2)
|
Sir Robert Holt Leigh
|
conservator
|
Wigtown Burghs (scaun 1/1)
|
Edward Richard Stewart
|
|
Wigtownshire (scaun 1/1)
|
William Maxwell
|
|
Wilton (scaun 1/2)
|
Ralph Sheldon
|
|
Wilton (scaun 2/2)
|
Căpitanul Onor. Charles Herbert
|
|
Wiltshire (scaun 1/2)
|
Henry Penruddocke Wyndham
|
Whig
|
Wiltshire (scaun 2/2)
|
Richard Godolphin Long
|
conservator
|
Winchelsea (scaun 1/2)
|
Sir Frederick Fletcher-Vane
|
Whig
|
Winchelsea (scaun 2/2)
|
Calverley Bewicke
|
Whig
|
Winchester (scaun 1/2)
|
Sir Henry St John-Mildmay, Bt
|
|
Winchester (loc 2/2)
|
Richard Grace Gamon
|
|
Windsor (scaun 1/2)
|
Edward Disbrowe
|
conservator
|
Windsor (scaun 2/2)
|
Richard Ramsbottom
|
conservator
|
Woodstock (scaun 1/2)
|
Sir Henry Dashwood, Bt
|
|
Woodstock (scaun 2/2)
|
Onorabil William Eden
|
|
Wootton Bassett (scaun 1/2)
|
Robert Knight
|
Whig
|
Wootton Bassett (scaun 2/2)
|
Robert Williams
|
|
Worcester (scaun 1/2)
|
Henry Bromley - demis Înlocuit de William Gordon 1807
|
Whig
|
Worcester (scaun 2/2)
|
Abraham Robarts
|
Whig
|
Worcestershire (scaun 1/2)
|
William Lyttelton
|
|
Worcestershire (scaun 2/2)
|
William Lygon
|
|
Wycombe (scaun 1/2)
|
Sir Thomas Baring, Bt
|
|
Wycombe (scaun 2/2)
|
Sir John Dashwood-King, Bt
|
conservator
|
Da
|
Yarmouth (Insula Wight) (scaun 1/2)
|
Jervoise Clarke Jervoise
|
Whig
|
Yarmouth (Insula Wight) (scaun 2/2)
|
Thomas William Plummer
|
|
York (scaun 1/2)
|
Sir William Mordaunt Milner, Bt.
|
Whig
|
York (loc 2/2)
|
Lawrence Dundas
|
Whig
|
Yorkshire (scaun 1/2)
|
Walter Fawkes
|
conservator
|
Yorkshire (loc 2/2)
|
William Wilberforce
|
conservator
|
Youghal (scaun 1/1)
|
Vicontele Bernard
|
conservator
|