Germania la Jocurile Olimpice de vară din 2000 - Germany at the 2000 Summer Olympics
Germania la Jocurile Olimpice de vară din 2000 | |
---|---|
Cod IOC | GER |
NOC | Confederația Sportivă Olimpică Germană |
Site-ul web |
www |
în Sydney | |
Concurenți | 422 (241 bărbați, 181 femei) în 29 de sporturi |
Purtători de steaguri |
Birgit Fischer (deschidere) Heike Drechsler (închidere) |
Medalii clasate pe locul 5 |
|
Apariții la Jocurile Olimpice de vară ( prezentare generală ) | |
Alte apariții conexe | |
1906 Jocuri intercalate Saar (1952) Echipa Unită a Germaniei (1956–1964) Germania de Est (1968–1988) Germania de Vest (1968–1988) |
Germania a concurat la Jocurile Olimpice de vară din 2000 de la Sydney , Australia . 422 de concurenți, 241 de bărbați și 181 de femei, au participat la 234 de evenimente în 29 de sporturi.
Medaliști
Germania a terminat pe poziția a cincea în clasamentul final al medaliilor, cu 13 medalii de aur și 56 de medalii în general.
TIR cu arcul
Echipa germană de tir cu arcul feminin a câștigat a doua medalie olimpică în 2000, învingând Turcia în meciul pentru medalia de bronz.
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda de clasare | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Semințe | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Christian Stubbe | Individual | 596 | 54 |
Torres ( FRA ) W 163-161 |
Yang B ( CHN ) L 152-159 |
Nu a avansat |
- femei
Atlet | Eveniment | Runda de clasare | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Semințe | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Barbara Mensing | Individual | 634 | 23 |
Fouace ( FRA ) W 157-149 |
Serdyuk ( UKR ) W 161-153 |
Choe ( PRK ) L 153-160 |
Nu a avansat | |||
Cornelia Pfohl | 635 | 19 |
Priestman ( GBR ) W 159-155 |
He Y ( CHN ) L 157-163 |
Nu a avansat | |||||
Sandra Wagner-Sachse | 628 | 31 |
Larsson ( SWE ) L 146-147 |
Nu a avansat | ||||||
Barbara Mensing Cornelia Pfohl Sandra Wagner-Sachse |
Echipă | 1897 | 5 | N / A |
Georgia (OUG) W 231-216 |
China (CHN) W 240-234 |
Coreea de Sud (KOR) L 229-240 |
Turcia (TUR) W 240-234 |
Atletism
Traseul masculin
Atlet | Eveniment | Căldură | Sfert de finala | Semi finala | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||
Marc Blume | 100m | 10.42 | 4 | Nu a avansat | |||||
Nils Schumann | 800m | 1: 47,76 | 1 Î | N / A | 1: 44.22 | 2 Î | 1: 45.08 | ||
Jirka Arndt | 5000m | 13: 26.18 | 9 q | N / A | 13: 38.57 | 8 | |||
Falk Balzer | 110m obstacole | 13.67 | 19 Î | 13.59 | 11 Î | 13.59 | 13 | Nu a avansat | |
Raif Leberer | 56,74 | 40 q | 13,73 | 18 | Nu a avansat | ||||
Florian Schwarthoff | 13.55 | 8 Î | 13.54 | 7 Î | 13.39 | 7 Î | 13.42 | 6 | |
Thomas Goller | 400m obstacole | 49.32 | 5 Î | N / A | 49,28 | 16 | Nu a avansat | ||
Damian Kallabis | 3000m steeplechase | 8: 24,48 | 12 q | N / A | 9: 09.78 | 15 | |||
Carsten Eich | Maraton | N / A | 2:24:11 | 54 | |||||
Michael Fietz | N / A | 2:20:09 | 37 | ||||||
Andreas Erm | 20km de mers pe jos | N / A | 1:20:25 | 5 | |||||
Robert Ihly | 50km de mers pe jos | N / A | DNF | ||||||
Denis Trautmann | N / A | 3:58:18 | 21 | ||||||
Mike Trautmann | N / A | 3:56:19 | 19 |
Domeniul masculin
Atlet | Eventirfjiruuughggutututuyyubgnhtuguguguguh | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanţă | Poziţie | Distanţă | Poziţie | ||
Michael Mollenbeck | Aruncare de disc | 62,72 | 12 Î | 63.14 | 10 |
Lars Riedel | 68,15 | 1 Î | 68,50 | ||
Jürgen Schult | 63,76 | 8 Î | 64,41 | 8 | |
Markus Esser | Aruncare cu ciocanul | 69,51 | 35 | Nu a avansat | |
Karsten Kobs | 72,29 | 31 | Nu a avansat | ||
Heinz Weis | 73,51 | 26 | Nu a avansat | ||
Raymond Hecht | Aruncare cu javelină | 84,00 | 6 Î | 87,76 | 4 |
Boris Henry | 84,58 | 5 Î | 85,78 | 7 | |
Danny Ecker | Boltă cu stâlp | 5,70 | 2 Î | 5,80 | 8 |
Tim Lobinger | 5,65 | 7 Î | 5,50 | 13 | |
Michael Stolle | 5,70 | 5 Î | 5,90 | 4 | |
Michael Mertens | Aruncarea greutatii | 18,72 | 26 | Nu a avansat | |
Oliver-Sven Buder | 19,96 | 8 Î | 20.18 | 8 | |
Wolfgang Kreissig | Săritură mare | 2.27 | 1 Î | 2.29 | 8 |
Christian Rhoden | 2.24 | 16 | Nu a avansat | ||
Kofi Amoah Prah | Saritura lunga | 8.01 | 9 q | 8.19 | 5 |
Charles Friedek | Salt triplu | 16,93 | 9 q | NM |
Traseul feminin
Atlet | Eveniment | Căldură | Sfert de finala | Semi finala | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||
Sabrina Mulrain | 200m | 23.31 | 25 Î | 23.24 | 24 | Nu a avansat | |||
Andrea Philipp | DNS | Nu a avansat | |||||||
Claudia Gesell | 800m | 1: 58,56 | 2 Î | N / A | 1: 59,69 | 11 | Nu a avansat | ||
Irina Mikitenko | 5000m | 15: 14.76 | 15 Î | N / A | 14: 43,59 | 5 | |||
Petra Wassiluk | 10000m | 33: 23.03 | 25 | Nu a avansat | |||||
Heike Meissner | 400m obstacole | 55,58 | 4 Î | N / A | 55,73 | 12 | Nu a avansat | ||
Ulrike Urbansky | 55,93 | 8 Î | N / A | 55,23 | 10 | Nu a avansat | |||
Sabrina Mulrain Andrea Philipp Gabi Rockmeier Marion Wagner |
Releu 4x100m | 42,82 | 3 Î | N / A | 42,85 | 7 Î | 43.11 | 6 | |
Florence Ekpo-Umoh Shanta Ghosh Birgit Rockmeier Ulrike Urbansky |
Releu 4x400m | 3: 27.02 | 10 | Nu a avansat | |||||
Claudia Dreher | Maraton | N / A | DNS | ||||||
Sonja Oberem | N / A | 2:33:45 | 24 | ||||||
Kathrin Born-Boyde | 20km de mers pe jos | N / A | DNF | ||||||
Beate Gummelt | N / A | 1:34:59 | 19 |
Domeniul femeilor
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanţă | Poziţie | Distanţă | Poziţie | ||
Franka Dietzsch | Aruncare de disc | 60,74 | 12 Î | 63,18 | 6 |
Ilke Wyludda | 62,97 | 4 Î | 63,16 | 7 | |
Kirsten Münchow | Aruncare cu ciocanul | 67,64 | 2 Î | 69,28 | |
Steffi Nerius | Aruncare cu javelină | 65,76 | 2 Î | 64,84 | 4 |
Nadine Kleinert-Schmitt | Aruncarea greutatii | 18.39 | 9 Î | 18.49 | 8 |
Astrid Kumbernuss | 18.90 | 5 Î | 19,62 | ||
Yvonne Buschbaum | Boltă cu stâlp | 4.30 | 7 Î | 4.40 | 6 |
Nicole Humbert | 4.30 | 1 Î | 4.45 | 5 | |
Amewu Mensah | Săritură mare | 1,94 | 1 Î | 1,93 | 8 |
Heike Drechsler | Saritura lunga | 6,84 | 1 Î | 6,99 | |
Sofia Schulte | 6.23 | 29 | Nu a avansat | ||
Susen Tiedtke | 6,65 | 9 q | 6,74 | 5 |
Evenimente combinate
- Decathlon masculin
Atlet | Eveniment | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Final | Rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frank Busemann | Rezultat | 10.91 | 7.64 | 14.52 | 2.09 | 48,97 | 14.16 | 33,71 | 5.00 | 64,91 | 4: 25.32 | 8351 | 7 |
Puncte | 881 | 970 | 760 | 887 | 863 | 954 | 538 | 910 | 812 | 776 | |||
Mike Maczey | Rezultat | 11.17 | 7.10 | 13,84 | 2.03 | 49,91 | DNF | 43,64 | 5.10 | 61,49 | 4: 27,99 | 7228 | 25 |
Puncte | 823 | 838 | 719 | 831 | 819 | 0 | 739 | 941 | 760 | 758 | |||
Stefan Schmid | Rezultate | 10.94 | 7.17 | 14.04 | 2.00 | 48,61 | 14.38 | 40,81 | 5.00 | 67,03 | 4: 36.49 | 8206 | 9 |
Puncte | 874 | 854 | 731 | 803 | 880 | 926 | 681 | 910 | 844 | 703 |
- Heptathlon feminin
Atlet | Eveniment | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Final | Rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sabine Braun | Rezultat | 13.49 | 1.81 | 14.33 | 24,74 | 6.22 | 48,56 | 2: 19.14 | 6355 | 5 |
Puncte | 1052 | 991 | 816 | 911 | 918 | 832 | 835 | |||
Karin Ertl | Rezultat | 13.43 | 1,78 | 13.55 | 24,64 | 6.22 | 42,70 | 2: 16,25 | 6209 | 7 |
Puncte | 1060 | 953 | 764 | 920 | 918 | 719 | 875 | |||
Astrid Retzke | Rezultat | 13,92 | 1,57 | Nu a terminat | ||||||
Puncte | 990 | 701 |
Badminton
Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda a 32-a | Optimi | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Michael Helber Björn Siegemund |
Dublu masculin |
Axelsson ( SWE ) / Jönsson ( SWE ) L 7-15, 15-17 |
Nu a avansat |
femei
Atlet | Eveniment | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Nicole Grether | Singuri |
Krasowska ( POL ) W 13-12, 11-2 |
Cator ( AUS ) W 11-3, 11-3 |
Kim Jh ( KOR ) L 0-11, 3-11 |
Nu a avansat | |||
Nicole Grether Karen Neumann |
Dubluri | N / A |
Jorgensen ( DEN ) / Vange ( DEN ) W 15-13, 15-6 |
Jonathans ( NED ) / van Hooren ( NED ) L 7-15, 4-15 |
Nu a avansat |
Amestecat
Atlet | Eveniment | Runda a 32-a | Optimi | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Michael Keck Nicol Pitro |
Dubluri |
Moody ( CAN ) / Cloutier ( CAN ) W 15-6, 15-13 |
Eriksen ( DEN ) / Schjoldager ( DEN ) L 7-15, 6-15 |
Nu a avansat | |||
Björn Siegemund Karen Neumann |
Zhang J ( CHN ) / Gao ( CHN ) L 15-10, 7-15, 10-15 |
Nu a avansat |
volei pe plajă
Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda preliminară | Eliminare preliminară | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Jorg Ahmann Axel Hager |
a bărbaților |
Bosma - Diez ( ESP ) W 15-13 |
Pa |
Holden - Leinemann ( CAN ) W 15-6 |
Bosma - Diez ( ESP ) W 16-14 |
de Melo - Santos ( BRA ) L 5-15 |
Brenha - Maia ( POR ) W 2-0 |
|
Oliver Oetke Andreas Scheuerpflug |
Blanton - Fonoimoana ( SUA ) L 7-15 |
Lebl - Palinek ( CZE ) L 8-15 |
Nu a avansat | = 19 |
femei
Atlet | Eveniment | Runda preliminară | Eliminare preliminară | Runda a doua | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Maike Friedrichsen Danja Müsch |
Femei |
Rigaux - Prawerman ( FRA ) L 14-16 |
Huygens-Tholen - Straton ( AUS ) W 15-9 |
Karadassiou - Sfyri ( GRE ) W 15-7 |
Bede - Behar ( BRA ) L 9-15 |
Nu a avansat | = 9 | ||
Ulrike Schmidt Gudi Staub |
Tian - Zhang ( CHN ) W 17-15 |
Pa |
Bruschini - Solazzi ( ITA ) L 12-15 |
Nu a avansat | = 9 |
Box
Atlet | Eveniment | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | |||
Vardan Zakaryan | Greutate zbura |
Ponlid ( THA ) L RSC |
Nu a avansat | |||||
Falk Huste | Greutate penă |
Turunen ( FIN ) W 10-6 |
Juarez ( SUA ) L 15-17 |
Nu a avansat | ||||
Norman Schuster | Ușoare |
Lopez ( VEN ) L 10-24 |
Nu a avansat | |||||
Kay Huste | Greutate welter ușoară |
Castro ( ARG ) W 5-3 |
Paris ( ITA ) L 11-17 |
Nu a avansat | ||||
Steven Küchler | Greutate welter |
Tsie ( LES ) W RSC |
Lorenzo ( DOM ) W RSC |
Simion ( ROM ) L 14-26 |
Nu a avansat | |||
Adnan Ćatić | Greutate medie ușoară |
Yarbekov ( UZB ) W 10-6 |
Rowles ( AUS ) W RSC |
Taylor ( SUA ) L 14-19 |
Nu a avansat | |||
Sebastian Köber | Greu | N / A |
Aripgadjiev ( AZE ) W 9-4 |
Simmons ( CAN ) W RSC |
Savón ( CUB ) L 8-14 |
Nu a avansat | ||
Cengiz Koc | Super grea | N / A |
Rubalcaba ( CUB ) L KO |
Nu a avansat |
Canotaj
Slalom
Atlet | Eveniment | Preliminar | Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rulați 1 | Rang | Run 2 | Rang | Total | Rang | Rulați 1 | Rang | Run 2 | Rang | Total | Rang | ||
Sören Kaufmann | Slalom masculin C-1 | 134,36 | 7 | 137,54 | 8 | 271,90 | 8 Î | 123,83 | 9 | 116,35 | 2 | 240,18 | 6 |
Stefan Pfannmöller | 132.02 | 2 | 138,59 | 11 | 270,51 | 7 Î | 119.03 | 4 | 120,69 | 6 | 239,72 | 5 | |
Andre Ehrenberg Michael Senft |
Slalom masculin C-2 | 134,89 | 2 | 144.65 | 8 | 279,54 | 3 Î | 125,15 | 7 | 176,63 | 8 | 301,78 | 8 |
Thomas Schmidt | Slalom masculin K-1 | 129.07 | 11 | 124.10 | 1 | 253.17 | 1 Î | 108,64 | 1 | 108,61 | 1 | 217,25 | |
Susanne Hirt | Slalom feminin K-1 | 151,96 | 11 | 143,65 | 3 | 298,94 | 8 Î | 131.08 | 9 | 134,93 | 12 | 266.01 | 10 |
Mandy Planert | 151,96 | 9 | 146,43 | 7 | 298,39 | 7 Î | 126.03 | 4 | 131,82 | 8 | 257,85 | 6 |
Sprint
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Incalzeste | Semifinale | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Andreas Dittmer | C-1 500m | 1: 50.340 | 1 Î | Pa | 2: 27.591 | ||
C-1 1000m | 3: 53.962 | 1 Î | Pa | 3: 54,379 | |||
Christian Gille Thomas Zereske |
C-2 500m | 1: 43.233 | 6 Î | Pa | 1: 59.294 | 5 | |
Lars Kober Stefan Uteß |
C-2 1000m | 3: 39.218 | 6 q | 3: 43.032 | 1 Î | 3: 41.129 | |
Lutz Liwowski | K-1 500m | 1: 41.091 | 6 q | 1: 40.586 | 6 Î | 2: 00.259 | 5 |
K-1 1000m | 3: 36.404 | 3 q | DSQ | Nu a avansat | |||
Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
K-2 500m | 1: 30.502 | 3 Î | Pa | 1: 48.771 | ||
Andreas Ihle Olaf Winter |
K-2 1000m | 3: 14.631 | 3 Î | Pa | 3: 16.627 | 4 | |
Björn Bach Jan Schäfer Stefan Ulm Mark Zabel |
K-4 1000m | 2: 59.764 | 2 Î | Pa | 2: 55.704 |
- femei
Atlet | Eveniment | Incalzeste | Semifinale | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Manuela Mucke | K-1 500m | 1: 54.870 | 10 q | 1: 55.794 | 4 | Nu a avansat | |
Birgit Fischer Katrin Wagner |
K-2 500m | 1: 42.557 | 2 Î | Pa | 1: 56.996 | ||
Birgit Fischer Manuela Mucke Anett Schuck Katrin Wagner |
K-4 500m | 1: 33.895 | 2 Î | Pa | 1: 34.532 |
Ciclism
Cross Country
Atlet | Eveniment | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Carsten Bresser | Cross country masculin | 2:13:37 | 8 |
Lado Fumic | 2:11:57 | 5 | |
Sabine Spitz | Cross country pentru femei | 1: 54,46 | 9 |
Hedda Zu Putlitz | 1: 58,19 | 13 |
Ciclism rutier
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Rolf Aldag | Cursă rutieră | 5:30:46 | 24 |
Andreas Klöden | 5:29:20 | ||
Jan Ullrich | 5:29:08 | ||
Jens Voigt | 5:30:46 | 56 | |
Erik Zabel | 5: 30.46 | 14 | |
Andreas Klöden | Cronometru | 59:33 | 12 |
Jan Ullrich | 57:48 |
- femei
Atlet | Eveniment | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Hanka Kupfernagel | Cursă rutieră | 3:06:31 | |
Petra Rossner | 3:09:17 | 30 | |
Ina-Yoko Teutenberg | DNF | ||
Judith Arndt | Cronometru | 43:31 | 7 |
Hanka Kupfernagel | 43:37 | 8 |
Ciclism pe pistă
- Sprint
Atlet | Eveniment | Calificare | Runda 1 | Repescare 1 | Runda 2 | Repechage 2 | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Viteza timpului (km / h) |
Rang | Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Viteza timpului de opoziție (km / h) |
Rang | ||
Jens Fiedler | Sprint masculin | 10.287s 69,991 km / h |
4 Î |
Peden ( NZL ) W DNS |
Pa |
Hill ( AUS ) W 10.682s 67.403 |
Pa |
van Eijden ( GER ) W 10.966 10.904 |
Nothstein ( SUA ) L |
Gane ( FRA ) W 10.732 10.918 |
|
Jan van Eijden | 10,540 68,311 km / h |
11 q |
Eadie ( AUS ) REL |
N / A |
Fielder ( GER ) L |
N / A |
Clasificare 5-8 Eadie ( AUS ) MacLean ( GBR ) Villanueva ( ESP ) W 11.040 |
5 | |||
Kathrin Freitag | Sprint feminin | 11.792s 61.058 km / h |
10 |
Dubnicoff ( CAN ) L |
Lindenmuth ( SUA ) Ramage ( NZL ) L |
N / A |
Clasificare 9-12 Kasslin ( FIN ) Ramage ( NZL ) Wang ( CHN ) W 12.971 55.508 |
9 | |||
Jens Fielder Soeren Lausberg Stefan Nimke |
Sprintul echipei | 45.701s 59.080 km / h |
8 |
Franța (FRA) L |
N / A | 7 |
- Urmărire
Atlet | Eveniment | Calificare | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Rezultatele adversarului |
Rang | Rezultatele adversarului |
Rang | Rezultatele adversarului |
Rang | ||
Robert Bartko | Urmărirea individuală a bărbaților | 4: 18.972 | 1 Î | N / A |
McGee ( AUS ) W 4: 21.067 |
1 Î |
Lehmann ( GER ) W 4: 18.515 |
||
Jens Lehmann | 4: 21.350 | 3 Î | N / A |
Hayles ( GBR ) W 4: 23.032 |
Î |
Bartko ( GER ) L 4: 23.824 |
|||
Judith Arndt | Urmărirea individuală a femeilor | 3: 37.609 | 6 | Nu a avansat | |||||
Daniel Becke Guido Fulst Jens Lehmann Olaf Pollack |
Urmărirea echipei | 4: 05.750 | 4 q |
Australia (AUS) W 4: 01.810 SAU |
Î |
Franța (FRA) W 4: 05.930 |
Î |
Ucraina (UKR) W 3: 59.710 WR |
- Cronometru
Atlet | Eveniment | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Soeren Lausberg | Cronometru masculin | 1: 02.937 | 4 |
Stefan Nimke | 1: 02.487 | ||
Kathrin Freitag | Cronometru pentru femei | 35,473 | 7 |
Ulrike Weichelt | 35,315 | 6 |
- Keirin
Atlet | Eveniment | Prima rundă | Repescare | A doua rundă | Final |
---|---|---|---|---|---|
Rang | Rang | Rang | Rang | ||
Jens Fielder | Keirin masculin | 1 Î | N / A | 1 Î | |
Jan van Eijden | 1 Î | N / A | 2 Î | 4 |
- Omnium
Atlet | Eveniment | Puncte | Ture | Rang |
---|---|---|---|---|
Thorsten Rund | Cursa punctelor masculine | 0 | 0 | 23 |
Judith Arndt | Cursa de puncte pentru femei | 12 | 0 | 4 |
Guido Fulst Olaf Pollack |
Madison pentru bărbați | 9 | 0 | 6 |
Scufundări
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Preliminarii | Semifinale | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Total | Rang | Puncte | Total | Rang | ||
Stefan Ahrens | Trambulină de 3m | 385,50 | 12 | 218,67 | 12 | 604.17 | 11 | 400,50 | 619.17 | 9 |
Andreas Wels | 414,84 | 6 | 224,97 | 7 | 639,81 | 6 | 391,56 | 616,53 | 10 | |
Jan Hempel | 10m platformă | 401.19 | 14 | 181,71 | 12 | 582,90 | 15 | Nu a avansat | ||
Heiko Meyer | 411.36 | 12 | 179,34 | 16 | 590,70 | 12 | 420,66 | 600,00 | 11 | |
Jan Hempel Heiko Meyer |
10m platformă sincronizată | N / A | 338,88 |
- femei
Atlet | Eveniment | Preliminarii | Semifinale | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Total | Rang | Puncte | Total | Rang | ||
Dörte Lindner | Trambulină de 3m | 309.21 | 4 | 233,82 | 5 | 543.03 | 5 | 340,53 | 574,35 | |
Conny Schmalfuss | 89,46 | 43 | Nu a avansat | |||||||
Ditte Kotzian | 10m platformă | 265,32 | 20 | Nu a avansat | ||||||
Ute Wetzig | 289,38 | 11 | 169,77 | 9 | 459,15 | 11 | 268,47 | 438,24 | 12 | |
Dörte Lindner Conny Schmalfuss |
Trambulină sincronizată de 3 m | N / A | 263,76 | 7 |
Ecvestru
Dresaj
Atlet | Cal | Eveniment | marele Premiu | Special Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Per total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Rang | Scor | Total | Rang | Scor | Rang | Scor | Rang | |||
Nadine Capellmann | Farbenfroh | Individual | 74,68 | 4 Î | 76,60 | 151,28 | 3 Î | 74,60 | 5 | 225,88 | 4 |
Ulla Salzgeber | Ruginit | 73,16 | 7 Î | 76,62 | 149,90 | 4 Î | 80,67 | 3 | 230,57 | ||
Alexandra Simons de Ridder | Chacomo | 74,28 | 5 Î | 75,62 | 149,90 | 4 * | Nu a avansat | ||||
Isabell Werth | Gigolo | 76,32 | 1 Î | 75,67 | 151,99 | 2 Î | 82,20 | 2 | 234.19 | ||
Nadine Capellmann Ulla Salzgeber Alexandra Simons de Ridder Isabell Werth |
Vezi deasupra | Echipă | 5632 | 1 Î | N / A | 5632 |
Evenimentare
Atlet | Cal | Eveniment | Dresaj | Cross Country | Sărituri de spectacol | Total | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pedepse | Rang | Pedepse | Rang | Pedepse | Rang | Pedepse | Rang | |||
Marina Köhncke | Longchamps | Individual | 34,8 | 2 | Nu a avansat | |||||
Kai Rüder | Butscher | 53.0 | 25 | Nu a avansat | ||||||
Annette Wyrwoll | Golful Bantry | 45,0 | 12 | 72,8 | 22 | 0 | 1 | 117,8 | 19 | |
Andreas Dibowski Nele Hagener Ingrid Klimke Marina Köhncke |
Dansatoarea Leonei Little McMuffin Sleep Late Sir Toby 4 |
Echipă | 150,4 | 6 | 92.0 | 5 | 36 | 4 | 241,8 | 4 |
Sărituri de spectacol
Atlet | Cal | Eveniment | Calificare | Final | Total | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda A | Runda B | ||||||||||||
Pedepse | Rang | Pedepse | Total | Rang | Pedepse | Total | Rang | Pedepse | Rang | Pedepse | Rang | Pedepse | Rang | |||
Otto Becker | Cento | Individual | Ora 14.00 | 43 | 0,00 | Ora 14.00 | 20 | 0,00 | Ora 14.00 | 10 Î | 4.00 | 5 | 4.00 | 4 | 8.00 | 4 |
Ludger Beerbaum | Goldfever 3 | 1,25 | 3 | 20.00 | 21.25 | 41 | 16.25 | 37,50 | 49 | Nu a avansat | ||||||
Marcus Ehning | Pentru plăcere | 8,75 | 25 | 0,00 | 8,75 | 10 | 7.00 | 15,75 | 11 Î | 4.00 | 5 | 4.00 | 4 | 8.00 | 4 | |
Lars Nieberg | Esprit FRH | 9.50 | 31 | 8.00 | 17.50 | 28 | 0,00 | 17.50 | 14 Î | 8.00 | 14 | 0,00 | 1 | 8.00 | 4 | |
Otto Becker Ludger Beerbaum Marcus Ehning Lars Nieberg |
Vezi deasupra | Echipă | 8.00 | 1 | 7.00 | Ora 15.00 | 1 | N / A | Ora 15.00 |
* Simons de Ridder a fost calificat să concureze în Grand Prix Freestyle, dar din cauza restricției privind numărul de cote naționale (numărul maxim este de 3), patru germani s-au calificat la proba Freestyle, dar Simons de Ridder a fost plasat pe locul patru cel mai înalt dintre celelalte germane concurenți (Capellmann, Salzgeber și Werth) ceea ce însemna că nu putea continua până în runda finală.
Împrejmuire
18 scrimari, 12 bărbați și 6 femei, au reprezentat Germania în 2000.
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Jörg Fiedler | Spada masculin | Pa |
Horbachuk ( UKR ) L 8-9 |
Nu a avansat | ||||
Arnd Schmitt | Pa |
Bloom ( SUA ) W 15-12 |
Fischer ( SUI ) L 10-15 |
Nu a avansat | ||||
Marc Steifensand | Pa |
Lee SG ( KOR ) L 8-15 |
Nu a avansat | |||||
Ralf Bißdorf | Folie pentru bărbați | Pa |
Kruhliak ( UKR ) W 15-7 |
Gomes ( POR ) W 15-11 |
Marsi ( HUN ) W 15-13 |
Ferrari ( FRA ) W 15-7 |
Kim YH ( KOR ) L 14-15 |
|
Richard Breutner | Pa |
Deyev ( RUS ) W 15-10 |
Mocek ( POL ) W 15-8 |
Ferrari ( FRA ) L 9-15 |
Nu a avansat | |||
Wolfgang Wienand | Pa |
Marsi ( HUN ) L 8-15 |
Nu a avansat | |||||
Dennis Bauer | Sabia bărbaților | Pa |
Pina ( ESP ) W 15-14 |
Touya ( FRA ) L 12-15 |
Nu a avansat | |||
Wiradech Kothny | Pa |
Lehmann ( GER ) W 15-8 |
Sharikov ( RUS ) W 15-14 |
Frosin ( RUS ) W 15-12 |
Covaliu ( ROU ) L 12-15 |
Ferjancsik ( HUN ) W 15-11 |
||
Eero Lehmann | Pa |
Kothny ( GER ) L 8-15 |
Nu a avansat | |||||
Jörg Fiedler Arnd Schmitt Marc Steifens și Daniel Strigel |
Epée la echipa masculină | N / A |
Cuba (CUB) L 44-45 |
Nu a avansat | ||||
Ralf Bißdorf Richard Breutner David Hausmann Wolfgang Wienand |
Folie echipă masculină | N / A |
Polonia (POL) L 37-45 |
Nu a avansat | ||||
Dennis Bauer Wiradech Kothny Alexander Weber |
Sabia echipei masculine | N / A |
Italia (ITA) W 45-42 |
Franța (FRA) L 44-45 |
România (ROU) W 45-27 |
- femei
Atlet | Eveniment | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Claudia Bokel | Spada feminină | Pa |
Andenæs ( NOR ) W 15-10 |
Duplitzer ( GER ) W 15-14 |
Nagy ( HUN ) L 8-15 |
Nu a avansat | ||
Imke Duplitzer | Pa |
Li Na ( CHN ) W 15-10 |
Bokel ( GER ) L 14-15 |
Nu a avansat | ||||
Katja Nass |
Petrova ( UZB ) W 15-8 |
Barlois-Mevel-Leroux ( FRA ) L 12-15 |
Nu a avansat | |||||
Sabine Bau | Folie pentru femei | Pa |
Koltsova ( UKR ) W 15-6 |
König ( GER ) L 11-15 |
Nu a avansat | |||
Rita König | Pa |
F Zimmermann ( SUA ) W 15-8 |
Bau ( GER ) W 15-11 |
Mohamed ( HUN ) W 15-8 |
Trillini ( ITA ) W 15-10 |
Vezzali ( ITA ) L 5-15 |
||
Monika Weber-Koszto | Pa |
Lantos ( HUN ) W 15-8 |
Mohamed ( HUN ) L 10-15 |
Nu a avansat | ||||
Claudia Bokel Imke Duplitzer Katja Nass |
Spada echipei feminine | N / A |
Rusia (RUS) L 43-45 |
Nu a avansat | ||||
Sabine Bau Rita König Monika Weber-Koszto |
Folie de echipă feminină | N / A |
Rusia (RUS) W 45-35 |
Polonia (POL) L 34-45 |
Statele Unite ale Americii (SUA) W 45-42 |
Fotbal
Echipa feminină
Portari
- Nadine Angerer ( FC Bayern München )
- Silke Rottenberg (FC Brauweiler Pulheim 2000)
Apărători
- Doris Fitschen (1. FFC Frankfurt )
- Jeanette Götte ( FFC Flaesheim Hillen )
- Stefanie Gottschlich (WSV Wolfsburg-Wendschott)
- Steffi Jones (1.FFC Frankfurt)
- Sandra Minnert (1.FFC Frankfurt)
- Kerstin Stegemann (FFC Flaesheim Hillen)
- Tina Wunderlich (1.FFC Frankfurt)
Mijlocii
- Ariane Hingst (1. FFC Turbine Potsdam )
- Melanie Hoffmann ( FCR Duisburg )
- Renate Lingor (1.FFC Turbine Potsdam)
- Nicole Brandebusemeyer (FC Brauweiler Pulheim 2000)
- Bettina Wiegmann (FC Brauweiler Pulheim 2000)
Înainte
- Inka Grings (FCR Duisburg)
- Maren Meinert (FC Brauweiler Pulheim 2000)
- Claudia Müller (WSV Wolfsburg-Wendschott)
- Birgit Prinz (1.FFC Frankfurt)
- Rezultate
Echipă | Eveniment | Etapa grupelor | Semi finala | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Femei din Germania | Turneul feminin |
Australia (AUS) W 3-0 |
Brazilia (BRA) W 2-1 |
Suedia (SWE) W 1-0 |
1 Î |
Norvegia (NOR) L 0-1 |
Brazilia (BRA) W 2-0 |
Gimnastică
Bărbați
- Echipă
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Total | Rang | Aparat | Total | Rang | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Jan-Peter Nikiferow | Echipă | 8.962 | 9.700 | N / A | 9.625 | 8.975 | 9,325 | 46,587 | 60 | Nu a avansat | |||||||
Dimitrij Nonin | 8.900 | 9.500 | 9.550 | 8.975 | 9.437 | 9.687 | 56.049 | 29 Î | |||||||||
Sergej Pfeifer | 9.137 | 9.200 | 9.600 | N / A | 9.600 | 9.012 | 46,549 | 61 | |||||||||
Marius Toba | N / A | 9,375 | 9.700 Î | 9.187 | 9.075 | N / A | 37,337 | 74 | |||||||||
Rene Tschernitschek | 9.037 | N / A | 9.362 | 9.212 | N / A | 9.387 | 36.998 | 77 | |||||||||
Andreas Wecker | 8.962 | 9.675 | 9.250 | 8.912 | 9.550 | 9,662 | 56.011 | 30 Î | |||||||||
Total | 37,636 | 36,824 | 38.799 | 38.199 | 38,386 | 38.136 | 225.282 | 10 |
- Evenimente individuale
Atlet | Eveniment | Aparat | Total | Rang | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | R | V | PB | HB | ||||
Dmitrij Nonin | De jur imprejur | 8.937 | 9.437 | 9.587 | 9.012 | 9.587 | 9.750 | 56,310 | 21 |
Marius Toba | Inele | N / A | 9.675 | N / A | 9.675 | 6 |
Handbal
Echipa masculină
- Lista echipei
- Markus Baur
- Frank von Behren
- Mike Bezdicek
- Henning Fritz
- Jan Holpert
- Florian Kehrmann
- Stefan Kretzschmar
- Jörg Kunze
- Sven Lakenmacher
- Klaus-Dieter Petersen
- Bernd Roos
- Christian Schwarzer
- Daniel Stephan
- Bogdan Wenta
- Volker Zerbe
- rezumat
Calificat în sferturi de finală |
Pos | Echipă | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pct | Calificare |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusia | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 121 | +8 | 8 | Sferturi de finala |
2 | Germania | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 113 | +15 | 7 | |
3 | FR Iugoslavia | 5 | 3 | 0 | 2 | 130 | 127 | +3 | 6 | |
4 | Egipt | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 115 | +7 | 6 | |
5 | Coreea de Sud | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 131 | −3 | 3 | Jocul pe locul 9 |
6 | Cuba | 5 | 0 | 0 | 5 | 128 | 158 | −30 | 0 | Jocul pe locul 11 |
Note:
- Rezultate
16 septembrie 2000 9:30 |
Germania | 30 - 20 | Cuba | Pavilionul 2 , Sydney |
18 septembrie 2000 9:30 |
Coreea de Sud | 24 - 24 | Germania | Pavilionul 2 , Sydney |
20 septembrie 2000 21:30 |
Germania | 28 - 22 | FR Iugoslavia | Pavilionul 2 , Sydney |
24 septembrie 2000 16:30 |
Egipt | 22 - 21 | Germania | Pavilionul 2 , Sydney |
- Sferturi de finala
26 septembrie 2000 16:30 |
Germania | 26 - 27 | Spania | Pavilionul 2 , Sydney |
- Semifinalele locului 5-8
29 septembrie 2000 11:30 |
Egipt | 18 - 24 | Germania | The Dome , Sydney |
- 5/6 joc de clasificare
30 septembrie 2000 16:30 |
Germania | 25 - 22 | Franţa | The Dome , Sydney |
Hochei
Bărbați
- Lista echipei
- Clemens Arnold
- Christoph Bechmann
- Philipp Crone
- Oliver Domke
- Christoph Eimer
- Björn Emmerling
- Michael Green
- Florian Kunz
- Christian Mayerhöfer
- Björn Michel
- Ulrich Moissl
- Sascha Reinelt
- Christopher Reitz
- Christian Wein
- Tibor Weißenborn
- Matthias Witthaus
- Antrenor principal : Paul Lissek
- rezumat
- FT - După timp complet .
- P - Meci decis prin lovitură de pedeapsă .
Echipă | Eveniment | Etapa grupelor | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Germania bărbați | Turneul masculin |
Malaezia W 1-0 |
Canada W 2–1 |
Pakistan D 1–1 |
Olanda D 2–2 |
Marea Britanie L 1-2 |
3 | N / A |
Crossover locul 5/8 Argentina W 6–2
|
Jocul locului 5/6 Marea Britanie W 4-0
|
5 |
femei
- Lista echipei
- Friederike Barth
- Britta Becker
- Birgit Beyer
- Caroline Casaretto
- Tanja Dickenscheid
- Nadine Ernsting-Krienke
- Simone Grässer
- Franziska Gude
- Katrin Kauschke
- Natascha Keller
- Denise Klecker
- Heike Lätzsch
- Inga Möller
- Fanny Rinne
- Marion Rodewald
- Julia Zwehl
- Antrenor principal : Berti Rauth
- rezumat
- FT - După timp complet .
- P - Meci decis prin lovitură de pedeapsă .
Echipă | Eveniment | Etapa grupelor | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Germania bărbați | Turneul feminin |
Noua Zeelandă D 1–1 |
Africa de Sud W 2–1 |
China L 1-2 |
Olanda D 2–2 |
4 | N / A |
Crossover locul 7/10 Coreea de Sud W 3–2 (aet)
|
Joc 7/8 locul Marea Britanie W 2-0
|
7 |
Judo
Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Repescare 1 | Repechage 2 | Repechage 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Oliver Gussenberg | 60 kg |
Donbay ( KAZ ) L 0010-1100 |
Nu a avansat | |||||||
Martin Schmidt | 73 kg |
Moussa ( TUN ) L 0001-0010 |
Nu a avansat | |||||||
Florian Wanner | 81 kg |
Reiter ( AUT ) W 0010-0001 |
Cho ( KOR ) L 0000-1001 |
Nu a avansat | ||||||
Marko Spittka | 90 kg |
Olson ( SUA ) L 0001-0010 |
Nu a avansat | |||||||
Daniel Gürschner | 100 kg |
Sabino ( BRA ) L 0010-1020 |
Nu a avansat | |||||||
Frank Möller | + 100 kg |
Miran ( IRI ) W 0001-0001 |
Tmenov ( RUS ) L 0000-1000 |
Nu a avansat |
femei
Atlet | Eveniment | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Repescare 1 | Repechage 2 | Repechage 3 | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | |||
Anna-Maria Gradante | 48 kg | N / A |
Martins ( BRA ) W |
Simons ( BEL ) W |
Bruletova ( RUS ) L |
Pa |
Zhao S ( CHN ) W |
||||
Anja von Rekowski | 63 kg | N / A |
Dhahri ( TUN ) W |
Roberts ( GBR ) W |
Vandenhende ( FRA ) L |
Pa |
Vandecaveye ( BEL ) L |
5 | |||
Yvonne Wansart | 70 kg |
Rambault ( FRA ) W |
Veranes ( CUB ) L |
Pa |
Bacher ( SUA ) W |
Scapin ( ITA ) L |
Nu a avansat | ||||
Uta Kühnen | 78 kg |
Engoang ( GAB ) W |
Lee Sy ( KOR ) L |
Nu a avansat | |||||||
Sandra Köppen | + 78 kg |
Prokofyeva ( UKR ) W |
Hefny ( EGY ) W |
Cicot ( FRA ) W |
Yuan H ( CHN ) L |
Pa |
Kim Sy ( KOR ) L |
5 |
Pentatlonul modern
Atlet | Eveniment | Fotografiere (pistol cu aer de 10 m) |
Scrimă (épée one touch) |
Înot (200 m liber) |
Călărie (sărituri cu spectacolul) |
Alergare (3000 m) |
Puncte totale | Rang final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte MP | Rezultate | Rang | Puncte MP | Timp | Rang | Puncte MP | Pedepse | Rang | Puncte MP | Timp | Rang | Puncte MP | ||||
Eric Walther | a bărbaților | 170 | 21 | 976 | 7 | 23 | 640 | 2: 00.71 | 1 | 1293 | 120 | 9 | 980 | 9: 37.91 | 11 | 1090 | 4979 | 16 |
Elena Reiche | Femei | 174 | 14 | 1024 | 11 | 16 | 800 | 2: 27,51 | 14 | 1125 | 493 | 21 | 607 | 12: 23.49 | 21 | 748 | 4302 | 21 |
Gimnastică ritmică
- Grupați de jur împrejur
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cluburi | Coarda + cercuri | Total | Rang | Cluburi | Coarda + cercuri | Total | Rang | ||
Friederike Arit Susan Benicke Jeanine Fissler Selma Neuhaus Jessica Schumacher Annika Seibel |
Grupați de jur împrejur | 19.416 | 19.183 | 38.599 | 5 Î | 19.533 | 19,366 | 38,899 | 4 |
- Individual de jur împrejur
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frânghie | Cerc | Minge | Panglică | Total | Rang | Frânghie | Cerc | Minge | Panglică | Total | Rang | ||
Helene Asmus | Individual | 9.429 | 9.616 | 9.641 | 9.625 | 38.311 | 17 | Nu a avansat | |||||
Edita Schaufler | 9.775 | 9.783 | 9.366 | 9.783 | 38.707 | 12 | Nu a avansat |
Canotaj
Bărbați
Atlet | Eveniment | Incalzeste | Repescare | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Marcel Hacker | Sculele singure | 6: 58.31 | 1 Î | N / A | 7: 03.47 | 2 FA | 6: 50,83 | ||
Detlef Kirchhoff Robert Sens |
Pereche Coxless | 7: 10.62 | 4 R | 6: 45,73 | 1 Î | 6: 38.41 | 4 FB | 6: 37.94 | 9 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Sculluri duble | 6: 34,66 | 2 R | 6: 27,58 | 1 SA / B | 6: 20.40 | 2 FA | 6: 23,58 | 4 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Scuturi duble ușoare | 6: 40.53 | 2 R | 6: 36,26 | 1 SA / B | 6: 24,55 | 3 FA | 6: 26,54 | 4 |
Jörg Dießner Jan Herzog Ike Landvoigt Dirk Meusel |
Coxless patru | 6: 13,62 | 3 Î | N / A | 6: 15.12 | 5 FB | 6: 08.11 | 11 | |
Marco Geisler Andreas Hajek Stephan Volkert Andre Willms |
Sculluri cvadruple | 5: 51,60 | 1 Î | N / A | 5: 48,92 | 1 FA | 5: 48,64 | ||
Roland Händle Marcus Mielke Björn Spaeter Thorsten Schmidt |
Ușor fără cox patru | 6: 16,37 | 3 SA / B | N / A | 6: 15.75 | 6 FB | 6: 15.31 | 12 |
- Rezerve
femei
Atlet | Eveniment | Incalzeste | Repescare | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Katrin Rutschow-Stomporowski | Sculele singure | 7: 32,80 | 1 Î | N / A | 7: 37,77 | 1 FA | 7: 28,99 | ||
Claudia Barth Lenka Wech |
Pereche Coxless | 7: 20.23 | 3 R | 7: 20.12 | 2 FA | N / A | 7: 20.08 | 6 | |
Kathrin Boron Jana Thieme |
Sculluri duble | 7: 04.74 | 1 Î | N / A | 6: 55,44 | ||||
Claudia Blasberg Valerie Viehoff |
Scuturi duble ușoare | 7: 11.27 | 1 Î | N / A | 7: 02.46 | 2 FA | 7: 02.95 | ||
Meike Evers Kerstin Kowalski Manja Kowalski Manuela Lutze |
Sculluri cvadruple | 6: 25.98 | 1 Î | N / A | 6: 19.58 |
- Rezerve
Navigație
Unsprezece bărbați și patru femei au concurat în zece competiții de evenimente de navigație, câștigând o medalie de argint și o medalie de bronz.
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Rasă | Puncte nete | Rang final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Alexandru Baronjan | Mistral | 13 | 5 | 6 | 5 | 10 | 11 | 9 | (37) DNF |
17 | 8 | 18 | 84 | 9 |
Michael Fellmann | Finn | 18 | (23) | 20 | 5 | (24) | 18 | 20 | 18 | 19 | 15 | 12 | 145 | 21 |
Stefan Meister Frank Thieme |
470 | 20 | 18 | (24) | (26) | 24 | 15 | 7 | 13 | 4 | 24 | 5 | 130 | 17 |
- femei
Atlet | Eveniment | Rasă | Puncte nete | Rang final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Amelie Lux | Mistral | 1 | 2 | 1 | 1 | (4) | 2 | 2 | (3) | 2 | 2 | 2 | 22 | |
Petra Niemann | Europa | 13 | 6 | 18 | 3 | 9 | 15 | (-28) OCS |
(-28) OCS |
5 | 9 | 9 | 87 | 13 |
Nicola Birkner Wibke Buelle |
470 | 8 | 2 | 4 | 6 | 12 | 4 | (-20) OCS |
13 | 1 | 4 | (15) | 54 | 5 |
- Deschis
- Curse de flotă
Atlet | Eveniment | Rasă | Puncte nete | Rang final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Roland Gaebler Rene Schwall |
Tornadă | (10) | 4 | 8 | 5 | 3 | (11) | 7 | 2 | 1 | 1 | 7 | 38 | |
Marc Aurel Pickel Thomas Auracher |
Stea | 11 | 6 | 2 | 13 | 10 | 8 | 11 | 13 | 8 | (15) | (17) DSQ |
82 | 12 |
- Meci de curse
Atlet | Eveniment | Curse de calificare | Total | Rang | Round Robin | Rang | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | Rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
FRA |
DEN |
SWE |
GBR |
UKR |
|||||||||
Gunnar Bahr Ingo Borkowski Jochen Schuemann |
Soling |
|
10 | 3 | 7 | 10 | 11 | 41 | 10 Î | W | L | W | W | W | 1 Î |
DEN W NED W NOR W NZL W RUS L 3-2 2 Q |
Olanda (NED) W 3-1 |
Danemarca (DEN) L 3-4 |
Filmare
- Bărbați
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Total | Rang | ||
Christian Bauer | 50m pușcă trei poziții | 1169 | 6 Î | 1266,0 | 6 |
Hans-Jürgen Bauer-Neumaier | Pistol cu aer 10m | 575 | 20 | Nu a avansat | |
Pistol de 50m | 553 | 20 | Nu a avansat | ||
Maik Eckhardt | 50m pușcă trei poziții | 1157 | 25 | Nu a avansat | |
50m predispus la pușcă | 596 | 7 Î | 699,8 | 4 | |
Norbert Ettner | Pușcă cu aer 10m | 589 | 15 | Nu a avansat | |
Thomas Fichtner | Capcană | 114 | 9 | Nu a avansat | |
Artur Gevorgjan | Pistol cu aer 10m | 575 | 20 | Nu a avansat | |
Pistol de 50m | 543 | 32 | Nu a avansat | ||
Jan-Henrik Heinrich | Skeet | 121 | 14 | Nu a avansat | |
Michael Jakosits | 10m țintă de rulare | 570 | 12 | Nu a avansat | |
Manfred Kurzer | 10m țintă de rulare | 573 | 7 Î | 671.3 | 6 |
Daniel Leonhard | Pistol cu foc rapid de 25m | 584 | 9 | Nu a avansat | |
Waldemar Schanz | Capcană | 113 | 13 | Nu a avansat | |
Dublă capcană | 136 | 7 | Nu a avansat | ||
Swen Schuller | 50m predispus la pușcă | 592 | 25 | Nu a avansat | |
Ralf Schumann | Pistol cu foc rapid de 25m | 584 | 7 Î | 683.3 | 5 |
Ferdinand Stipberger | Pușcă cu aer 10m | 584 | 37 | Nu a avansat |
- femei
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Total | Rang | ||
Petra Horneber | Pușcă cu aer 10m | 393 | 9 | Nu a avansat | |
50m pușcă trei poziții | 575 | 17 | Nu a avansat | ||
Susanne Kiermayer | Capcană | 66 | 5 Î | 86 | 5 |
Dublă capcană | 98 | 9 | Nu a avansat | ||
Carmen Meininger | Pistol cu aer 10m | 373 | 32 | Nu a avansat | |
Pistol de 25m | 576 | 18 | Nu a avansat | ||
Sonja Pfeilschifter | Pușcă cu aer 10m | 395 | 3 Î | 495,9 | 5 |
50m pușcă trei poziții | 585 | 1 Î | 678,5 | 4 | |
Alexandra Schneider | 50m pușcă trei poziții | 578 | 11 | Nu a avansat | |
Anke Schumann | Pistol cu aer 10m | 378 | 21 | Nu a avansat | |
Pistol de 25m | 562 | 39 | Nu a avansat |
Înot
Bărbați
Atlet | Eveniment | Căldură | Semi finala | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Stephan Kunzelmann | 50m liber | 23.08 | 28 | Nu a avansat | |||
Torsten Spanneberg | 100 m liber | 50,56 | 25 | Nu a avansat | |||
Christian Tröger | 49,76 | 13 Î | 49,80 | 14 | Nu a avansat | ||
Stefan Herbst | 200m liber | 1: 49,84 | 12 Î | 1: 49,72 | 13 | Nu a avansat | |
Stefan Pohl | 1: 50.07 | 14 Î | 1: 50,56 | 16 | Nu a avansat | ||
Heiko Hell | 400m liber | 3: 50,80 | 9 | Nu a avansat | |||
1500m liber | 15: 11,91 | 7 Î | N / A | 15: 19,87 | 8 | ||
Steffen Driesen | 100m spate | 55.39 | 7 Î | 55.41 | 8 Î | 55,27 | 7 |
Stev Theloke | 55,00 | 3 Î | 54,95 | 4 Î | 54,82 | ||
Ralf Braun | 200m spate | 2: 01.35 | 21 | Nu a avansat | |||
Jens Kruppa | 100m bras | 1: 02.09 | 9 Î | 1: 01.92 | 11 | Nu a avansat | |
Mark Warnecke | 1: 02.85 | 20 | Nu a avansat | ||||
Jens Kruppa | 200m bras | DNS | Nu a avansat | ||||
Christian Keller | 100m fluture | DNS | Nu a avansat | ||||
Thomas Rupprath | 53,57 | 13 Î | 53,18 | 7 Î | 53.13 | 7 | |
200m fluture | 1: 58,32 | 11 Î | 1: 58,96 | 15 | Nu a avansat | ||
Christian Keller | 200m amestec individual | 2: 02.09 | 6 Î | 2: 01.23 | 3 Î | 2: 02.02 | 6 |
Jens Kruppa | 2: 03.08 | 14 Î | 2: 02.55 | 12 | Nu a avansat | ||
Jirka Letzin | 400m amestec individual | 4: 18,63 | 9 | Nu a avansat | |||
* Lars Conrad Stefan Herbst Stephan Kunzelmann Torsten Spanneberg Christian Tröger |
Ștafetă 4x100m liber | 3: 18.70 | 3 Î | N / A | 3: 17,77 | 4 | |
* Heiko Hell Stefan Herbst Christian Keller * Michael Kiedel Stefan Pohl * Christian Tröger |
Ștafetă 4x200m liber | 7: 19.95 | 4 Î | N / A | 7: 20.19 | 6 | |
Jens Kruppa Thomas Rupprath Torsten Spanneberg Stev Theloke |
Ștafetă 4x100m | 3: 38,50 | 1 Î | N / A | 3: 35,88 |
femei
Atlet | Eveniment | Căldură | Semi finala | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Katrin Meissner | 50m liber | 25,64 | 10 Î | 25,62 | 11 | Nu a avansat | |
Sandra Volker | 25.44 | 6 Î | 25.22 | 5 Î | 25.27 | 6 | |
Antje Buschschulte | 100 m liber | DNS | Nu a avansat | ||||
Sandra Volker | 55,54 | 7 Î | 55,97 | 15 | Nu a avansat | ||
Franziska van Almsick | 200m liber | 2: 00.37 | 7 Î | 2: 00.26 | 9 | Nu a avansat | |
Kerstin Kielgass | 2: 00.25 | 6 Î | 1: 59,78 | 6 Î | 1: 58,86 | 4 | |
400m liber | 4: 13.10 | 15 | Nu a avansat | ||||
Hannah Stockbauer | 4: 10.76 | 6 Î | N / A | 4: 10.38 | 6 | ||
Jana Henke | 800 m liber | 8: 31,86 | 6 Î | N / A | 8: 31,97 | 7 | |
Hannah Stockbauer | 8: 31,74 | 5 Î | N / A | 8: 30.11 | 5 | ||
Antje Buschschulte | 100m spate | 1: 02.23 | 9 Î | 1: 01.91 | 9 | Nu a avansat | |
Sandra Volker | 1: 02.88 | 13 Î | 1: 03.01 | 15 | Nu a avansat | ||
Antje Buschschulte | 200m spate | 2: 13.42 | 8 Î | 2: 12,64 | 6 Î | 2: 13.31 | 7 |
Cathleen Rund | 2: 13,87 | 11 Î | 2: 13,85 | 10 | Nu a avansat | ||
Sylvia Gerasch | 100m bras | 1: 09.31 | 8 Î | 1: 09.33 | 8 Î | 1: 09.86 | 8 |
Simone Karn | 1: 09.94 | 14 Î | 1: 09.85 | 14 | Nu a avansat | ||
Ina Hüging | 200m bras | 2:30 | 18 | Nu a avansat | |||
Anne Poleska | 2: 29,15 | 15 Î | 2: 28,99 | 12 | Nu a avansat | ||
Franziska van Almsick | 100m fluture | S-a retras | |||||
Daniela Samulski | 1: 01.31 | 27 | Nu a avansat | ||||
Franziska van Almsick | 200m fluture | 2: 15,68 | 28 | Nu a avansat | |||
Sabine Herbst | 200m amestec individual | 2: 17.18 | 16 Î | 2: 17,51 | 15 | Nu a avansat | |
Nicole Hetzer | 2: 16.98 | 15 Î | 2: 18.08 | 16 | Nu a avansat | ||
Sabine Herbst | 400m amestec individual | 4: 47,79 | 16 | Nu a avansat | |||
Nicole Hetzer | 4: 43.23 | 7 Î | N / A | 4: 43,56 | 5 | ||
Franziska van Almsick Antje Buschschulte * Kerstin Kielgass Katrin Meissner * Daniela Samulski * Britta Steffen Sandra Volker |
Ștafetă 4x100m liber | 3: 43.22 | 4 Î | N / A | 3: 40.31 | 4 | |
Franziska van Almsick Antje Buschschulte * Meike Freitag Sara Harstick Kerstin Kielgass * Britta Steffen |
Ștafetă 4x200m liber | 8: 06.52 | 5 Î | N / A | 7: 58,64 | ||
Franziska van Almsick Antje Buschschulte Sylvia Gerasch Katrin Meissner |
Ștafetă 4x100m | 4: 06.02 | 3 Î | N / A | 4: 04.33 | 4 |
Cheie: * - înotători care au concurat doar în manșele preliminare.
Tenis de masa
Bărbați
Atlet | Eveniment | Etapa grupelor | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Timo Boll | Individual masculin |
Liu S ( ARG ) W 3–1 |
Al-Hammadi ( QAT ) W 3-0 |
1 Î |
Kim TS ( KOR ) W 3-1 |
Schlager ( AUT ) L 2-3 |
Nu a avansat | |||
Peter Franz |
Syed ( GBR ) W 3-0 |
Sahajasein ( RMN ) W 3-0 |
1 Î |
Persson ( SWE ) L 1-3 |
Nu a avansat | |||||
Jörg Roßkopf |
Zhuang ( SUA ) W 3-0 |
Helmy ( EGY ) W 3-0 |
1 Î |
Karlsson ( SWE ) W 3-2 |
Tasaki ( JPN ) W 3-2 |
Liu G ( CHN ) L 0-3 |
Nu a avansat | |||
Timo Boll Jörg Roßkopf |
Dublu masculin |
Grujić ( YUG ) / Lupulesku ( YUG ) L 0-2 |
Clarke ( AUS ) / Plumb ( AUS ) W 2-0 |
2 | Nu a avansat |
femei
Atlet | Eveniment | Etapa grupelor | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Qianhong Gotsch | Feminin single | Pa |
Sakata ( JPN ) W 3-0 |
Suk ( KOR ) W 3-2 |
Chen J ( TPE ) L 2-3 |
Nu a avansat | ||||
Jie Schopp | Pa |
Chen-Tong ( TPE ) L 2-3 |
Nu a avansat | |||||||
Jing Tian-Zorner | Pa |
Svensson ( SWE ) L 2-3 |
Nu a avansat | |||||||
Qianhong Gotsch Jie Schopp |
Femei duble |
Gao ( SUA ) / Do ( SUA ) W 2-1 |
Wang ( CAN ) / Xu ( CAN ) W 2-0 |
1 Î | N / A |
Bátorfi ( HUN ) / Tóth ( HUN ) L 0-3 |
Nu a avansat | |||
Elke Schall Nicole Struse |
C Li ( NZL ) / K Li ( NZL ) W 2-1 |
Banh Thua ( SUA ) / Rather ( SUA ) W 2-0 |
1 Î | N / A |
Li Ju ( CHN ) / Wang N ( CHN ) L 0-3 |
Nu a avansat |
Taekwondo
Atlet | Eveniment | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Repescare 1 | Repechage 2 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Aziz Acharki | 68 kg masculin |
Ogoudjobi ( BEN ) W 7-0 |
Bernasconi ( MON ) W 15-1 |
López ( SUA ) L 0-2 |
N / A |
Çalıșkan ( AUT ) L 7-8 |
Nu a avansat | |
Faissal Ebnoutalib | 80 kg masculin |
Al-Fararjeh ( JOR ) W 8-2 |
Hansen ( AUS ) W 2-1 |
Konan ( CIV ) W 4-3 |
N / A |
Matos ( CUB ) L 1-3 |
||
Fadime Helvacioglu | 49 kg feminin |
Chi ( TPE ) L 0-1 |
Nu a avansat |
Tenis
Bărbați
Atlet | Eveniment | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Tommy Haas | Singuri |
Ferreira ( RSA ) W 7-5, 6-2 |
Vinciguerra ( SWE ) W 4-6, 6-4, 6-2 |
Corretja ( ESP ) W 7-6, 6-3 |
Mirnyi ( BLR ) W 4-6, 7-5, 6-3 |
Federer ( SUI ) W 6-3, 6-2 |
Kafelnikov ( RUS ) L 6-7, 6-3, 2-6, 6-4, 3-6 |
|
Nicolas Kiefer |
Di Pasquale ( FRA ) L 6-4, 6-3 |
Nu a avansat | ||||||
David Prinosil |
Federer ( SUI ) L 2-6, 2-6 |
Nu a avansat | ||||||
Rainer Schüttler |
Martin ( SUA ) W 6-2, 6-0 |
Kuerten ( BRA ) L 4-6, 4-6 |
Nu a avansat | |||||
Tommy Haas David Prinosil |
Dubluri | N / A |
Negru ( ZIM ) / Ullyett ( ZIM ) W 6-1, 6-4 |
Lee HT ( KOR ) / Yoon YI ( KOR ) W 6-4, 7-5 |
Lareau ( CAN ) / Nestor ( CAN ) L 0-6, 4-6 |
Nu a avansat |
femei
Atlet | Eveniment | Runda a 64-a | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Jana Kandarr | Singuri |
Likhovtseva ( RUS ) W 6-4, 6-4 |
Gagliardi ( SUI ) W 7-5, 6-4 |
V Williams ( SUA ) L 2-6, 2-6 |
Nu a avansat |
Trambulinare
Atlet | Eveniment | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Scor | Rang | Scor | Rang | ||
Michael Serth | a bărbaților | 65,60 | 9 | Nu a avansat | |
Anna Dogonadze | Femei | 65,20 | 1 Î | 5.00 | 8 |
Triatlon
Atlet | Eveniment | Înot (1,5 km) | Bicicleta (40 km) | Alergare (10 km) | Timpul total | Rang |
---|---|---|---|---|---|---|
Andreas Raelert | a bărbaților | 18: 13.29 | 59: 09.80 | 32: 08.19 | 1: 49: 31.28 | 12 |
Stephan Vuckovic | 18: 35,59 | 58: 52.10 | 31: 09.89 | 1: 48: 37.58 | ||
Anja Dittmer | Femei | 20: 30.08 | 1: 06.58.30 | 37: 08.40 | 2: 04: 36.88 | 18 |
Joelle Franzmann | 19: 41,48 | 1: 05: 35.60 | 40: 09.88 | 2: 05: 26.96 | 21 |
Volei
- Lista echipei
- Christina Benecke
- Beatrice Dömeland
- Judith Flemig
- Angelina Grün
- Tanja Hart
- Susanne Lahme
- Hanka Pachale
- Anja-Nadin Pietrek
- Sylvia Roll
- Christina Schultz
- Judith Sylvester
- Kerstin Tzscherlich
- Antrenor principal : Lee Hee-Wan
- Rezultate
Echipă | Eveniment | Etapa grupelor | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Scorul opoziției |
Rang | ||
Femei din Germania | Turneul feminin |
Cuba (CUB) W 3-0 |
Coreea de Sud (KOR) L 0-3 |
Peru (PER) V 3-0 |
Rusia (RUS) L 2-3 |
Italia (ITA) W 3-1 |
4 Î |
Brazilia (BRA) L 0-3 |
Meci pe locul 5-8 Croația (CRO) V 3-1 |
Locul 5/6 China (CHN) L 1-3 |
6 |
Ridicare de greutăți
Bărbați
Atlet | Eveniment | Smulge | Clean & Jerk | Total | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||
Ingo Steinhöfel | -77 kg | 155,0 |
|
160,0 | 190,0 |
|
|
350,0 | 7 |
Marc Huster | - 85 kg | 172,5 |
|
177,5 | 205,0 | 210,0 | 212,5 | 390,0 | |
Lars Betker | -94kg |
|
165,0 |
|
200,0 |
|
|
365,0 | 17 |
Ronny Weller | + 105 kg | 200,0 |
|
210,0 | 250,0 | 257,5 | 262,5 | 467,5 |
femei
Atlet | Eveniment | Smulge | Clean & Jerk | Total | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||
Monique Riesterer | + 75 kg | 105,0 | 110.0 | 112,5 | 127,5 | 132,5 |
|
245,0 | 6 |
lupte libere
- Freestyle
Atlet | Eveniment | Bazin de eliminare | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Vasilij Zeiher | 54 kg |
Achilov ( UZB ) L 2-9 |
Mamyrov ( KAZ ) L 1-8 |
N / A | 3 | Nu a avansat | |||
Othmar Kuhner | 58 kg |
Abdullayev ( AZE ) L 8-5 |
Berberyan ( ARM ) L 2-14 |
Buslovych ( UKR ) L 1-4 |
4 | Nu a avansat | |||
Jürgen Scheibe | 63 kg |
Barzakov ( BUL ) L 0-3 |
Bodișteanu ( MDA ) L 0-10 |
N / A | 3 | Nu a avansat | |||
Alexander Leipold | 76 kg | Descalificat din cauza dopajului; a fost dezbrăcat de medalia de aur | |||||||
Arawat Sabejew | 97 kg |
Kurtanidze ( GEO ) L 1-3 |
Pauliukonis ( LTU ) W 5-1 |
N / A | 2 | Nu a avansat | |||
Sven Thiele | 130 kg |
Pecha ( SVK ) W 10-0 |
Musulbes ( RUS ) L 0-5 |
N / A | 2 | Nu a avansat |
- Greco-romană
Atlet | Eveniment | Bazin de eliminare | Sfert de finala | Semi finala | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rezultatul opoziției |
Rang | ||
Alfred Ter-Mkrtychyan | 54 kg |
Tsertsvadze ( GEO ) W 5-0 |
Katajisto ( FIN ) W 3-0 |
N / A | 1 Î |
Sim ( KOR ) L 4-6 |
N / A |
Meci pe locul 5 Wang H ( CHN ) W 6-0 |
5 |
Rifat Yildiz | 58 kg |
Nikonorov ( RUS ) W 4-1 |
Barguaoui ( TUN ) W 4-0 |
Borascu ( ROU ) W 6-4 |
1 Î | Pa |
Nazaryan ( BUL ) L 0-10 |
Sheng Z ( CHN ) L 0-2 |
4 |
Adam Juretzko | 69 kg |
Fiul ( KOR ) L 0-12 |
Schoberg ( SWE ) W 2-0 |
N / A | 2 | Nu a avansat | |||
Thomas Zander | 85 kg |
Yerlikaya ( TUR ) L 1-5 |
Asell ( FIN ) W 3-1 |
N / A | 2 | Nu a avansat |
Note
- Site-ul Web al Comitetului Olimpic Internațional
- Comitetul Olimpic Internațional (2001) Rezultatele preluate la 12 noiembrie 2005.
- Raport oficial al XXVII Olimpiada Volumul 1: Pregătirea pentru Jocuri Comitetul de organizare din Sydney pentru Jocurile Olimpice (2001). Adus la 20 noiembrie 2005.
- Raport oficial al XXVII Olimpiada Volumul 2: sărbătorirea jocurilor . Comitetul de organizare din Sydney pentru Jocurile Olimpice (2001). Adus la 20 noiembrie 2005.
- Olympia-Statistik
- Rezultatele . Comitetul de organizare din Sydney pentru Jocurile Olimpice (2001). Adus la 20 noiembrie 2005.
- Wallechinsky, David (2004). Cartea completă a olimpiadelor de vară (ediția Atena 2004) . Toronto, Canada. ISBN 1-894963-32-6 .